עבור לתוכן
  • צור חשבון

צורת מערך לצילום עם MAK / SCT

תגובות מומלצות

היי,

אחרי המתנה ארוכה קיבלתי את המצלמה 178MC וניסיתי לראשונה לצלם את מאדים עם ה-Skywatcher 150 MAK עם אורך מוקד 1800 מ"מ.

בהתחלה חיברתי את המצלמה לדיאגונל ואחר כך ניסיתי גם לחבר ישירות לחלק האחורי של הטלסקופ דרך ES 2" x2 Focal Extender.

אשמח לשמוע באיזה מערך בעלי טלסקופים MAK / SCT משתמשים בדרך כלל? עם או ללא דיאגונל?

המחשבה שלי הייתה שעדיף מינימום אלמנטים בין המצלמה לטלסקופ.

תודה

נערך היום על-ידי Yossi Zamir
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי, כשאני משתמש במצלמה, זה ללא דיאגונל. בשני הטלסקופים.

גם פחות אלמנטים - למרות שאני לא הייתי מרגיש בהבדל, וגם פחות משטח שמכיל נקודות אבק.

אבל נראה לי שמה שיותר חשוב בטלסקופים האלה היא נקודת הפוקוס המיטבית והיא אמורה להיות קרובה כמה שיותר פנימה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התעסקתי בזה ממש מזמן אבל בהחלט עדיף להשאיר מה שאפשר סימטרי על הציר האופטי של הטלסקופ ולא להסיט הצידה (מה שעושה דיאגונל) כי זה גם מסבך את האיזון של המשקל וגם מגדיל סיכון שהדיאגונל "יגלוש" בגלל המשקל שיושב עליו (במקרה הטוב זה רק יהרוס תמונה אבל זה יכול גם לגרום לנפילה של ציוד על הרצפה רחמנא ליצלן).

מבחינת אופטיקה בשמידט קסגריין (שיחקתי הרבה עם כאלה, ואני מנחש שבמקסוטוב המצב דומה) יש מרחק אידיאלי בין שתי המראות. יעני - אם המראות קרובות או רחוקות יותר יותר זו-לזו אז אפשר לפצות על כך בהזזת המצלמה מאחורי הטלסקופ - למשל עם פוקוסר חיצוני - אבל מבחינת איכות הדמות (עיוותים) תהיה פגיעה מסוימת. עבור שמידט-קסגריינים בעבר אני זוכר שהיה ניתן למצוא את הנתון של מרחק המצלמה מהקצה האחורי של הטלסקופ עצמו, וכאשר המצלמה ממוקמת שם אז מביאים את המראה לפוקוס ונועלים אותה שם (כדי להגיע למרחק אופטימלי בין המראות). אם רלוונטי אז בטח יש מי שמכיר את המספרים הרלוונטיים ואיך למדוד אותם עבור הטלסקופ שיש לך (אני שיחקתי בעיקר עם SCT של MEADE בעבר).

בהצלחה,

אסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 2

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

2. 2

3. 2

4. 0

מטאור ב 15.3.2024 01:20

5. 5

ZWO seestar S50

• נושאים