עבור לתוכן
  • צור חשבון

DSO מומלצים לצפייה מתנאי העיר?

תגובות מומלצות

אתמול בפעם הראשונה לקחתי את הטלסקופ עם ה־SkyHopper החוצה כי כל מה שיכולתי למצוא מהמרפסת חרשתי.

עד היום צפיתי בהרבה צבירים פתוחים.  M41 M45, M47, M48, M44 צביר כפול ועוד

ניסיתי לראות אתמול צביר כדורי - לקח לי זמן להבין שאני לא סתם צופה בכוכב... כשניסיתי לשים עינית אחרת להגדלה גבוהה יותר היו המון stray light שהפריעו.

כשניסיתי לתפוס גלקסיות כמו M81/82 לא ראיתי כלום.

שאלה איזה DSO כן אפשר לראות בתנאי העיר (בקצה - לא במרכז)? חשוב לי להתנסות כדי שכשאגיע כן למקום חשוך אדע לחפש ולהתמצא בקלות ולא לבזבז את רוב הזמן בללמוד לחפש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חתיכת משימה...  אתה יכול ליצור רשימה בסקאיי ספארי של כל ה - DSO עד בהירות של 4-5, ולראות מה עובד לך. לא יודע אם אתה בקטע, אבל כןכבים כפולים גם עובד יופי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 5 שעות Guydive אמר:

חתיכת משימה...  אתה יכול ליצור רשימה בסקאיי ספארי של כל ה - DSO עד בהירות של 4-5, ולראות מה עובד לך. לא יודע אם אתה בקטע, אבל כןכבים כפולים גם עובד יופי

ניסיתי רק זה היה מעט מתעתע (יש לי פיצ'ר לסנן DSO לפי ה־magnitude)

כי נגיד צביר פתוח אני יכול לזהות גם בסביבות 6. אבל ערפילית אין סיכוי.

רציתי לשאול המלצות מתוך ניסיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 31 דקות Artyom Beilis אמר:

ניסיתי רק זה היה מעט מתעתע (יש לי פיצ'ר לסנן DSO לפי ה־magnitude)

כי נגיד צביר פתוח אני יכול לזהות גם בסביבות 6. אבל ערפילית אין סיכוי.

רציתי לשאול המלצות מתוך ניסיון.

אם מדברים על Fuzzies אז M42 זה מובן מאליו. מעבר לו הצלחתי לתפוס לא פעם את M81+M82, את ערפילית הטבעת (M42), ורמזים של ערפיליות הקיץ (M8, M17). מעבר לזה גם צבירים כדוריים כמו M5.

כמובן שמהעיר מדובר בכתמים אפרפרים שלא מזכירים בכלום את המבנים המרשימים שאפשר לראות מאתרים חשוכים.

קח גם בחשבון שאת הכתמים הדהויים האלה ראיתי עם 10 אינץ'. קשה להאמין שתצליח לראות מהעיר משהו מהסוג הזה בכלל עם מפתח של 100 מ"מ. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעינית מהבית הצלחתי לראות מבחינת גלקסיות רק את הליבות של אנדרומדה ובודה, כמה צבירים כדוריים וכמה ערפיליות בודדות.

בערפיליות יותר קל לראות את הקטנות. לא רק הבהירות חשובה אלא גם הגודל או יותר נכון 'בהירות ליחידת שטח'. למשל את הטבעת, כדור השלג, האבל, אסקימו ראיתי יותר טוב מהמשקולת, למרות שהבהירות שלהם יותר נמוכה. את הליקס לא ראיתי בכלל, ואני בטוח שהייתי בדיוק עליה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לראות את הליבות של אנדרומדה ואובייקטים בהירים כמו M42 ו M13, M15. מעבר לזה, צבירים פתוחים בהירים כמו הצביר הכפול והינשוף יכולים להראות סביר מהעיר. גיליתי שבצבירים, מפתח גדול עוזר מאוד בעיר, ב M13 ניתן להפריד המון כוכבים עם טלסקופ גדול והצבירים הפתוחים ממש נהנים ממפתח גדול. הרוב המוחלט של הגלקסיות וערפיליות מעבר ל M42 לא הייתי טורח.

במאמץ ניתן לראות את ליאו טריפלט או דברים מהסוג הזה - אבל רק את הליבות. לא באמת שווה את המאמץ - ולא יעזור שום פילטר. ברגע שצפית ממקום חשוך - החוויה היא אחרת לגמרי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

2. 4

3. 4

• נושאים

• צור חדש...

Important Information