עבור לתוכן
  • צור חשבון

ערפילית הנשמה - נסיון ראשון בהפחתת רעש

תגובות מומלצות

להלן תמונה חדשה ש״סיימתי״ לעבד לאחרונה, של Soul Nebula. לרוב אני משתדל לצלם מעל 5 שעות לכל ערוץ, אבל כבר תקופה ארוכה שיש מלא עננים גשם ואובך. תמונה הזו מורכבת מכ 6 שעות חשיפה של מימן שיצאה סבירה (מופה לצבע ירוק), וכ 3 שעות חשיפה של חמצן וגופרית, שניהם רועשים מאוד (שמופו לכחול ואדום בהתאמה).

נסיון ראשון לעיבוד יצא מאוד מאוד רועש. אחרי למידה מחדש של כמה טכניקות להפחתת רעשים הצלחתי להגיע לתוצאה הבאה:

RGB_enhanced_increased_contrast_dark_enhance_script.jpg.f15c5cd9fece0783853478af9fdcfe13.jpg

ההפחתה נעשתה בכמה שלבים, ראשית על כל ערוץ בנפרד. פעם נוספת אחרי חיבור הערוצים לכדי ערוץ ״צבע״ בצורה יחסית אגרסיבית, ופעם נוספת על ערוץ ה Luminance בצורה הרבה יותר עדינה וטיפה חידוד. חיברתי הכל יחדיו, חידדתי עוד טיפה את התמונה, בעיקר באיזורים עם אות חזק, והדגשתי את הצללים של פסי האבק. שמתי דגש מיוחד על לא לפגוע בפרטים של הנבולה וכן לשמור על צבעי הכוכבים (למרות שהצבעים סינתטים) וצורתם.

נערך היום על-ידי שלומי
שגיאת כתיב בכותרת
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• שלומי changed the title to ערפילית הנשמה - נסיון ראשון בהפחתת רעש

שלומי,

אני לא מבין הרבה בעיבוד תמונה, אבל הצילום מאד יפה בעיני, רמת הפרטים גבוהה מאד, והכוכבים פינפוינט עד לקצוות.

אוהב גם את "עמודי הבריאה" שרואים בבירור וכמעט אפשר להרגיש את הכוכבים החדשים שעומדים להוולד שם😃

מה שמדהים אותי כל פעם מחדש זה שמדובר בענני אבק וגז קלושים ביותר ( עשרות עד מאות אטומים למטר מעוקב ) ובכל זאת רואים פרטים שכאלו והכל מרהיב עין.

שאפו על ההשקעה 👍

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה ליהוא!

אני מצלם עם Esprit 100ED שמגיע עם ״משטח שדה״ (field flattner) מעולה, הוא אחראי לכוכבים הנהדרים מקצה לקצה. תודה ששמת לב!

"עמודי הבריאה״ כפי שהם מוכרים אמנם נמצאים בערפילית הנשר, אך בהחלט גם בערפילית זו נולדים כוכבים חדשים, ועצם הרעיון הזה מרגש כל פעם מחדש.

זה באמת מדהים עד מאוד, לחשוב ש״העננים״ האלו שנראים כלכך חזקים וגדולים, בעצם בעלי ריכוז חומר כה דל. למעשה, ככל שנתקרב אליהם ככה נראה פחות. משעשע לחשוב שאפילו אנחנו בתוך סוג של ערפילית שקשה מאוד מאוד לראות! מצד שני, מזל גדול, אחרת לא היה אפשר לצלם ערפיליות רחוקות 🙂

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 2

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

2. 2

3. 2

4. 0

מטאור ב 15.3.2024 01:20

5. 5

ZWO seestar S50

• נושאים