עבור לתוכן
  • צור חשבון

דרושה עזרה מקהילה לבדיקת אפליקציית עזר ל־starhopping

תגובות מומלצות

שלום,

אחת הבעיה של מציאת עצמים בשמיים זה למצוא אותם כשאתה לא מצליח לראות אותם. אז יש כמה אפשרויות: (א) להשתמש בחצובת GoTo היקרה (ב) למצוא כוכב קרוב שקל לזהות אותו לעשות ממנו star hopping למרחק נכון - לפי העין או לפי הכוכבים הקרובים.

אז עשיתי אפליקציית (ליתר דיוק אתר מותאם לטלפון חכם) שעובד דומה לאפליקציית skymap אבל מאפשר לבצע alignment מדויק ולבצע starhopping ליעד הרצוי.

https://artyom-beilis.github.io/skyhopper.html

מה הרעיון - עם המצפן שבטלפון וחיישן כבידה אתה יכול להגיע בערך לאיזור אבל שגיאות המצפן בד"כ גדולות מאוד של עד עשרות מעלות וזה לא מספיק כדי להגיע ליעד. אז בניתי אפליקציה (אתר) שמאפשרת לבצע alinment ראשוני על כוכב ידוע כלשהו (כיוון ראשוני עם מצפן) ואז משתמש בחיישני gyro כדי לכוון ל"קפיצה נכונה"

אז ההפעלה היא כזו:

1. מחברים את הטלפון לטלסקופ עם החלק העליון בכיוון הצפיה. שימו לב בניגוד לאפליקציות רגילות כמו skymap שמסתכל כמו מצלמה לאפליקציה הזו "הקו הצפיה הוא מכיוון מעלה של הטלפון" (ּראו תמונה למטה)
  2. מכוון את הטלסקופ לכיוון הכללי ובוחרים את ה־Filed of View המתאים וה־magnitude המתאים של הכוכבים להצגה.
  3. מכוונים את הטלסקופ/finder לכיוון כוכב ידוע בצורה מדוייקת שבסביבת האובייקט שאתם רוצים לצפות בו
  4. לוחצים align ומיד אחריו על הכוכב שכיוונו את הטלסקופ אליו במדויק. מעכשיו באפליקציה תמרכז את הכוכב שבחרת תבצע כיוון ותעבור להשתמש ב־gyro במקום המצפן - שהוא הרבה יותר מדויק לתנועות שקצרות אבל לאורך הזמן צובר שגיאות
  5. בוחרים את היעד  כוכב או אובייקט אחר ע"י לחיצה על כפתור target ולחיצה על אובייקט היעד במפה
  6. עכשיו מזיזים את הטלסקופ בכיוון החץ ולפי הזוויות המוצגות עד שמגיעים ל0 או כמעט 0 מעלות
  7. אפשר לצפות
  8. ליעד הבא יש לחזור לשלב 3.

ראו תמונות למטה.

אזהרה: זו גרסה ראשונית לבדיקת ייתכנות - אני בעיקר רוצה לדעת האם הפעולה ישימה/שימושית. אין לי כוכבי לכת והממשק רחוק מלהיות גמור - זה העיקר בדיקת ייתכנות.

אני בדקתי את זה על אוריון קפצתי בין כוכבים שונים. קפצתי מ־sirius ל־orion ועוד. בגדול ברוב המקרים קיבלתי את המטרה במרכז שדה הראיה (כ־1.5 מעלות בהגדלה של x33) אבל היו מקרים שזה לא עבד הייתי צריך לבצע align מחדש. גם ראיתי שלפעמים צריך FOV של 90 מעלות שזה לא מעט כי המצפן לא היה מספיק מדויק. גם נעזרתי בכפתור MAG3 מציגה רק כוכבים על הבהירות היחסית 3 ומטה. בדקתי את זה ב־Samsung עם דפדפן מובנה וגם עם google chrome. אין לי מכשירים אחרים לבדוק.

מה אני צריך 

1. בדקו אם זה עובד גם לכם - אם אתם מצליחים לקפוץ בצורה מדויקת יחסית בין כוכבים. מה אני צריך
    1. באיזה מכשיר/דפדפן ניסיתם?
    2. איזה טלסקופ וחצובה (איזה FOV, האם פשוט הזזתם או השתמשים בידיות fine tune)
    3. האם מצליחים להגיע ליעד - "ברוב המקרים" או בכלל לא?
    4. מה הדיוק - האם היעד מרכז השדה/מוסט/צריך לחפש בסביבה?
    5. הי היה גודל הקפיצה במעלות ב־alt וב־az
    6. על איזה כוכבים צפיתם (תנו alt-az כדי להכין)
  2. למישהו יש iPhone אני לא יודע אם זה יעבוד עם safari עשיתי הכנה לקוד אבל לא בטוח.

אני צריך להבין אם זה בכיוון או שיש הרבה בעיות עם מכשירים. תודה על שיתוף הפעולה

ארתיום

נ.ב.: האפליקציה היא open source.

tutorial.jpeg.881c3bb8ae5fffb42cbc6528ff3ad236.jpeg

a37d2343-ad3a-4621-9cdf-305be333188e.jpeg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב. אשמח גם אם תיכנסו לקישור עם הטלפון ותראו אם בכלל האפליקציה מתפקדת - מפת הכוכבים עובדת והתצוגה הגיונית הפעולות עובדות ןכד'.

אני בדקתי ב־chrome ובדפדפן של Samsung.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה!

עדכון

אחת הבעיות שחווית אתמול כשבדקתי את היישום שסטיית הזווית של המצפן הייתה גדולה למידי (כ-25 מעלות) מה שגרם לכל שלא ראיתי את כוכב היעד כש־FOV היה על 60 ונאלצתי לבחור 90 ואז הכל יותר קטן וקשה יותר ללחוץ במדויק על הכוכב הרצוי. אז הוספתי שני כפתורים "<<"  ו־">>" לתיקון ידני של שגיאת המצפן כדי להביא את כוכב ה־alignment לשדה הראיה במסך.

אגב קוד המקור כאן: https://github.com/artyom-beilis/artyom-beilis.github.io

נערך היום על-ידי Artyom Beilis
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רעיון מעולה וגם אין אפליקציות דומות שאני מכיר. הכוונה בעיקר למשהו עם פונקציית align. וזה מאוד מאוד שימושי.

מה שממש חסר לי זה סמן (צלב) לאן מופנה טלסקופ לאחר שביצעתי align. לא רוצה להיות במצב target. רוצה רק לדעת לאן אני באמת מסתכל

במקום fov קבועים הייתי סתם עושה +- והצגה איזה fov יש כרגע. פחות clutter

יש כוונה לעשות אפליקציה לאנדרואיד? באתרי תצפית לעתים אין קליטה ואינטרנט לא עובד

פרוצדורת בחירת align לא אינטואיטיבית. צריך שלאחר לחיצה על כפתור - תופיע הודעה : "לחץ על כוכב" למשל

נסיתי בדפדפן opera ישן יחסית. galaxy s10e. נראה בסדר. התזוזה של השמיים מהירה אבל לא ממש "חלקה". אבל סביר.

לא בטוח שכיוון ראשוני עם מצפן זה הכי נוח. במיוחד כשהטלפון מונח על טלסקופ עשוי פח.... מעלות למשל. הייתי מעדיף אפשרות דווקא של תזוזה ידנית (עם אצבע) של המפה לכיוון הרצוי לפני ה align

הייתי עושה כוכבים טיפה יותר גדולים (אולי עוד 25-50%).

כמובן רצוי אפשרות לבחור הצגת גרמי dso לפי בהירות

נערך היום על-ידי Michael V
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 1 שעה Michael V אמר:

מה שממש חסר לי זה סמן (צלב) לאן מופנה טלסקופ לאחר שביצעתי align. לא רוצה להיות במצב target. רוצה רק לדעת לאן אני באמת מסתכל

במקום fov קבועים הייתי סתם עושה +- והצגה איזה fov יש כרגע. פחות clutter

...

לא בטוח שכיוון ראשוני עם מצפן זה הכי נוח. במיוחד כשהטלפון מונח על טלסקופ עשוי פח.... מעלות למשל. הייתי מעדיף אפשרות דווקא של תזוזה ידנית (עם אצבע) של המפה לכיוון הרצוי לפני ה align

הייתי עושה כוכבים טיפה יותר גדולים (אולי עוד 25-50%).

כמובן רצוי אפשרות לבחור הצגת גרמי dso לפי בהירות

בגדול ממשק שבניתי הוא הפשוט ביותר שנותן את הפונקצינליות בעיקר בגלל שאני רוצה לראות הוכחת ייתכנות - האם הסנסורים של תזוזה מספיק טובים כדי להגיע מ־align למטרה בצורה מדויקת.

ברגע שאדע שזה עובד (ולא רק במקרה במכשיר שלי) ומכוון נכון לאובייקטים הדרושים אז אני אתמקד בממשק יותר נוח/ידידותיץ

אני מכסים עם רוב הדברים שאמרת ושיפורים עוד יבואו. לגיבוי כיוון ללא מצפן - מעניין שווה מחשבה.

יש כוונה לעשות אפליקציה לאנדרואיד? באתרי תצפית לעתים אין קליטה ואינטרנט לא עובד

לא כרגע ואני אסביר:

1. אין לי ניסיון בפיתוח לאנדרואיד ועל אחת כמה וכמה פיתוח הן לאנדרואיד והן ל־iOS לעומת זאת אני יודע JavaScript בסה"כ זה חוסך לי המון התעסקות ב־appstores למיניהם וגם חוסך פיתוח נפרד ל־iOS. בעתיד? אולי אנשים יירתמו וימירו את הקוד לאנדרואיד (בסה"כ מה חשוב שם זה כל האלגברה הלינארית)
  2. לגבי עבודה offline זה לא בעיה. האפליציה בסה"כ דף html סטטי בודד עם js נוסף שמביא בסיס הנתונים של כוכבים. גם הוא סטטי - כך שבפועל זה יעבוד גם בדפדפן במצב לא מקוון (ועבד לי) כי אין שם שום דבר חיצוני שצריך לטעון השירות לפנות. ברגע שהדף הזכרון המטמון של הדפדפן סיימת.

נסיתי בדפדפן opera ישן יחסית. galaxy s10e. נראה בסדר. התזוזה של השמיים מהירה אבל לא ממש "חלקה". אבל סביר.

יש פה כמה נקודות

1. במצב מצפן שמתי לב שיש רגישות מועטה לשינויים ולפעמים אתה מזיז את הטלפון אבל אין תגובה בציר az. אחרי align זה זז הרבה יותר חלק
  2. גם כרגע אני מצייר את המפה כל 200ms כך שזה יכול להסביר תנועה קפיצית. ואני מאמין שגם JS זאת לא הדרך הכי מהירה

תודה על המשוב!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב עדכונים מבדיקות שלי מהלילה:

ה־gyro מאוד לא יציב. לפעמים אתה מזיז בציר az והכל עובד חלק ולפעמים הוא נעצר לפני אפילו שאני זז או לפעמים ממשיך קדימה. התיקון בציר alt עובד מעולה. בציר az לפעמים עובד חלק לפעמים לא עובד.

הצלחתי למצוא m44 מתוך alignment ל־procyon שב־canis mino הגעתי בדיוק אליו (אגב נראה מדהים) ובחיים לא הייתי מצליח למצוא אותו ללא הכלי. גם הגעתי ל־m47 מסיריוס

אבל לפעמים פעם אחר פעם העקיבה של gyro בציר az נהרסת. מה שכן אתה מזהה את זה מידי. הכלי שימושי אבל לפעמים פשוט לא עובד. מה שכן אם התזוזה בציר az לא גדולה אולי פשוט אפשר לסרוק... (כי התיקון בציר alt עובד תמיד טוב)

חשוב לי לשמוע את הניסיון שלכם

גם הכוון הראשוני עם מצפן כמעט חסר תועלת תמיד צריך לתקן איזה 30 מעלות. (טוב שהוספתי כפתורי תיקון ידני)

אגב הנה ה"חיבור שלי לטלסקופ"

connector.jpeg.ffeb60d93dec8e9a04787ef2d841a3c7.jpeg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עשיתי ניסיון בודד אתמול בשטח. על כמה אובייקטים בגובה - סביב 70 מעלות (שזו נקודת עבודה הקשה). עבד יפה מאוד ומדוייק. גם ללא קליטה (הדף היה טעון מקודם וכנראה נשמר). יותר קרוב לזנית לא עבד אבל זה צפוי כמובן

פשוט הנחתי את הטלפון על הטיובה... 

חייבים מוד אדום! הבנתי את זה בתצפית כשהרסתי את ראיית הלילה 🙂

לגבי הממשק  - סה"כ בסדר. כמו שאמרתי קודם - הייתי מעדיף +- לשדה ואינדיקציה שאני במצב align. לא קריטי 

אגב ב firefox לא עובד (אין קריאת נתוני מצפן וג'יירו)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 6 שעות Michael V אמר:

עשיתי ניסיון בודד אתמול בשטח. על כמה אובייקטים בגובה - סביב 70 מעלות (שזו נקודת עבודה הקשה). עבד יפה מאוד ומדוייק. גם ללא קליטה (הדף היה טעון מקודם וכנראה נשמר). יותר קרוב לזנית לא עבד אבל זה צפוי כמובן

תודה! שמח לשמוע!

מה היו ההזזות - כמה מעלות בערך? האם גם ב־az וגם ב־alt? מה שדה הראיה של הטלסקופ?

לפני 6 שעות Michael V אמר:

חייבים מוד אדום! הבנתי את זה בתצפית כשהרסתי את ראיית הלילה 🙂

לגבי הממשק  - סה"כ בסדר. כמו שאמרתי קודם - הייתי מעדיף +- לשדה ואינדיקציה שאני במצב align. לא קריטי 

חלק ניכר מההצעות של כבר מומשו עוד לא פרסמתי אצ העדכון!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדכון גרסה

שיפורים רבים בשימוש ובממשק משתמש

תודה רבה למיכאל על רעיונות לשיפור ממשק משתמש - זה מאוד חשוב

1. שונה בחירת FOV לשימוש בכפתורים +/-
  2. שונה בחירת בהירות הכוכבים לשימוש בכפתורים +/-
  3. בוטל כפתור target אחרי align הלחיצה על כוכב/אוביקט הופכת אותו ל־target
  4. התווספה אפשרות בחירת azimuth ידני (לחיצה על "יד") והזזה עם אצבע וחזרה לשימוש במצפן - לחיצה על המצפן
  5. תמיכה בדפדפנים שלא תומכים במצפן כמו firefox (עם בחירת az ידני בלבד)
  6. תוקנה טרנספורמציית ה־projection כך ש־FOV כרגע הוא נכון
  7. התווסף מוד לילה
  8. קבץ עדכון המפה עלה לכ־15 FPS
  9. התווספה אפשרות לעבוד במסך מלא (במיוחד בשביל לילה)
  10. התווספה הבהרה למה לעשות אחרי לחיצה על align
  11. תמיכה במסך אופקי (עדיין הכיוון הוא למעלה פיזי של הטלפון)
  12. איפוס מבטל align אבל לא משפיע על הזזה ידנית

sample-ui.jpeg.d3ffcbd9715f01a2dbc1b806af8b42c2.jpeg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת נראה יותר טוב. יפה מאוד 🙂

אצלי כפתור מסך מלא עובד רק בכיוון אחד (לא מוציא מהמסך המלא)

+- ב fov נראה לי עדיף להפוך, אחרת + כאילו מקטין את המפה וזה לא אינטואיטיבי.

במוד לילה שמות וקווי קונסטלציות ממש בקושי נראים, אולי סתם לעשות אותם אדומים כמו כל השאר.

בדקתי ש firefox באמת עובד.

נראה לי כדאי קצת להקטין את גודל font ואייקונים - צרפתי השוואה עם sky safari למשל. שם זה מוצלח לדעתי.

למה אגב אין אובייקטים כמו m65 וכו? בהירות נמוכה? מניח שהכוונה בסוף להציג גרמי dso כמו הכוכבים עם אפשרות להקטין ולהגדיל בהירות הנראית?

שקלת לפרסם ב cloudy nights? או פורום רוסי astronom.ru? או שמחכה שזה "יבשיל" יותר

Screenshot_20210314-221047_Opera.jpg

Screenshot_20210314-220833_SkySafari 6 Plus.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 8 דקות Michael V אמר:

אצלי כפתור מסך מלא עובד רק בכיוון אחד (לא מוציא מהמסך המלא)

לא עשיתי בכיוון שני - כי הדפדפן מאפשר בעצמו - חוץ מזה לפי מה שהבנתי אין משהו סטנדרטי לזה אז לא נגעתי בזה בינתיים

לפני 10 דקות Michael V אמר:

במוד לילה שמות וקווי קונסטלציות ממש בקושי נראים, אולי סתם לעשות אותם אדומים כמו כל השאר.

נראה לי כדאי קצת להקטין את גודל font ואייקונים - צרפתי השוואה עם sky safari למשל. שם זה מוצלח לדעתי.

רשמתי - נק' טובות

לפני 12 דקות Michael V אמר:

למה אגב אין אובייקטים כמו m65 וכו? בהירות נמוכה? מניח שהכוונה בסוף להציג גרמי dso כמו הכוכבים עם אפשרות להקטין ולהגדיל בהירות הנראית?

האמת. כי השתמשתי בבסיס נתונים open source מפה https://github.com/eleanorlutz/western_constellations_atlas_of_space ורק אחר כך שמתי לב שחסרים בו דברים.

אני צריך למצוא בסיס נתונים של DSO תחת רישיון קוד פתוח וכזה שקל לגזור ממנו ערכים. רישיון הוא עניין עקרוני מאוד. אני לא יכול סתם ככה להעתיק. בהמשך אעשה זו בהחלט.

לפני 15 דקות Michael V אמר:

שקלת לפרסם ב cloudy nights? או פורום רוסי astronom.ru?

בדיוק נרשמתי ל־cloudy nights - אני זקוק לעוד beta/alpha testers כדי להבין אם אני בכיוון מבחינת ישימות. כי לי יש תופעות מוזרות לכן אני באמת צריך להבין אם אין מגבלות יותר רציניות שאני לא תופס.

לגבי astronom.ru - אני כותב עם המון שגיאות כתיב ברוסית כך ש... נעזוב אותם 🙂

עדכנתי תיעוד באנגלית לאפליקציה:

https://github.com/artyom-beilis/artyom-beilis.github.io/blob/master/README.md

כרגע אני ממש צריך להבין עד כמה העסק עובד ומה המגבלות הבעיות. משם לשפר ממשק זה סיפור שלא נגמר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה יודע לעשות plot לאובייקט dso על סמך קואורדינטות שלו - הייתי מכין לך רשימה בפורמט שתרצה. או כמה רשימות לפי בהירות שונה המוצגת. או שזה לא עובד ככה?

בפורום הרוסי אני אשתף בהזדמנות 🙂

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 2 שעות Michael V אמר:

אם אתה יודע לעשות plot לאובייקט dso על סמך קואורדינטות שלו - הייתי מכין לך רשימה בפורמט שתרצה. או כמה רשימות לפי בהירות שונה המוצגת. או שזה לא עובד ככה?

בגדול כל מקור שיש עליו רישיון שימוש פתוח כמו למשל Creative Commons של ויקיפדיה או Public Domain או למשל המקור שלי GPL הוא טוב.

מה שאני לא רוצה שיקרה שיועתקו רשימות עם אתר שאין עליו רישיון שמתיר שימוש ויעתיק כי אז זאת תהיה הפרדה של זכויות יוצרים.

לדוגמה אם אתה יכול להמיר את טבלה שבדף https://en.wikipedia.org/wiki/Messier_object ל-csv ויש RA, DE, magnitude, type, name אני יכול להשתמש בזה כי זה מופץ תחת רישיון Creative Commons. רק שזו עבודה די סזיפית. חשבתי לכתוב איזה סקריפט אבל לא הגעתי.  כי בסופו של דבר צריך לתעדף.

אם תוכל לבנות לי בסיס נתונים עם copyrights ורישיון ברור שמאפשר שימוש חוזר יותר מאשמח להשתמש בו 🙂 אם יש לך ספק לגבי רישיון שימוש שאל אותי. בתור מפתח Open Source אני צריך להיות מומחה ברישיונות 😕 

ראה איך אני מתאר את זכויות היוצרים: https://github.com/artyom-beilis/artyom-beilis.github.io/blob/master/COPYING.md

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיין לא יצא לי לבדוק את העבודה עם האפליקציה בתנאי חושך כי בתצפית בסוף השבוע הייתי שקוע בבדיקת ציוד חדש.

אני מקווה שבהמשך השבוע, אם התנאים יהיו סבירים, אערוך נסיון - ארכיב את הטלפון על גבי הטלסקופ ואנסה אותה תחת שמים חשוכים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 5 שעות Ilan Shapira אמר:

עדיין לא יצא לי לבדוק את העבודה עם האפליקציה בתנאי חושך כי בתצפית בסוף השבוע הייתי שקוע בבדיקת ציוד חדש.

אני מקווה שבהמשך השבוע, אם התנאים יהיו סבירים, אערוך נסיון - ארכיב את הטלפון על גבי הטלסקופ ואנסה אותה תחת שמים חשוכים.

כנ״ל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוחררה גרסה חדשה:

1. בסיס הנתונים נגזר עכשיו מ־OpenNGC שמכיל הרבה יותר אובייקטים
  2. ציורים שונים לסוגים שונים של אובייקטים
  3. התווסף סינון אובייקטים לפי magnitude
  4. התווסף סינון אובייקטים לפי סוג
  5. שיפורים בתיעוד
  6. שיניתי חלק מהאייקונים לשימוש בסימני unicode במקום ב־svg לעשות קוד נקי יותר

תוספת

שמתי לב שאם אני מפעיל את האפליקציה עושה סיבובי קאליברציית המצפן המוכרים ואז מרכיב את הטלפון אז הדיוק של המצפן משמעותית יותר טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ביליתי מספר ערבים עם הקופץ הכוכבים שלי... הנה כמה מסקנות

1. לפני שמרכיבים טלפון על טלסקופ כדאי לבצע כיול למצפן. אחרי זה הכיוון שלו די מדויק כדי האפליקציה תראה פחות או יותר על מה שאתה מסתכל:
    • לפתוח אפליקציה
    • לעשות מספר הסיבובים המצחיקים בצורה 8 עם הטלפון
    • לחבר באותו לטלסקופ
  2. מאוד מומלץ להגדיל זמן שלוקח לטלפון לעבור למוד "שינה" בהגדות -שמתי 10 דקות והטלפון לא סוגר אותה.
  3. הכלי לא רק עוזר למצוא אובייקטים בלתי נראים הוא גם עוזר לזהות אובייקטים. למשל התלבטתי איזה משני כוכבים אני רואה וזה פתר לי מיד
  4. עובדה שהטלפון במקביל לטלסקופ מאוד עוזרת. הדיוק של Altitude הוא טוב מאוד מהתחלה (מס' מעלות) כדי להשוות מה שאתה רואה עם השמיים ואחרי הכיול המצפן נותן כיוון סביר בהחלט מה שמאוד מקל גם על זיהוי כוכבים (במיוחד אם אתה מתלבט)

שורה תחתונה הדבר הזה עובד! לא צפות לפלאים וצריך לעשות alignment פחות או יותר לפני כל חיפוש אבל זה ממש פשוט כמו להזיז טלסקופ

הצלחתי למצוא בקלות את ה־double cluster ברגע שראיתי קצת כוכבים של קסיופיה וגם זה נתן בטחון לגבי על איזה כוכב אני מסתכל (אצלי יש זיהום או מטורף בכיוון הזה)

אגב עדכנתי עוד גרסה:

1. הוספתי כוכבי לכת לשם השלמות (מצאתי קוד פתוח שעושה את החישובים האימצתי אותו)
  2. הגבלתי את ה־DSO עד magnitude 16 אחרת אם אתה שם יותר הכל מוצף בדברים שאתה גם ככה כנראה לא תמצא

טוב... מצפה כבר למשוב...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסיתי את האפליקציה אתמול בלילה. 

בהתחלה עם האייפון - דרך אפליקציית כרום וספארי. משהו שם לא עבד - השמיים היו חתוכים, הכפתורים בצד ימין לא מגיבים בכלל

אחר כן טאבלט אנדרואיד - פה כבר היה שיפור ענק, שמיים נראו טוב כל הכפתורים הגיבו יופי. מה שכן לא ממש הבנתי איך להשתמש:

1. לחצתי alignment 
  2. בחרתי כוכב
  3. בחרתי כוכב שני, וקיבלי וקטור והוראות לאן להזיז
  4. כשהתחלתי להזיז הכל נשאר קפוא ולא הבנתי מאיפה אני אמור לקבל פידבק להזזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חוקר את נושא הiPhone... קיבלתי עוד דיווחים שזה לא עובד

גם ראיתי

Apple has disabled the deviceorientation API since iOS 12.2. Users now need to explicitly toggle it in Settings > Safari > Motion and Orientation access

מה גרסת ios שלך? האם יש לך את ההגדרות האלה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

2. 4

3. 4

• נושאים

• צור חדש...

Important Information