עבור לתוכן
  • צור חשבון

התייעצות לשיפורים ב־EAA

תגובות מומלצות

לפני 13 דקות שחר אמר:

זמן חשיפה אופטימלי זה מושגים של צלמים

זמן חשיפה אופטמלי הוא בסופו של דבר פונקציה של אופטימיזציה של רעש מול סיגנל ותו לא. (תסתכל בהרצאה, זו המתמטיקה שם) מבחינה הזו גם EAA וגם AP מנסים להגיע לתמונה עם הרבה פרטים, ההבדל הוא ב"איכות" התוצאה, ברעש ובעיבוד שאפשר לעשות. לכן, פה אני לא חושב שיש הבדל מהותי.

לפני 17 דקות שחר אמר:

תוספת של 5 אחוז זו תוספת מאוד קטנה, אפשר גם הרבה יותר.

שים לב, תוספת 5% ביחס לזמן חשיפה הכולל הסופי (קרי מספר תמונות כפול זמן חשיפה של תמונה בודדת).

השאלה שנשאלת בהרצאה - בהנתן זמן קבוע על האובייקט, הוא זמן חשיפה של תמונה בודדת האופטימלי. (כאשר תמיד ארוך יותר טוב באופן תיאורתי) אבל אז נקודת אופטימום אומרת, אם אני מוכן לספוג תוספת קטנה ברעש, לכמה אוכל לקצר את זמן החשיפה.

אם אתה מוכן לשלם 10% אז הפקטור C קטן מ־10 ל־5 ואז זמני החשיפה מתקצרים פי 2 (קרי בריג שלי שנייה 1 בבורטל 8 ו־5 שניות בבורטל5)

בקיצור - אני מציע שתראה את ההרצאה. אני באמת לא הייתי הבדל בכמות הפרטים בין 2 שניות ו־5 שניות (אפילו 10 אבל אז היו לי בעיות של עקיבה)

יישומון AstroHopper ניווט אוטומטי בלי לשבור ראש

הטלסקופים שלי: Celestron AstroMaster 102AZ, SVBony sv501p 60mm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני ב-19.2.2023 at 07:15 Artyom אמר:

טוב עדכונים, ניסיתי כמה דברים:

• הוספתי flats + dark flats
  • ניסיתי לעבוד עם gain גבוהה
  • התחלתי לעבוד עם מאריך כדי לתקן את ה־tils

יפה מאוד, השיפור אכן עצום והתמונות אחידות.

לגבי gain, לכל מצלמה יש ערך מסויים שאחריו מקבלים יותר רעש מתועלת. אני תמיד מעדיף לא לעבור את הערך הזה ולנסות חשיפות ארוכות יותר. 

בגלקסיות נניח אני עובד בזמנים של ~10 שניות ו gain=120. אני חושב שאתה צריך להגיע למצב שאתה יכול לחשוף 10 שניות ללא מריחה. אני לגמרי מסכים עם שחר - זה אמור להיות בסט היכולות של החצובה שלך וההבדלים בתוצאות יהיו די גדולים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משהו מאוד חשוב על הגיין - הוא בעצם ״ממלא״ את הבאר של הפיקסל בצורה מלאכותית. מעבר לרעש שזה יוצר שמציק אסתטית, יש פה הקטנה משמעותית של הטווח הדינמי של התמונה, מה שפוגע קשות בכמות הפרטים שאפשר לראות - והרי לשם כך התכנסנו. 

לפני שנתיים ראיתי את ההרצאה של רובין לגבי חשיפות קצרות, והמשוואה הראתה שבעיר היה שווה לי לעבוד עם חשיפות של 2-3 כשאני הייתי רגיל ל- 3 עד 5 שניות.

עכשיו ב EAA גיין זה כמו סוכר - מכה חזקה של טעם, עם ערך מוסף מועט וקשה מאוד להיגמל. לקח לי זמן עד שקלטתי באמת שעם גיין מרוסן התמונה קצת פחות בהירה, אבל יותר מפורטת. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 56 דקות Guy אמר:

משהו מאוד חשוב על הגיין - הוא בעצם ״ממלא״ את הבאר של הפיקסל בצורה מלאכותית.
...
עכשיו ב EAA גיין זה כמו סוכר - מכה חזקה של טעם, עם ערך מוסף מועט וקשה מאוד להיגמל. לקח לי זמן עד שקלטתי באמת שעם גיין מרוסן התמונה קצת פחות בהירה, אבל יותר מפורטת. 

כן. אבל צריך לשים לב שיש גם מדרגות ב־gain שהההגדלה שלו מורידה עד נקודה מסויימת רעש היחסי. או ליתר דיוק מאפשר לספור נכון כל אלקטרון...

לכן רואים בגרפים ש־readout noise יורד עם הגדלה של gain אבל ברור שאתה גם מאבד טווח דינאמי.

אבל גם אם מגזימים זה פוגע, עכשיו הסתכלתי בגרף של 224 ורואים שכשה־gain הוא 350 אז הטווח הדינאמי יורד 8 ביט בפועל.

כך שנראה לי המקסימים שכדאי לי לעבוד עם 224 זה אולי 300 כי אחרת הטווח הדינאמי נפגע יותר מידי בלי להוסיף מידע.

בהתחשב בעובדה שאפשר לעשות stretch אחר כך לא בטוח שכדאי לעבוד עם gain גבוהה מידי.

מה שכן, מדגדג לי לבדוק מה תהיה התוצאה עם סביבוני 105 עם gain גבוהה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 1 שעה Guy אמר:

באיזה גיין אתה משתמש בפועל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 9 שעות שחר אמר:

באיזה גיין אתה משתמש בפועל?

תלוי באיזה ריג...
כשהתחלתי ב EAA הייתי משתמש בדובסוני 10" גוטו + 178MM. חשיפה ממוצעת היתה 3-5 שניות עם גיין 270 לגלקסיות סטייל M66. מאז הורדתי את הגיין לסביבות 180-230 לריג הזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 12 דקות Guy אמר:

תלוי באיזה ריג...
כשהתחלתי ב EAA הייתי משתמש בדובסוני 10" גוטו + 178MM. חשיפה ממוצעת היתה 3-5 שניות עם גיין 270 לגלקסיות סטייל M66. מאז הורדתי את הגיין לסביבות 180-230 לריג הזה

ועם ה130 pds? שם בטח החשיפות גם ארוכות יותר, לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב לפי הריג הזה

R=1.4 (gain=200), F/5, 2.4um, QE=81, Mono

החשיפה האופטימלית לפי ההרצאה:

Bortle 8 - 1.6s
Bortle 5 - 8.7s

נערך היום על-ידי Artyom

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 2

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

2. 2

3. 2

4. 0

מטאור ב 15.3.2024 01:20

5. 5

ZWO seestar S50

• נושאים