עבור לתוכן
  • צור חשבון

בחירת טלסקופ ראשון

תגובות מומלצות

היי לכולם,

אני מחפש את הטלסקופ הראשון שלי 😊 עברתי על כל מיני אופציות ברשת וגם קראתי קצת ולמדתי.

אני מחפש כיוון של טלסקופ רובוטי כי הבנתי שהוא יכול לעזור לכיוון בשמי הלילה ויכול לתרום לי להבנה גם אם אני עוד לא מומחה גדול.. הייתי רוצה גם שיהיה אופציה לשליטה מהטלפון הנייד/אייפד ואם יהיה אפשר לצלם מהטלפון אולי.

כשבדקתי מצאתי את Nexstar4se וממש אהבתי אותו לפי תכונותיו. רק שהוא קצת יקר בחו״ל ובארץ ולא ככ מצאתי מאיפה אפשר להשיג אותו בקלות כל-כך בארץ(מעדיף בשביל אחריות אך לא שולל מחו״ל

שאלתי היא מה אתם ממליצים בהתאם למה שאני מחפש

תודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי,

ברוך הבא לפורום!

האם קראת את המדריך לבחירת טלסקופ ראשון כאן באתר? קישור

מה התקציב ומה יהיה השימוש העיקרי של הטלסקופ (מערכת השמש, חלל עמוק, תצפיות מהבית או ממקומות חשוכים)?

לגבי Nextar4SE, מדובר בחצובה רובוטית לא רעה למשקלים נמוכים והטלסקופ הוא מקסוטוב בקוטר יחסית קטן ובאורך מוקד גדול. הטלסקופ הזה לא רע לתצפיות ירח וכוכבי לכת, אבל לא הרבה מעבר לכך. גם אם זו המטרה העיקרית, הייתי ממליץ על קוטר קצת גדול יותר, אולי "5. אני משתמש במקסוטוב "6 לתצפיות וצילום ירח, כוכבי לכת והשמש באור לבן עם פילטר מתאים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי יוסי, תודה על המענה

קראתי עכשיו את המדריך למתחילים והוא מצוין.

לגבי תקציב אני בערך על 1500-2500 ולא שולל גם יד שנייה כדי שאוכל להביא משהו טוב יותר בפחות מחיר (אלא אם לא ממליץ) - אוכל לחרוג בכמה שקלים

לגבי מיקום מצפה להיות איתו בעיקר באזורים חשוכים כמו יערות/נגב מדברי אך הייתי רוצה שתהיה לי היכולת לראות עצמים גם מהבית(גם אם לא המון).

לגבי עצמים, אשמח לראות כוכבי לכת וירח אבל גם גלקסיות ודברים יותר מרוחקים

משהו מאוד מושך אותי בפן הטכנולוגי, לדוגמא מערכת GoTo או שליטה מהסלולאר בכדי שלא יהיה לי קשה לנווט בתור התחלה.

בנוסף הייתי רוצה שתהיה לי את היכולת לצפייה בשמש, כמובן עם הרכיב המתאים- האם עלכל טלסקופ ניתן להוסיף פילטר שמש?

כמובן שאשמח למצוא משהו שמתאים לי עם קוטר גדול יותר בתוך התקציב. 

מאיפה אפשר לרכוש? עדיף בישראל אך לא שולל גם מהרשת

תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הייתי פוסל יד 2. אפשר למצוא דברים במצב טוב ובמחיר זול ביחס לחדש. בארץ יש 2 חנויות אסטרונומיה: קוסמוס וברקת. אין בעיה גם להזמין מחו"ל ובמקרים רבים המחיר בסוף יוצא זול יותר והמוצר מגיע מהר יותר. חנויות מומלצות לדוגמה: First Light Optics ו-BH Photo.

מבין את המשיכה ל-GoTo אבל צריך להבין שזה לוקח חלק מהתקציב ובא על חשבון המפתח של הטלסקופ.

אפשר להוסיף פילטרי שמש מסוגים שונים כמעט לכל טלסקופ. הסוג הפשוט והמומלץ ביותר הוא Baader Solarfilm.

בתקציב שלך ובהתאם לרצונות שהעלית נראה לי שאפשר להכניס דובסוני 8 אינץ' ידני יד2 אם תמצא (לדוגמה) או 6 אינץ' ממונע חדש (GoTo, לדוגמה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 7 שעות Ziv Avitan אמר:

תודה על התגובה.

המחירים באתר FLO הם כוללים משלוח ומיסים? או שאצטרף לשלם מיסים כשזה מגיע ארצה ?

בבקשה. אחרי שתוסיף את המוצר לעגלת הקניות תוכל לראות מחיר סופי כולל משלוח. מע"מ 17% ועמלות נוספות משלמים בארץ. זה יוצא בסך הכל סביבות 20%.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה נקודות.

• בשלב ראשון הייתי מוותר על צילום. גם אם זה נראה מפתה לשתף מה שאתה רואה זה כברת דרך מצפייה לצילום וזה מורכבות ברמה אחרת לגמרי (אלא אם מדובר בירח שאותו אפשר לצלם גם עם טלפון)
  • לגבי goto כמו שיוסי כתב. זה ייקח לך נתח לא קטן מהתקציב. יש לא מעט פתרונות אחרים. ביניהם הפתרון הזה (גילוי נאות אני פיתחתי אותו)
  • אם אתה מחפש דובסוני משהו כמו 8" מציע שתבדוק גם בחנויות בארץ (וודא זמינות במלאי לפני שמזמין)
  • תחשוב גם עניין משקל, גודל ויכולת צפייה מהבית (גישה לחלקת שמיים פתוחים) ונגישות הטלסקופ: כי יש לא מעט דברים לראות גם מהבית (ירח כוכבי לכת כפולים ועוד)
נערך היום על-ידי Artyom

יישומון AstroHopper ניווט אוטומטי בלי לשבור ראש

הטלסקופים שלי: Celestron AstroMaster 102AZ, SVBony sv501p 60mm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי כדאי מאד להתנסות לפני. ההבדל מאד משמעותי בין מה שאפשר לראות בדובסוני ידני לבין goto באותו תקציב. ככה תדע אם מה שרואים דרך 4-5" מספק אותך או אם אתה מסתדר יפה עם תפעול ידני וקוטר גדול יותר זה מה שאתה רוצה.

אני התחלתי עם דובסוני 8" ידני. לקח לי קצת זמן להתרגל, אבל בסופו של דבר לא הייתה לי בעיה למצוא אובייקטים. מה שכן החלפה של הכוונת המקורית ל RACI + נקודה אדומה משפרת מאד את איכות החיים, כמו גם כסא תצפית.

יד 2 יכולה להיות אופציה טובה. אני קנית את כל 3 הטלסקופים שלי יד שניה ואם אחליט להיפרד מאחד מהם אוכל למכור באותו מחיר.

F/6 8" SkyWatcher Collapsible Dob; 12" F/5 Meade Lightbridge Truss Dob; SkyWatcher StarTravel 120mm F/5

EPs: SkyRover ED 35mm; SkyRover UFF 30mm, SkyRover UWA 28mm, ES68 24mm; Meade UWA 20mm, ES82 18mm; ES82 11mm; SkyRover XWA 7mm, MaxvsiOn 82 6.7mm; 7.2 - 21.5mm Hyperflex Zoom; Celstron Excel LX 2x Barlow

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 2

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

2. 2

3. 2

4. 0

מטאור ב 15.3.2024 01:20

5. 5

ZWO seestar S50

• נושאים