עבור לתוכן
  • צור חשבון

תמונות של ליקוי החמה

תגובות מומלצות

פעם ראשונה שאני מצלם את השמש!
תכלס קצת מפחיד... לכן עד עכשיו צייתתי לשלל המדבקות אזהרה הצהובות והשארתי את הפילטר הכסוף עם הרינג הצהוב בתוך הקרטון ממנו הוא הגיע.
אבל מאז ועד היום לא היה כאן ליקוי חמה. אז אתמול הכנתי את כל מה שצריך והחלטתי להביא את הטלסקופ לעבודה.
הטלסקופ: BRESSER POLLUX 150/750 
המצלמה: Player One Saturn-C IMX533 OSC
תוכנה: SharpCap
מה עוד?
אילטרתי סולאר פיידנר באמצעות מחזיק עיניית לDSLR:    
image.png.109482975a6949fc219e6c9b484a4ce3.png

פשוט עושים חור קטן במרכז מכסה 1.25" שאינו בשימוש - כדאי לעשות את החור בחלק הפנימי, ככה ניתן לזהות לפי סימני הפלסטיק איפה מרכז המכסה (לפחות במכסה הזה)
במחבר הT2 מנתקים את ההברגה עם מפתח הלן 1.5מ"מ, שמיים שם נייר בצורת עיגול ומחזירים. 
בחזיק העיינית יש בורג M3, הוצאתי אותו והשתמשתי בהברגה כדי לחבר בסיס לעיניות שלא היה בשימוש
(כן, למי שחדש בתחביב, מהר מאוד תגלו שיש לכן המון דברים קטנים ושחורים שאינם בשימוש 🙂

למרות הפיינדר, היה די קשה למצוא את השמש, כיוונתי קודם באמצעות הצל של הטלסקופ , אז הבאתי את הנקודת אור למרכז הנייר, ובשביל הכיוון האחרון הסרתי את העינית והצצתי ממרחק בעין חשופה (פחד אלוהים, שלא תישרף לי העין...)
הלב הבא: פוקס. גם לא פשוט, ניסיתי להיעזר בסאן-ספוט, לא ממש הצלחית. כנראה אחד הכלים בSharpCap היה יכול לעזור אבל הליקוי היה כבר לקארת השיא והיסתפקתי עם מה שהיצלחתי. 
צילמתי עם פילטר IR/UV ואחר כך עם פילטר Optolong L-Extreme. הסאן-ספוט נראה הרבה יותר חד עם ה Optolong
חלק מהתמונות צילמתי ב-avi, חלק ב-tiff. ובגדול אין לי מושג איך לעשות להם פוסט פרוססינג.
משום מה בSharpCap על המסך השמש נראתה צהובה (ראו צילום מסך כאן למטה) אבל התמונות עצמן נראות לבנות לגמרי, ולא הצלחתי להחזיר את הצבע הטבעי של השמש.
ככה זה נראה בשטח: 
image.png.bf503aa3ab91ac22e0f53b545271de2e.png
image.png.49f9e9030055a080822c60cf107358fd.png    

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 1 שעה Daniel Arad אמר:

חלק מהתמונות צילמתי ב-avi, חלק ב-tiff. ובגדול אין לי מושג איך לעשות להם פוסט פרוססינג.

סרטון avi אפשר לעבד כמו שמעבדים סרטון של הירח. עם תמונות tiff של השמש אני לא חושב שיש כ"כ מה לעשות מבחינת עיבוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 15 שעות שחר רייש אמר:

סרטון avi אפשר לעבד כמו שמעבדים סרטון של הירח. עם תמונות tiff של השמש אני לא חושב שיש כ"כ מה לעשות מבחינת עיבוד.

אפשר גם לגרור תמונות ל-AutoStakkert ולערום, בדיוק באותו תהליך כמו שמבצעים עם סרטון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 5

שאלות בסיסיות - אסטרופוטוגרפיה

2. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

3. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

• נושאים

• צור חדש...

Important Information