עבור לתוכן
  • צור חשבון

מטען נייד להפעלה של טלסקופים ממונעים

תגובות מומלצות

לפני ב-9.10.2020 at 13:43 Guydive אמר:

רוב הטלסקופים הממנועים הזולים משתמשים במנועים קטנים שדורשים אספקת כוח של 12v ב- 1.5 אמפר.

תחליף למצברים  הגדולים יכול להיות מטען נייד לסלולר ובקר כוח (קרדיט לאלכס ו. על הרעיון)  

1. בעוד שרוב המטענים הניידים יודעים להוציא 5v בשביל הסמארטפון, מטענים יקרים יותר יודעים להוציא גם 12v. רצוי לוודא את זה. 

2. למטען הנייד מוסיפים בקר כוח, רצוי כזה ששולט בצורה מדוייקת על המתח. אחד כזה מעולה (קרדיט לאסף ט.):

CE95A1D6-6E6B-4776-92A6-24B31A007F70.thumb.png.4293604071f5f97cd99eafb4e53dc51e.png

https://www.amazon.com/gp/aw/d/B08291JPY1?psc=1&ref=ppx_pop_mob_b_asin_title

3. כמובן שצריך לחבר את הבקר לחצובה בכבל כלשהו. במקרה הזה רוב השקעים שאני מכיר לסוג הזה הם 2.1mm. לכן מה שצריך לחפש זה 

usb to 2.1

גיא - הבקר יודע לעבוד עם 12v? אם הסוללה שלי מוציאה 12v דרך פלאג 5.5, אז אני צריך שני כבלי usb-5.5, אחד מהסוללה לבקר והשני הפוך מהבקר לחצובה? 

מהוידאו באמזון זה לא נראה שהוא מווסת מתח וזרם, אלא רק מציג מה המתח והזרם שעוברים דרכו, לא?

אני שואל כי נראה לי שהסוללה שאני משתמש בה מוציאה מתח או זרם לא קבועים, וזה מוביל ל-reset-ים של ה-ASIAir שלי. אם צריך אחליף סוללה, אבל חשבתי קודם להכניס בקר בינה לבין המכשיר.

נערך היום על-ידי jonzm
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני די בטוח שהבקר שלי מייצב את המתח - אין לי נפילות ואין לי ספייקים. יש לו usb זכר ככה שהוא מתחבר ישירות לסוללה, ומאחורה נכנס מתאם usb לחיבור לחצובה. כל האיפיוני האלה נמצאים בפוסט הראשון בנושא הזה. 

שים לב שיכול להיות שמה שיש עכשיו בקישור ששמתי לאמאזון, זה מוצר קצת שונה. אני חושב שזו הבעיה שמאור נתקל בה ואז אולי הוא באמת לא מווסת מתח. לדעתי תחפש משהו שדומה לשלי בתצורה שלו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 month later...

מחייה את השיחה - גיא, הבקר שהמלצת עליו כבר לא קיים, והלינק מפנה לבקר אחר שעובד בעיקר על USB עד 5V, ככה שהוא פחות מועיל למאונטים או לציוד אחר (ASIAir).

מה דעתכם על האפשרויות הבאות?

1. חלופה זולה יותר - לינק באמזון - כניסות ויציאות באמצעות חוטי פלוס ומינוס שאפשר לחבר אליהם כבל עם מחבר 5.5*2.1 מ"מ.

2. חלופה יקרה יותר, אבל קופסה סגורה - לינק באמזון - כניסת USB-C, יציאת בננות פלוס ומינוס.

כמובן שאני מעדיף את החלופה הראשונה, אבל הקופסה לא סגורה לגמרי ואני קצת מוטרד מלחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 3 שעות jonzm אמר:

מחייה את השיחה - גיא, הבקר שהמלצת עליו כבר לא קיים, והלינק מפנה לבקר אחר שעובד בעיקר על USB עד 5V, ככה שהוא פחות מועיל למאונטים או לציוד אחר (ASIAir).

מה דעתכם על האפשרויות הבאות?

1. חלופה זולה יותר - לינק באמזון - כניסות ויציאות באמצעות חוטי פלוס ומינוס שאפשר לחבר אליהם כבל עם מחבר 5.5*2.1 מ"מ.

2. חלופה יקרה יותר, אבל קופסה סגורה - לינק באמזון - כניסת USB-C, יציאת בננות פלוס ומינוס.

כמובן שאני מעדיף את החלופה הראשונה, אבל הקופסה לא סגורה לגמרי ואני קצת מוטרד מלחות.

קודם כל מסכים. אבל לאיזו סוללה/חצןבה אתה מייעד את זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 23 דקות Guydive אמר:

קודם כל מסכים. אבל לאיזו סוללה/חצןבה אתה מייעד את זה?

כרגע ל-ASIAir, שלא מסתדר היטב עם הזרם שמתקבל בחיבור ישיר (הזרם מה-sherpa יכול לעלות עד ל-8 אמפר); בהמשך, צריך להעביר גם מתח ל-RST-135.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 25 דקות jonzm אמר:

כרגע ל-ASIAir, שלא מסתדר היטב עם הזרם שמתקבל בחיבור ישיר (הזרם מה-sherpa יכול לעלות עד ל-8 אמפר); בהמשך, צריך להעביר גם מתח ל-RST-135.

אם ככה אז בתור התחלה לא הייתי מודאג מהעובדה שהראשון פתוח. תמיד אפשר לאלתר לו סגירה קטנה בקופסא או שקית ניילון. 

מעבר לזה פשוט תחפש usb power regulator באלי אקספרס, נראה שיש שם המון אופציות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 2 שעות Guydive אמר:

אם ככה אז בתור התחלה לא הייתי מודאג מהעובדה שהראשון פתוח. תמיד אפשר לאלתר לו סגירה קטנה בקופסא או שקית ניילון. 

מעבר לזה פשוט תחפש usb power regulator באלי אקספרס, נראה שיש שם המון אופציות

תודה, ב-16$ אני פשוט אזמין מאמזון  ולא אשבור את הראש בלברור את הסחלה שלפעמים מופיע באלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 weeks later...
לפני ב-20.10.2021 at 17:43 jonzm אמר:

תודה, ב-16$ אני פשוט אזמין מאמזון  ולא אשבור את הראש בלברור את הסחלה שלפעמים מופיע באלי.

שמח לעדכן שהבקר הגיע, ואחרי הרכבה קצרה ופשוטה (הוא מגיע בחלקים), נתתי לו לעבוד עם ה-ASIAir למשך שעה ולא היו שום אתחולים, והביצועים היו טובים. בקיצור, נראה לי מאמץ.

מגבלה אחת - למרות שההספק הנכנס של הבקר הוא עד 60 וואט, היוצא הוא בערך 36 וואט. כלומר, עבור 12 וולט הזרם הוא 3 אמפר; עבור 15 וולט, זה יורד ל-2.3 אמפר בערך.

ועוד חסרון - בגלל התאורה הקבועה שלו, צריך לשפצר אותו עם צלופן אדום או לבהות עבורה קופסא אטומה וסגורה כדי לשמור על משמעת חושך.

C99C495F-D09D-46A8-8460-2A206B08A6E3.jpeg

80919A99-EA60-467F-9365-C775BEC71A88.jpeg

נערך היום על-ידי jonzm
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 7 שעות jonzm אמר:

שמח לעדכן שהבקר הגיע, ואחרי הרכבה קצרה ופשוטה (הוא מגיע בחלקים), נתתי לו לעבוד עם ה-ASIAir למשך שעה ולא היו שום אתחולים, והביצועים היו טובים. בקיצור, נראה לי מאמץ.

מגבלה אחת - למרות שההספק הנכנס של הבקר הוא עד 60 וואט, היוצא הוא בערך 36 וואט. כלומר, עבור 12 וולט הזרם הוא 3 אמפר; עבור 15 וולט, זה יורד ל-2.3 אמפר בערך.

ועוד חסרון - בגלל התאורה הקבועה שלו, צריך לשפצר אותו עם צלופן אדום או לבהות עבורה קופסא אטומה וסגורה כדי לשמור על משמעת חושך.

C99C495F-D09D-46A8-8460-2A206B08A6E3.jpeg

80919A99-EA60-467F-9365-C775BEC71A88.jpeg

מעולה. שמח שעבד לך. נראה לי שקופסא אטומה היא הפתרון הנכון, גם בגלל האור אבל גם בגלל מה שדיברנו עליו כמו לחות ואבק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 58 דקות Guydive אמר:

מעולה. שמח שעבד לך. נראה לי שקופסא אטומה היא הפתרון הנכון, גם בגלל האור אבל גם בגלל מה שדיברנו עליו כמו לחות ואבק

כן, רק צריך להיות מסוגל לפתוח את המכסה כדי לכוון את מתח היציאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 weeks later...
לפני 25 דקות fmiyo אמר:

מה דעתכם על המוצר הבא:

יכול להחזיק לילה שלם . מיועד בעיקר לצילום שדורש גם מתח למצלמה ולמחממים ולמחשב נייד.

https://generator.co.il/product/delta-1300/

יש משהו באמצע בין זה למוצרים שאתם הראיתם פה?

זה 5,500 ש״ח. כשאתה אומר באמצע אתה מתכוון למחיר? איזו מערכת יש לך שזה אמור להחזיק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמצע מבחינת הספק ומחיר.

יש לי חצובה ממונעת של ioptron ומצלמה zwo asi 178mc

ומחשב נייד.

מצלם כרגע בעיקר מהחצר האחורית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 1 שעה fmiyo אמר:

באמצע מבחינת הספק ומחיר.

יש לי חצובה ממונעת של ioptron ומצלמה zwo asi 178mc

ומחשב נייד.

מצלם כרגע בעיקר מהחצר האחורית

איזו חצובה בדיוק?

יש חימום? גיידינג?

מצלמה מקוררת?

ואם אתה מהחצר של הבית למה לא להשתמש בכבל חשמל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 year later...

מקפיץ את השרשור כדי לספר על הפתרון שמצאתי, שהוא פשוט יותר לטעמי.

יש מטענים ניידים שתומכים בפרוטוקול שנקרא PD, שיודע "לדבר" עם הצרכן, ולתת לו את המתח הדרוש. באמצעות החיבור הזה ניתן עם אותו כבל להטעין טלפון שדורש 5V, וגם מחשב שדורש 20V (בהנחה והמטען יודע להוציא את המתחים האלה).

אם מנצלים את הפרוטוקול הזה לטובתנו, אפשר לוותר על בקר מסורבל, ולהסתפק בכבל אחד מהמטען לחצובה. מכיוון שלחצובה אין יכולת לתקשר באמצעות PD, כל מה שצריך זה כבל שתומך בPD ומבקש מהמטען להוציא 12V. יש כבלים כאלה שמגיעים עם מתח מוגדר מראש, וזה חוסך את הבקר באמצע.

אני משתמש במטען נייד של באסוס. קניתי אחד גדול שיודע להוציא 12V/3A, כי יש לי חצובה גדולה יחסית (gem28). הכבל שקניתי הוא אחד זול מעליאקספרס (צריך לבחור 12V), והוא עובד בלי בעיות. מוציא מתח קבוע של 12V (המטען עצמו מודד את המתח שיוצא, וגם בדקתי עם voltmeter).

מומלץ לבדוק עם voltmeter שהכבל מוציא בפועל 12V, לפני החיבור לחצובה. ליתר ביטחון.

20230227_151005.jpg.e77fb836fc8e803a12df57ddd544c1ae.jpg

המטען והכבל

20230227_153702.jpg.132ddc6221803d384b296cc1e0165b12.jpg

החצובה מחוברת ומופעלת באמצעות המטען

20230227_153645.jpg.dad0a186d4f4b5109f5a0ba96cd70087.jpg

החצובה דולקת, והמתח שיוצא הוא 12V

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 35 דקות שחר אמר:

מקפיץ את השרשור כדי לספר על הפתרון שמצאתי, שהוא פשוט יותר לטעמי.

יש מטענים ניידים שתומכים בפרוטוקול שנקרא PD, שיודע "לדבר" עם הצרכן, ולתת לו את המתח הדרוש. באמצעות החיבור הזה ניתן עם אותו כבל להטעין טלפון שדורש 5V, וגם מחשב שדורש 20V (בהנחה והמטען יודע להוציא את המתחים האלה).

אם מנצלים את הפרוטוקול הזה לטובתנו, אפשר לוותר על בקר מסורבל, ולהסתפק בכבל אחד מהמטען לחצובה. מכיוון שלחצובה אין יכולת לתקשר באמצעות PD, כל מה שצריך זה כבל שתומך בPD ומבקש מהמטען להוציא 12V. יש כבלים כאלה שמגיעים עם מתח מוגדר מראש, וזה חוסך את הבקר באמצע.

אני משתמש במטען נייד של באסוס. קניתי אחד גדול שיודע להוציא 12V/3A, כי יש לי חצובה גדולה יחסית (gem28). הכבל שקניתי הוא אחד זול מעליאקספרס (צריך לבחור 12V), והוא עובד בלי בעיות. מוציא מתח קבוע של 12V (המטען עצמו מודד את המתח שיוצא, וגם בדקתי עם voltmeter).

מומלץ לבדוק עם voltmeter שהכבל מוציא בפועל 12V, לפני החיבור לחצובה. ליתר ביטחון.

20230227_151005.jpg.e77fb836fc8e803a12df57ddd544c1ae.jpg

המטען והכבל

20230227_153702.jpg.132ddc6221803d384b296cc1e0165b12.jpg

החצובה מחוברת ומופעלת באמצעות המטען

20230227_153645.jpg.dad0a186d4f4b5109f5a0ba96cd70087.jpg

החצובה דולקת, והמתח שיוצא הוא 12V

טוב אתה... עכשיו צריך את הכבל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 5

שאלות בסיסיות - אסטרופוטוגרפיה

2. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

3. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

• נושאים

• צור חדש...

Important Information