עבור לתוכן
  • צור חשבון

סקירה והתנסות של עינית Tele Vue Ethos 21mm

תגובות מומלצות

תלוי באופי התצפית... אם מדובר בתצפיות במדבר בגרמי שמיים עמוקים אז משתמש באקספלור סיינטיפיק 24/82 שמוכרת לך אישית. לדעתי מהעיניותעם התמורה לכסף הכי גדולות בשוק. 

לתצפיות ירח וכוכבי לכת אז בבינו   

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי אילן,

היות ועסקתי רק בתצפיות ויזואליות, באיזשהו שלב רכשתי עיניות בצורה מוטרפת לגמרי.

העיניות שאני כרגע משתמש בהן די מרובות כי יש לי מגוון של טלסקופים שונים עם אורכי מוקד החל מ500 ממ ועד 3000 ממ.

כרגע בשימוש לתצפיות שדה רחב:, (Pentax 30mm (68Degrees),Televue Panoptic 27mm , ES 20mm (100 Degrees), Televue Panoptic 35mm, ES 30mm (82 degrees

שדה והגדלה בינונים : Pentax 20mm, Pentax 10mm, Nagler 13mm

הגדלות גבוהות:   Pentax 5mm, Televue Nagler zoom 3-6mm, VIXEN HR 2.0mm

אשמח להציץ באתוסים שלכם פעם לראות אם הביצוע מצדיק את המחיר🤑

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני משתמש כרגע בשלוש עדשות של באדר, כולן מסדרת hyperion:

36 מ״מ אספרית, ו-17 ו-10 מ״מ מודולריות. הקטע הנחמד עם העדשות המודולריות הוא שניתן לשנות להן את מרחק המוקד עם טבעות הרחבה של באדר, כך שבעצם יש לי עם שתי העדשות האלה מרחקי מוקד משתנים מ-21 מ״מ ועד 6 מ״מ בערך. עם זוית צפיה של 68 מעלות, הן לא מספקות זווית רחבה כמו ה-es או ה-tv, אבל כסט שדרוג התחלתי הן מספקות. התוספת הבאה שלי תהיה ES 24, בעוד כמה חודשים כנראה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 1 שעה LIHU אמר:

היי אילן,

היות ועסקתי רק בתצפיות ויזואליות, באיזשהו שלב רכשתי עיניות בצורה מוטרפת לגמרי.

העיניות שאני כרגע משתמש בהן די מרובות כי יש לי מגוון של טלסקופים שונים עם אורכי מוקד החל מ500 ממ ועד 3000 ממ.

כרגע בשימוש לתצפיות שדה רחב:, (Pentax 30mm (68Degrees),Televue Panoptic 27mm , ES 20mm (100 Degrees), Televue Panoptic 35mm, ES 30mm (82 degrees

שדה והגדלה בינונים : Pentax 20mm, Pentax 10mm, Nagler 13mm

הגדלות גבוהות:   Pentax 5mm, Televue Nagler zoom 3-6mm, VIXEN HR 2.0mm

אשמח להציץ באתוסים שלכם פעם לראות אם הביצוע מצדיק את המחיר🤑

אני מסתפק כרגע ב 4 עיניות שמשמשות אותי לתצפיות DSO ופלנטרי\ירח - Nagler 31, Ethos 21, ES 14, Ethos 8.

אני גם מחזיק (בינתיים) Meade 5.5mm שאני מאוד לא אוהב ולטובת צפייה בשמש ופלוסלים של Tele Vue 40 & 25.

ה Nagler Zoom 3-6 כנראה תהיה הרכישה הבאה שלי אחרי שהחצובה תקבל מנועי עקיבה 🙂.

לגבי האם הביצועים מצדיקים את המחיר? אני חושב שה ES מספקות את התמורה של עלות מול תועלת הטובה ביותר. עם טלסקופים מאוד מהירים התועלת מתחילה לעלות אבל אשמח אם תציץ ותחווה את דעתך.

לפני 1 שעה jonzm אמר:

אני משתמש כרגע בשלוש עדשות של באדר, כולן מסדרת hyperion:

36 מ״מ אספרית, ו-17 ו-10 מ״מ מודולריות. הקטע הנחמד עם העדשות המודולריות הוא שניתן לשנות להן את מרחק המוקד עם טבעות הרחבה של באדר, כך שבעצם יש לי עם שתי העדשות האלה מרחקי מוקד משתנים מ-21 מ״מ ועד 6 מ״מ בערך. עם זוית צפיה של 68 מעלות, הן לא מספקות זווית רחבה כמו ה-es או ה-tv, אבל כסט שדרוג התחלתי הן מספקות. התוספת הבאה שלי תהיה ES 24, בעוד כמה חודשים כנראה.

ה ES 24 היא עינית נהדרת ואתה תהנה ממנה מאוד. לא הכרתי את הטריק של העדשות המודולריות האלה. מעניין. אין ספק שהבאדר מהוות שדרוג משמעותי על פני כל מה שקיבלת ביחד עם הטלסקופ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 2

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

2. 2

3. 2

4. 0

מטאור ב 15.3.2024 01:20

5. 5

ZWO seestar S50

• נושאים