עבור לתוכן
  • צור חשבון

התאמת מצלמה לצילום EAA

תגובות מומלצות

אני מתלבט בנוגע לבחירת מצלמה לטלסקופ שרכשתי לטובת EAA. טלסקופ Sky-Watcher  150PDS F#5. בהנחה שאני לא הולך למצלמות המקוררות, מה להעדיף:

1. גודל גלאי, 0.5 מעלה מספק ובמידה ורוצים גרמי שמים גדולים להתקין reducer? או לבחור גלאי שמביא לשדה שקרוב למעלה? אולי במידת הצורך לצלם דרך barllow

2. צבע או אכרומאטי

3. רוחב סרט, להעדיף כאלו בתחום רחב כולל NIR או כאלו שנחתכים בתחום הנראה

4. יעילות קוונטית QE מה מספק לצרכים שלי

עד כאן, נראה לי שחפרתי מספיק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יכול להגיב לגבי הנסיון שלי עם שלוש מצלמות.

178mm/mc

183mm

אני עובד עם טלסקופ אחר, כזה שלא נקנה מראש ל EAA, אלא עם SCT8 F/10 עם reducer שמביא אותי ל F/6.3. אורך מוקד של 1260 אבל עדיין מאוד מרוצה. אתה תקבל שדה רחב משמעותית.

ה 178 נותנת שדה יחסית קטן. גרסאת המונו קלה יותר לעבודה ורגישה יותר והתמונה לא רעה בכלל.

הצבעונית דורשת יותר עבודה ורגישה מעט פחות אבל מצויינת לצילום פלנטרי.

לאחרונה רכשתי את ה 183 מונו וזה שדרוג אדיר. השדה די גדול, מספיק להכניס כמעט את כל אוריון שזה נהדר, מצליח לראות גלקסיות חיוורות גם בלילות של ירח מלא.

רדיוסר או מצלמה עם חיישן גדול יותר? תלוי תקציבית. לרדיוסר טוב גם יש עלות של 700-900 שקלים. אתה עם טלסקופ יחסית מהיר, חכה עם ה reducer בינתיים.

בתמונה סימולציה של שדה ראיה עם שתי המצלמות ועוד אחד עם reducer 0.8.

SmartSelect_20201205-191433_Chrome.jpg.9f51192db49788e45d07e1758af6c63d.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמעתי של 183 QA טוב. מעבר לשמועה, להגיד לך שאני יכול או יודע להרגיש בהבדל? אז לא 😀, אין לי מושג. זה בסופו של דבר EAA, לא צילום לשם צילום - דרישות אחרות לגמרי.

החיישן הגדול נותן לך יכולות של שדה רחב ובמקרה ותרצה להתמקד, אתה תמיד יכול לצלם רק עם חלק ממנו. reducer או בארלו תמיד אפשר להוסיף כדי לשלוט באורך המוקד לכאן או לכאן.

600 פאונד זה לפני משלוח, והם מורידים את המעמ האנגלי במעמד הקנייה. עם משלוח ועמלות שונות זה יכול להגיע לסביבות 3000 שקלים. תבדוק אם יש מלאים בארץ..

בבלוג שלי יש תמונות של  איך נראית ערפילית אוריון בשתי המצלמות. שים את הפרטים בצד, תתייחס לגודל השדה. זה עוזר גם ב GOTO, כי גם אם המערכת לא הכי מדוייקת אתה עדיין תמצא את האובייקט במסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עבדתי גם עם 178 מונו וצבע (אני ואילן בתכלס פשוט החלפנו מצלמות). אישית התחלתי לעבוד עם מונו אחרי שקיבלתי המלצות (פשוט יותר, רגיש יותר), אחרי ניסיתי את הצבע וחזרתי למונו, פשוט אוהב יותר. 

ה 178 וה - 183 זו בתכלס אותה מצלמה עם גודל שדה שונה. ה 183 מן הסתם תתן לך כפול שדה ותעלה כפול, אז זו בעיקר שאלה של תקציב.  

קח בחשבון שבגלל שהשדה שלך בטלסקופ מאוד רחב, אם תביא גם סנסור גדול (183) יכול להיות שתצטרך לעשות קרופ כדי להסיר את הקומה (או לרכוש קורקטור יקר כדי לשטח את השדה) ואז לא עשית כלום באופציה היקרה יותר. הייתי ממליץ לך לנסות קודם את המצלמות בלייב לפני רכישה. 

אגב, זה הלוג הראשון של EAA שהתחלתי ב - CN עם סטאפ דומה

https://www.cloudynights.com/topic/702118-my-eaa-log/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

די מסכים לגבי הקומה, וכן, עם טלסקופ כזה השדה יהיה די גדול.

מקווה שהשבוע אצליח לנסות את המצלמה עם ה 102ממ ולנסות להבין איך רואים גם בקצוות.

אני ממש בעד שדה רחב יותר וגם אם יש מעט קומה אני יכול לחיות עם זה - זה לא לצרכי צילום אומנותי אלא לצפייה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 9 דקות Ilan Shapira אמר:

די מסכים לגבי הקומה, וכן, עם טלסקופ כזה השדה יהיה די גדול.

מקווה שהשבוע אצליח לנסות את המצלמה עם ה 102ממ ולנסות להבין איך רואים גם בקצוות.

אני ממש בעד שדה רחב יותר וגם אם יש מעט קומה אני יכול לחיות עם זה - זה לא לצרכי צילום אומנותי אלא לצפייה.

הבעיה הפוטנציאלית היא פחות עניין של אסטתיקה, יותר בקטע שיש מצב ששארפ קאפ לא תצליח חעשית Alignment בגלל הגודל של הכוכבים שבקומה. מעניין באמת לראות איך יצא עם ה - 102 שלך. התחושה שלי שלא תהיה בעיה כי מדובר בשובר אור והכוכבים גם ככה חדים. בניוטוני תהיה לחשיפה נטייה להבליט בעיות קולימציה. מעניין..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 33 דקות Guydive אמר:

הבעיה הפוטנציאלית היא פחות עניין של אסטתיקה, יותר בקטע שיש מצב ששארפ קאפ לא תצליח חעשית Alignment בגלל הגודל של הכוכבים שבקומה. מעניין באמת לראות איך יצא עם ה - 102 שלך. התחושה שלי שלא תהיה בעיה כי מדובר בשובר אור והכוכבים גם ככה חדים. בניוטוני תהיה לחשיפה נטייה להבליט בעיות קולימציה. מעניין..

לגמרי שווה בדיקה עם ניוטוני.

אני מכוון לניוטוני בעתיד... לא סגור על איזה אבל זה הכיוון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

2. 4

3. 4

• נושאים

• צור חדש...

Important Information