עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלות בסיסיות בנושא עיניות

תגובות מומלצות

הי לכולם!
ראשית, אם נפתח כבר מדריך או מאמר בנושא אז אני מתנצל, כנראה פספסתי.
אני מעוניין להתחדש בעיניות חדשות. כרגע אני משתמש בעיניות שהגיעו עם הטלסקופ בלבד ( 25MM , 4MM).
ניתן למצוא ברשת אינספור עיניות שונות, אך ראיתי גם אינספור אזהרות לגבי טיב העיניות (גם כאשר מדובר במחיר גבוה). 
באופן כללי, כיצד ניתן לדעת אם עינית היא איכותית, מה בכלל מגדיר עינית כאיכותית ואילו תוצאות יביאו עיניות לא איכותיות? 
תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יודע לספר על עיניות פחות איכותיות שהשתמשתי בהן.

עיניות גרועות יתבטאו בתמונה מרוחה או מעוותת או כל מיני נקודות אור שלא ברמת קשורות לאובייקט הנצפה וגם eye relief נמוך - לא בהכרח לא איכותי אבל יכול לפגום בחוויה.

עיניות יקרות, במיוחד באזור של עיניות הגדלה נמוכה ושדה רחב מתבטאות בשדה רחב יותר - 82 או 100 מעלות כאשר חלקים גדולים מהתמונה מתוקנים - עד לרמת f מסויימת לפחות. בנוסף, הן יספקו ניגודיות טובה יותר - כוכבים בולטים ושמיים שחורים יותר.

עיניות פשוטות יותר יתמודדו פחות טוב עם טלסקופים מהירים ויתנו תמונה מעוותת.

זה הנסיון שלי.

איך תדע? תנסה. רק אם תתנסה תדע האם ההשקעה הנוספת שווה לך את ההשקעה הנוספת -יש עיניות שמהוות השקעה לא קטנה בכלל ולא כדאי להשקיע בהן לכל טלסקופ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עיניות לא איכותיות יכולות להיות לא חדות במרכז השדה, להחשיך את התמונה כי הציפויים לא איכותיים או לא קיימים, לפגוע בקונטרסט. אבל זה בעיקר עיניות זולות ממש, כאלה שמגיעות עם טלסקופים צעצוע או במחירים ממש זולים.

רוב העיניות יהיו חדות במרכז השדה ועם קונטרסט טוב שלעין לא מנוסה קשה יהיה לראות את ההבדל. ההבדל העיקרי הוא ברוחב שדה ראייה ובאיכות התמונה בחלק החיצוני של השדה. בעיניות מורכבות יותר השדה רחב יותר והתומנה חדה מקצה לקצה. בעיניות פשוטות יותר יהיו עיוותים בחלק החיצוני של השדה. זה פחות משמעותי בטלסקופים "איטיים" של F/10 ומטה ויותר בולט בטלסקופים של F/5 ומעלה.

רוב השדרות של עיניות קיימות כבר הרבה זמן ויש מספיק ביקורות בפורומים אסטרונומיים עליהן כדי להבין מה יותר טוב, מה פחות, ומה החסרונות.

F/6 8" SkyWatcher Collapsible Dob; 12" F/5 Meade Lightbridge Truss Dob; SkyWatcher StarTravel 120mm F/5

EPs: SkyRover ED 35mm; SkyRover UFF 30mm, SkyRover UWA 28mm, ES68 24mm; Meade UWA 20mm, ES82 18mm; ES82 11mm; SkyRover XWA 7mm, MaxvsiOn 82 6.7mm; 7.2 - 21.5mm Hyperflex Zoom; Celstron Excel LX 2x Barlow

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

2. 4

3. 4

• נושאים

• צור חדש...

Important Information