עבור לתוכן
  • צור חשבון

פוקוסר ל SCT

תגובות מומלצות

ה SCT של סלסטרון הוא טלסקופ שאני מאוד אוהב. שימושי מאוד לתצפיות ביתיות ולצילומים של הירח וכוכבי הלכת.

אחרי שהחלפתי בו את כל החלקים מסביב - דיאגונל, חצובה, Visual Back, תוספת של מגן לחות וטלרד, נשאר דבר אחד שמפריע לי בשימוש וויזואלי ובמיוחד בצילום - הפוקוסר.

אז זה לא פורום צילום, אבל בסופו של דבר, השימוש הוא וויזואלי ברובו.

הפוקוסרים של SCT הם ידית שבולטת החוצה מתחת לדיאגונל ומסובבים אותה לקבלת פוקוס שמתקבל בעקבות הזזת המראה הראשית.

כמה דברים:

1. הזווית של הידית לא נוחה במיוחד

2. יש צורך בהפעלת מעט כוח על מנת לסובב

3. כל שינוי פוקוס גם משנה את מה שרואים בעינית/מסך מחשב - image shift

4. בצילום, כשאני מנסה להשתמש בבארלו, קשה מאוד להגיע לפוקוס מדוייק מאוד, כל תזוזה מזיזה את הפוקוס יותר מדי

5. בגלל הכוח היחסי שצריך להפעיל, הטלסקופ רועד וצריך לחכות כמה שניות לראות האם הפוקוס שופר או לא.

כל הגורמים האלה הביאו אותי להחלטה להחלפת הפוקוסר ובעתיד, גם לקנות מנוע לטובת צילום.

יש שלוש אפשרויות - Moonlite, Feathertouch micro focuser, Feathertouch cyford focuser

ה Feathertouch micro focuser בסך הכל מחליף את הידית פוקוס שיש היום. אז נכון יש מהירות כפולה לפוקוס עדין אבל עדיין יש image shift וזוית מוזרה.

Fethertouch cyford יקר בטירוף ודורש הזמנה מיוחדת - לא אופטימי לא לגבי המחיר ולא לגבי זמן האספקה.

זה משאיר אותי עם ה Moonlite? פוקוסר מצויין, שתי מהירויות, מגיע אם חיבור מתאים ל reducer לצילום, נעילת פוקוס ויש אפילו מנוע יעודי של Moonlite שמתאים לו בצורה מושלמת (אבל יקר... אפשר תמיד לקנות אחד אחר) וללא image shift, לא זול במיוחד אבל מוצר נהדר.

163872131_Moonlitefocuser.jpg.cb45da9cbbdccc9568a5fda31203e9cf.jpg

אם יש למישהו רעיון אחר, אשמח לשמוע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 4 דקות יהודה קנטור אמר:

מושקע מאד .  יפה  

זו לא תמונה של המכשיר שלי, עדיין לא הזמנתי אבל זה הכיוון, אפילו הצבע 🙂

נראה לי של @שמואל שחף יש noonlite בטלסקופ החדש, שמוליק, תקן אותי אם אני טועה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפוקוסר שהיתווסף על הSCT שלי הוספתי מנוע סרוו של טיסנים עם שלט פשוט (דולק/כבוי, תנועה קדימה או אחורה). עלה כמה עשרות שקלים ועושה עבודה מצוינת.

לעניות דעתי הוספת פוקוסר כזה היא כמעט כמו טלסקופ חדש ובמיוחד עם מנוע: פתאום קל להגיע לפוקוס מעולה בקלות, בלי שהאובייקט משתגע בשדה הראייה וצריך זמן כדי להירגע במקומו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 8 דקות AssafB אמר:

לפוקוסר שהיתווסף על הSCT שלי הוספתי מנוע סרוו של טיסנים עם שלט פשוט (דולק/כבוי, תנועה קדימה או אחורה). עלה כמה עשרות שקלים ועושה עבודה מצוינת.

לעניות דעתי הוספת פוקוסר כזה היא כמעט כמו טלסקופ חדש ובמיוחד עם מנוע: פתאום קל להגיע לפוקוס מעולה בקלות, בלי שהאובייקט משתגע בשדה הראייה וצריך זמן כדי להירגע במקומו.

זה בדיוק מה שאני מחפש. תודה על החיזוק 🙂.

רעיון מצויין לגבי המנוע. המנועים שמגיעים מ moonlite עולים מאוד יקר והשלט אפילו יותר. ממש מחירים מפוקעים. יש אחרים אבל גם הם מגיעים ל 100$ ויותר. קודם כל שיגיע הפוקוסר ואז נראה איך מלבישים עליו מנוע. תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 1 דקה orennahum אמר:

למה לא להשתמש בפוקוסר של סלסטרון?

https://www.celestron.com/products/focus-motor

חשבתי עליו. הוא לא פותר את עניין ה image shift, הוא מחליף לגמרי את המנגנון הקיים, בשימוש תצפיתי הוא מחייב לעבוד עם המנוע.

ה moonlite אמנם יקר יותר אבל קודם כל פותר לי את כל סיפור הפוקוס הידני לגבי מנוע, יש את המנוע שלהם (יקר) או שהוצע כאן לעשות משהו פשוט עם מנוע של טיסן. זה זול ויעיל.

אלה השיקולים שלי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי,

הייתי מוותר על הפוקוסר של סלסטרון כיוון שאם אתה רוצה לצלם בעתיד דרך הטלסקופ, התכנון המקורי של הקאסגריין לא ישרת אותך טוב כאן בגלל הזזת המראה קדימה ואחורה. 

אתה לא רוצה באמצע הלילה להזיז את המראה כי כל פעם לפתוח את ברגי הנעילה של הטלסקופ ובכך לפגוע בעקיבה... למה?

פוקוסר טוב לקאסגריין הוא יקר במיוחד לצילום.  

עם פוקוסר פרימיום אתה בוכה פעם אחת ואחר כך נהנה כל החיים.

עד הסופ"ש אני אמור לקבל את הפוקוסר של מונלייט לטלסקופ סי14 עם מנוע של מונלייט ושלט. המחיר יקר אבל כבר התעייפתי מהחיפושים. הפוקוסר מגיע עם בונוס - קיט של ברגי נעילה מאלומיניום מעוצבים יפה והפוקוסר הדיפולטיבי מוחלף גם כן הוא בפוקוסר חדש מעוצב מאלומיניום (מצורפת תמונה להמחשה).

אדווח לגבי חווית השימוש בהמשך.

a6643966481ff4f-img.jpg

נערך היום על-ידי מיכאל
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@מיכאל, מסכים לגמרי.

סגרתי עם רון ממונלייט לגבי המפרט המדוייק של הפוקוסר. אין ספק שאם כבר משקיעים, אז במשהו שיענה על כל הדרישות, והזזת המראה זה משהו שחבל שישאר במערכת אחרי שדרוג.

אפילו לתצפית בלבד פוקוסר טוב זה דבר סופר חשוב.

את המנוע השארתי לאחר כך - צריך אחד לטלסקופ שמש קודם - אבל גם זה יגיע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תתחדש @Ilan Shapira!

עשית חכם, היה לי את הפוקוסר של סלסטרון וזאת טעות שלפחות לא עולה ביותר מידי יקר (יחסית)
המונלייט זה מפלצת איכותית ביותר, אין יותר טוב מהם בדרגות המחיר האלה (או אפילו בכלל כניראה)

טלסקופ שמש אמרת? איזה הבאת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 35 דקות Michael Lev אמר:

תתחדש @Ilan Shapira!

עשית חכם, היה לי את הפוקוסר של סלסטרון וזאת טעות שלפחות לא עולה ביותר מידי יקר (יחסית)
המונלייט זה מפלצת איכותית ביותר, אין יותר טוב מהם בדרגות המחיר האלה (או אפילו בכלל כניראה)

טלסקופ שמש אמרת? איזה הבאת?

תודה, עכשיו צריך לחכות לו 😞 

לשמש, צריך להרים פוסט, אבל קניתי לפני כמה חודשים Daystar Quark וטלסקופ שובר אור פשוט של 102ממ

image.png.9af22006cf2b0fb37fa328ce86d16cf0.png

עוד לומד את כל התחום הזה, דדי עשה לי סדר היום עם זה, בין ענן לענן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 22 דקות Ilan Shapira אמר:

תודה, עכשיו צריך לחכות לו 😞 

לשמש, צריך להרים פוסט, אבל קניתי לפני כמה חודשים Daystar Quark וטלסקופ שובר אור פשוט של 102ממ

image.png.9af22006cf2b0fb37fa328ce86d16cf0.png

עוד לומד את כל התחום הזה, דדי עשה לי סדר היום עם זה, בין ענן לענן

כפרע על דדי!
תתחדש גם על זה, מחכה לתוצאות! 🙂

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפוקוסר של מונלייט לא זמין כמעט בשום חנות ברשת.

לשמחתי יצרתי קשר עם רון ממונלייט שעזר עם המפרט ואת ההזמנה עשיתי בצהרי יום רביעי של השבוע שעבר.

מספר שעות לאחר ההזמנה כבר קיבלתי מספר מעקב... זמן מסירה מתוכנן נקבע מספר שעות אחרי. היעילות הזו, כמו היעילות של אתרים כמו FLO ואחרים משאירה אותי מופתע לטובה 🙂 

עכשיו נשאר לקוות שהפוקוסר שיגיע אכן יתאים (פסימי פסימי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 34 דקות Ilan Shapira אמר:

הפוקוסר של מונלייט לא זמין כמעט בשום חנות ברשת.

לשמחתי יצרתי קשר עם רון ממונלייט שעזר עם המפרט ואת ההזמנה עשיתי בצהרי יום רביעי של השבוע שעבר.

מספר שעות לאחר ההזמנה כבר קיבלתי מספר מעקב... זמן מסירה מתוכנן נקבע מספר שעות אחרי. היעילות הזו, כמו היעילות של אתרים כמו FLO ואחרים משאירה אותי מופתע לטובה 🙂 

עכשיו נשאר לקוות שהפוקוסר שיגיע אכן יתאים (פסימי פסימי)

הם אלופים אמיתיים. אצלי הוציאו את המשלוח תוך פחות מ 24 שעות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היום הגיע השליח עם החבילה של הפוקוסר.

ההזמנה בוצעה ב 14/10, והגיעה היום, 18/10, שלושה ימים לפני מועד המסירה המיועד.

ההרכבה קלה מאוד, רק להסיר את ה Visual Back ולהבריג את הפוקוסר לטלסקופ.

בדיקה זריזה הביאה אותי לפוקוס על עץ רחוק ובערב אבדוק פוקוס על כוכבים ומן הסתם יש צורך לבצע קולימציה.

מה שכן, הפוקוסר הזה כבד. מספיק כבד כדי לשנות את מרכז הכובד. לא קריטי, יש לי "משקולת" שתתחבר בחלק הקדמי של הדאבטייל ותאזן את כל הסיפור. ובסוף אזמין דאבטייל ארוך יותר.

כבר לא יכול לחכות לנסות לצלם את הירח 🙂 

image.png.b153e1db8ba67676f0aa673776e45296.png

image.png.42b2f0a3fbc5137f18d5f5e5dd2b9aa6.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 2

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

2. 2

3. 2

4. 0

מטאור ב 15.3.2024 01:20

5. 5

ZWO seestar S50

• נושאים