עבור לתוכן
  • צור חשבון

הfov וafov והגדלה... האם זה באמת עובד כך?

תגובות מומלצות

אני הזמנתי להאחרונה עינית 6mm של SVOBNY עם AFoV של 68 מעלות ו-eye relief של 17mm (שעולה האמזון 130 ש"ח לפני משלוח) או אפשר לקנות בקוסמוס דומה ב-250 ש"ח - רק אין במלאי.

למעשה זו עינית גנרית של אותו יצרן שחברות שונות שמות את הסימן המסחרי שלה המוכרים כ-goldline ו-redline 

ועכשיו מצאתי את ה-Specs המדויק של העיניות הפשוטות שקיבלתי יחד עם הטלסקופ שלי (102/660 - F=6.5)

1. עינית של 20mm  עם AFOV=50° הגדלה 33 ו-°FOV=1.5
  2. עינית של 10mm  עם AFOV=40° הגדלה 66 ו-°FOV=0.6

ואז פתאום הבנתי ש-FOV של העינית ה-6mm שבדרך היא 68/110 = 0.6° - קרי אני אראה אות אותה התמונה רק בגדול!

שאלה:

1. האם זה באמת מציאותי או שיש פה catch ואני באמת אקבל את אותו שדרה הראיה בהגדלה יותר טובה?
  2. האם זה יכול להיות שימושי להזמין עינית דומה של 15mm וקבל FOV 1.5 - בדיוק כמו של 20mm שיש לי ולקבל הגדלה של x44 במקום x33
  3. לחליפין להזמין 20mm ולקבל FOV=2.0 הגדול יותר שאמור להקל על חיפוש וקבל את אותה ההגדלה. האם גם פה יש catch שאני מפספס?
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין catch, באמת ככל ש AFoV של העינית גדול יותר גם שדה הראיה באותה הגדלה יהיה רחב יותר.

בעקון ממומלץ להזמין עינית שתתן שדה מקימלי ב 1.25" לצורך ניווט קל יותר בשמים ולצפיה באובייקטים גדולים. לדוגמה זאת יכולה להיות עינית פלוסל של 32מ"מ ושדה ראיה של 50 מעלות, או עינית של 24מ"מ ושדה ראיה של 68 מעלות. תלוי בתקציב והעדפה אישית.

לדעתי אין טעם להוסיף משהו בין 20מ"מ ל 10 מ"מ. המלצה שלי קודם להשתמש בעיניות שכבר יש לך ואז להבין איפה אתה רוצה לעשות שינויים. אפשרות אחרת זה לקנות עינית זום (של סלסטרון או SVBONY) ומכפיל 2X, זה יכסה לך את כל ההגדלות עד שתחליט להתקדם, או אולי תחליט להישאר עם הזום.

F/6 8" SkyWatcher Collapsible Dob; 12" F/5 Meade Lightbridge Truss Dob; SkyWatcher StarTravel 120mm F/5

EPs: SkyRover ED 35mm; SkyRover UFF 30mm, SkyRover UWA 28mm, ES68 24mm; Meade UWA 20mm, ES82 18mm; ES82 11mm; SkyRover XWA 7mm, MaxvsiOn 82 6.7mm; 7.2 - 21.5mm Hyperflex Zoom; Celstron Excel LX 2x Barlow

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 month later...

אגב. שכחתי לספר

קיבלתי את העינית

Svobny Red Line 6mm/68 AFOV/ 17mm eye relief

ב־Amazon היא עולה 130₪ + משלוח. יש להם גם הגדלות אחרות 20mm/15mm/9mm

קודם כל זה ייתר לגמרי את עינית ה־10mm שלי כי יש לה אותו FOV בדיוק אבל הגדלה של x110 במקום x66. זה כן טיפה יותר קשה להיות ממורכז מעל העינית הזו. ואם אתה לא ממורכז מספיק אז מופיעות תופעות כמו "beans" אבל אם אני יושב/עומד יציב אז התמונה טובה. עובדה שאפילו הבת שלי בת 6.5 מצליחה לצפות דרכה (היא מספרת מה היא רואה כך שאני מניח שזה באמת)

נראה לי שיחס עלות מול תועלת מאוד גבוה. במיוחד לאלו שלא יכולים/רוצים להשקיע מאות שקלים על עיניות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תתחדש על העינית, שמח לשמוע שאתה מרוצה ממנה.

אמרת משפט מאוד נכון לגבי ישיבה\עמידה - יציבות ונינוחות הם נדבך מאוד חשוב בתצפית. יש האומרים אפילו שכיסא תצפית טוב יכול להוסיף לך מגניטודה שלמה.

אני לא יכול לחתום על מספר כזה או אחר אבל כשאני שקוע באובייקטים קשים יחסית - צבירי גלקסיות לדוגמא - זה ניתן לצפייה אך ורק בישיבה ונינוחות. גם באובייקטים "פשוטים" יותר, ישיבה נינוחה מאפשרת לראות הרבה יותר פרטים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 5

שאלות בסיסיות - אסטרופוטוגרפיה

2. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

3. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

• נושאים

• צור חדש...

Important Information