עבור לתוכן
  • צור חשבון

בחירת מאונט גו-טו לeaa

תגובות מומלצות

לפני 6 שעות Ilan Shapira אמר:

הלונט החדשים קפצו במחירים כי הם עברו לייצור טלסקופים היברידיים - לשימוש יום ולילה. זה נעשה על ידי שימוש בעדשות טובות יותר ולדעתי זה חבל מאוד. אם כבר קונים לונט עדיף שהוא יהיה ייעודי לשמש ותו לא.

בנוסף, צריך לקחת בחשבון שהמחיר ההתחלתי של הלונטים הוא רק התחלתי. כדי לקבל Blocking filter צר יותר צריך להוסיף כסף, בשביל פוקוסר נורמלי צריך להוסיף כסף וזה כבר אלפי דולרים וזה לפני double stack וחצובה.

אני מאוד מרוצה מהקווארק כי עם שני הטלסקופים אמנם אין לי דיסקה מלאה אבל יש משחק עם רוחב השדה ואותו הקווארק יתאים גם לשובר אור גדול יותר

אני מבין בעצם שאתה ממליץ על קווארק, ופחות על לונט. זה טוב, יותר נוח לכיס שלי...

לא רק wifi מובנה שאפשר להוסיף לחצובות SW יחסית בקלות, הייתרון של iOptron זה שחיבור למחשב דרך Ascom דורש כבל USB רגיל בעוד SW דורשים כבל ייחודי עם התקנות ובלגאן מסביב. אני לא הסתדרתי איתו.

בכלל הקישוריות של iOptron למחשב טובה יותר בכל המובנים וזה עדיף מאשר לעבוד דרך wifi

עוד אחד לioptron, נראה שמרוצים ממנה... הגיוני שאני באמת אלך על הgem28, כשיש כ"כ הרבה המלצות.

לפי מה ששחר תיאר, הוא מעוניין גם ב EAA וזה נעשה לעיתים קרובות בספקטרום המלא ובמקרה כזה גם חצובה משוונית וגם טלסקופ ללא או עם פחות אברציה הוא אכן מומלץ (גם לוויזואלי - אבל זה כבר וויכוח ישן וארוך).

השובר הגדול יותר יהיה כנראה פחות בשביל eaa (עם יחס מוקד ארוך זה פחות אפקטיבי). אבל אני עדיין רוצה ed, גם לוויזואלי.

לצילום שמש לא באמת צריך חצובה משוונית אבל אם רוצים (ואנחנו מכירים את שחר) לצלם אנימציות אז שוב עדיף משווני

עלית עליי😅

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 21 דקות שחר רייש אמר:

אני מבין בעצם שאתה ממליץ על קווארק, ופחות על לונט. זה טוב, יותר נוח לכיס שלי...

עוד אחד לioptron, נראה שמרוצים ממנה... הגיוני שאני באמת אלך על הgem28, כשיש כ"כ הרבה המלצות.

השובר הגדול יותר יהיה כנראה פחות בשביל eaa (עם יחס מוקד ארוך זה פחות אפקטיבי). אבל אני עדיין רוצה ed, גם לוויזואלי.

עלית עליי😅

לגבי הלונט, אם יש לך 9,000 דולר פנויים אני מאוד ממליץ על ה 100. גם ה 80 חמוד 🙂 . במבט שפוי יותר של עלות\תועלת - או קווארק או לונט 60 (שגם הוא יקר בטירוף יחסית לגודל)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 11 שעות Ilan Shapira אמר:

הלונט החדשים קפצו במחירים כי הם עברו לייצור טלסקופים היברידיים - לשימוש יום ולילה. זה נעשה על ידי שימוש בעדשות טובות יותר ולדעתי זה חבל מאוד. אם כבר קונים לונט עדיף שהוא יהיה ייעודי לשמש ותו לא.

בנוסף, צריך לקחת בחשבון שהמחיר ההתחלתי של הלונטים הוא רק התחלתי. כדי לקבל Blocking filter צר יותר צריך להוסיף כסף, בשביל פוקוסר נורמלי צריך להוסיף כסף וזה כבר אלפי דולרים וזה לפני double stack וחצובה.

אני מאוד מרוצה מהקווארק כי עם שני הטלסקופים אמנם אין לי דיסקה מלאה אבל יש משחק עם רוחב השדה ואותו הקווארק יתאים גם לשובר אור גדול יותר

שמע זה קפיצת מחיר פסיכית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 20 דקות jonzm אמר:

בזמנו המלצתי כאן על חצובת סיבי הפחמן שלי - גם @Ehud Spiegelקנה אותה, ולא נראה לי שהוא מתחרט - innorel RT90C - מחיר של כ-300$ ויופי של ביצועים.

זו החצובה שאתה משתמש בה עם המאונט הידני, נכון? ראיתי אותה במדבר, נראית באמת נוחה.

לא חושב שאני אצטרך את הדגם הזה, אין לי sct גדול לשים עליה. אני מניח שאחת קצת יותר קטנה וזולה יכולה להתאים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 31 דקות שחר רייש אמר:

זו החצובה שאתה משתמש בה עם המאונט הידני, נכון? ראיתי אותה במדבר, נראית באמת נוחה.

לא חושב שאני אצטרך את הדגם הזה, אין לי sct גדול לשים עליה. אני מניח שאחת קצת יותר קטנה וזולה יכולה להתאים.

זו החצובה שאני משתמש בה נקודה. את החצובה שהגיעה עם ה-evo אני שומר אצל ההורים שלי לשבתות שאני מגיע לשם; אבל בכל יתר המקרים, אני עובד עם האינורל - היא פשוט יותר נוחה בכל פרמטר, מבלי לאבד יציבות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי מאונת גו-טו ל-eaa
לא מזמן קניתי CEM26, בינתיים מאוד מרוצה (עוד לא פירקתי אותו 🙂) אבל עוד לא יצא לי לבדוק עקיבה כמו שצריך כי המשקולת שהגיע איתו כבדה מדי ל-60ED שלי. והמוט משקולת בקוטר יותר גדול מאלו שיש לי. 
קניתי במקום ה- AZ GTi, שכנראה ימכר... בגדול היתרון הגדול של ה-iOptron זה שהכל פשוט עובד.
יש wi-fi, יש USB, יש ASCOM, יש שלט, והכי חשוב אין ניתוקים. 
החצובה שהגיעה איתו היא בטון לעומת החצובה שהגיעה עם ה- AZ-GTi, ואם קונים ביחד אז ההפרש יוצא פחות מכל חצובה אחרת באותה רמה. אפשר לרדת אם זה למדבר, עיקר המשקל זו המשקולת. 
ההבדל העיקרי בין מאונטים של iOptron וSW, זו שיטת הקלאטץ' שלא עובדת על עיקרון של לחץ, אלא מנתק לגמרי את גלגלי השיניים ומאפשר סיבוב חופשי של הצירים, כמשאזנים את הסקופ כל אי דיוק יכול להוציא אותך משיווי משקל, (תרתי משמע). חיסרון נוסף בשיטה הזו זה שסיבוב הצירים על חצי קלאטץ' יכול לגרום נזק לגלגי השיניים. 
ב-GEM שני הצירים יכולים להסתובב 360 מעלות, ב-CEM ה-DEC יכול להסתובב 360, אבל הRA מוגבל ל180 מעלות או טיפה יותר (גם בלי סקופ). 

נערך היום על-ידי Daniel Arad
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה.

לפני 11 דקות Daniel Arad אמר:

ההבדל העיקרי בין מאונטים של iOptron וSW, זו שיטת הקלאטץ' שלא עובדת על עיקרון של לחץ, אלא מנתק לגמרי את גלגלי השיניים ומאפשר סיבוב חופשי של הצירים, כמשאזנים את הסקופ כל אי דיוק יכול להוציא אותך משיווי משקל, (תרתי משמע). חיסרון נוסף בשיטה הזו זה שסיבוב הצירים על חצי קלאטץ' יכול לגרום נזק לגלגי השיניים. 

לא לגמרי הבנתי את מה שכתבת פה. איזה מהמאונטים עובד עם סיבוב חופשי של הצירים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 10 שעות שחר רייש אמר:

תודה על התגובה.

הקלאץ של iOptron לא עובד על לחץ אלא על ניתוק מלא של ה worm. זה אומר שיש מצב סגור ופתוח, אין באמצע. ב SW שם הקלאץ עובד על לחץ ועל כן מאפשר סגירה חלקית וגם הזזה ידנית, דבר שלא אפשרי ב iOptron. לפחת אצלי זה ככה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 9 שעות שחר רייש אמר:

תודה על התגובה.

ב iOptron  הקלאטץ' גורם לניתוק בין גלגל השיניים לתשלובת (worm gear) והציר יכול להסתובב לגמרי חופשי. קוראים לזה positive clutch.
ב AZ-GTi, EQM-35, HEQ5, בכל אחד מהם יש מנגנון אחר אבל המשותף בינהם זה שאין ניתוק בין גלגלי השיניים ו/או תשלובות, הקלץ' מבוסס על עקרון של חיכוך / לחץ. אלה הם Friction clutch
https://www.mecholic.com/2016/01/what-is-clutch-types-of-clutches.html

ב-EQM-35 לא היתנסיתי, אבל ממה שראיתי הבעיות הן דומות למה שאני מכיר מ-AZ-GTi ומ- EXOS-Nano: צריך לווסת את החיכוך בין גלגל השיניים לבין הציר. יותר מדי לחץ ואז המאונט יהיה סטיף וקשה לאזן (עד כדי ממש בלטי אפשרי ב-AZ-GTi) לא מספיק לחץ ואז יכול להיות חוסר תיאום בין גלגל השיניים לציר. 
ב-HEQ5 נראה שהם מתגברים על זה באמצעות מיסבים כפולים. 

אגב לדעתי לטובת צילום שמש וEAA הייתי הולך על מאונט ALT-AZ יד שניה, ומה שאתה חוסך במאונט תשקיע בסקופ.  

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 44 דקות Daniel Arad אמר:

ב iOptron  הקלאטץ' גורם לניתוק בין גלגל השיניים לתשלובת (worm gear) והציר יכול להסתובב לגמרי חופשי. קוראים לזה positive clutch.
ב AZ-GTi, EQM-35, HEQ5, בכל אחד מהם יש מנגנון אחר אבל המשותף בינהם זה שאין ניתוק בין גלגלי השיניים ו/או תשלובות, הקלץ' מבוסס על עקרון של חיכוך / לחץ. אלה הם Friction clutch
https://www.mecholic.com/2016/01/what-is-clutch-types-of-clutches.html

ב-EQM-35 לא היתנסיתי, אבל ממה שראיתי הבעיות הן דומות למה שאני מכיר מ-AZ-GTi ומ- EXOS-Nano: צריך לווסת את החיכוך בין גלגל השיניים לבין הציר. יותר מדי לחץ ואז המאונט יהיה סטיף וקשה לאזן (עד כדי ממש בלטי אפשרי ב-AZ-GTi) לא מספיק לחץ ואז יכול להיות חוסר תיאום בין גלגל השיניים לציר. 
ב-HEQ5 נראה שהם מתגברים על זה באמצעות מיסבים כפולים. 

אגב לדעתי לטובת צילום שמש וEAA הייתי הולך על מאונט ALT-AZ יד שניה, ומה שאתה חוסך במאונט תשקיע בסקופ.  

לפי הטלסקופים ששחר מתכנן לקנות זה נראה שמאונט ALT-AZ יהיה לו מיותר, מה גם שהוא לא יאפשר לו לצלם אניצמיות כי הפריים יסתובב לו. מה גם שמאונטים ALT-AZ סבירים לא ממש בנויים להתמודד עם משקלים. במקרה שלו משווני יתאים בול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 1

טלסקופ - רכישה

2. 1

טלסקופ - רכישה

3. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

4. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

• נושאים

• צור חדש...

Important Information