עבור לתוכן
  • צור חשבון

פילטר לצפייה מהעיר

תגובות מומלצות

שלום חברים, 

אני מחפש איזשהו פילטר שישפר את איכות הצפייה מהעיר עבור טלקסופ ניוטוני 150 

האם אתם יודעים להמליץ על דגם מסויים ?

אחד משני אלה יכול להתאים?

https://www.firstlightoptics.com/light-pollution-reduction/light-pollution-filter.html

https://www.firstlightoptics.com/light-pollution-reduction/explore-scientific-cls-nebula-filter-1-25-2-inch.html

תודה רבה 🙂

נערך היום על-ידי Micha Zeldin
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מהנסיון שלי, הרבה שיפור בעיר קשה לקבל.

במיוחד אם מדובר באובייקטים שראית ממקום חשוך, גם עם פילטר לא תגיע לאותם פרטים. בטלסקופ גדול, אפשר לפלטר עם UHC בעיר ואובייקטים בהירים מאוד יראו לא רע. מהבית אני לא מנסה לצפות בערפיליות לדוגמא אלא מתמקד באובייקטים כמו צבירים פתוחים וחלק מהסגורים. גם כוכבים כפולים הם אובייקטים מצויינים לצפייה מהעיר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאילן אמר נכון- כמעט אין טעם להשתמש בפילטרים לטלסקופ עם מפתח קטן יחסית עמו 150 מ"מ. הפילטרים בולעים כל כך הרבה מהאור שהמראה המתקבל יהיה חשוך מדי.

בתצפית חשוכה  ועם מפתחים של 8 אינץ ומעלה, פילטרים נבולריים יכולים לעזור בהבלטה של ערפיליות פליטה. אבל בעיר ועם מפתח קטן  לדעתי זה בקושי יעבוד ולא בטוח שזה שוה את הכסף ( עדיף לדעתי להשקיע במפתח גדול יותר או בהגעה לאזורים חשוכים שם לא תצטרך פילטר זיהום אור).🤣

נערך היום על-ידי LIHU
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הייתי קונה Light Pollution Filter. ההשפעה תהיה זניחה.

פילטר UHC או OIII טוב יכול לשפר את הצפיה על אובייקטים מסויימים, אבל השפעה בתוך העיר לעומת המחיר של פילטר טוב לדעתי לא מצדיקה את הרכישה. ניסיתי UHC זול של Svbony/Optolong - בתוך העיר זה עוזר קצת להבליט את האובייקט, אבל לא ממש לראות יותר פרטים בהשוואה למה שרואים בלי פיטר. באתר חשוך זה כבר יותר שימושי.

כמו שאומרים - הפילטר הכי טוב הוא דלק שאתה שם ברכב ונוסע למקום חשוך.

F/6 8" SkyWatcher Collapsible Dob; 12" F/5 Meade Lightbridge Truss Dob; SkyWatcher StarTravel 120mm F/5

EPs: SkyRover ED 35mm; SkyRover UFF 30mm, SkyRover UWA 28mm, ES68 24mm; Meade UWA 20mm, ES82 18mm; ES82 11mm; SkyRover XWA 7mm, MaxvsiOn 82 6.7mm; 7.2 - 21.5mm Hyperflex Zoom; Celstron Excel LX 2x Barlow

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

2. 4

3. 4

• נושאים

• צור חדש...

Important Information