עבור לתוכן
  • צור חשבון

הכנות לקראת ירידה למדבר - רשימת ציוד?

תגובות מומלצות

הי,

אני מתכוון לרדת בשבועות הקרובים למחנטוש עם הילדים לליל תצפית. אשמח מאוד להמלצות לציוד וגם לאיך להתארגן בשטח - עוד לא הייתי שם אי פעם.

(קראתי וראיתי את השיחה על ציוד מומלץ, אז אין צורך לחזור על זה)

יונתן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכי חשוב באתר הזה זה השמירה על החושך. זה אתר אסטרונומי והשמירה על החושך היא החשובה ביותר במעלה. להגיע לפני השקיעה ולצאת רק בבוקר.

אתה צריך שולחן לעיניות, כיסא לתצפית, כדאי משהוא שניתן לשנות לו גובה או פשוט סולם מדרגות וכסאות ישיבה.

במחנטוש יש משטחי בטון שנוח מאוד לחנות עליהם. כדאי את האוהל למקם צמוד לרכב מצידו המערבי - כדי שהשמש לא תחמם אתכם למוות בבוקר. הקליטה הסלולארית שם כמעט לא קיימת ועדיף לנסוע עם עוד מישהו ולא להשאר שם לבד אחרון. למרות שזה קיץ חשוב להתצטייד בביגוד חם ללילה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההמלצה הראשונה שלי היא מה שאני ממליץ לכל מי שרוצה לנסוע עם הילדים - לתצפית הראשונה או השניה שלך בשטח תצא בלי הילדים. קח לך את הזמן להתרכז בללמוד איך התצפית מתנהלת, תלמד לתפעל את הטלסקופ ולנווט בשמיים, תכיר כמה אנשים, תהנה מהשמיים בלי הפרעות. 

לנסות לעשות הכל בזמן שהילדים מסביבך זה לא פשוט בכלל. עדיף לעשות ״הרצה״ בראש שקט, ואז בפעם הבאה להביא אותם - סביר להניח שהם גם יהנו יותר  

אם בכל זאת אתה מתכנן לנסוע עם הילדים הייתי ממליץ על חניון נקרות מערב. מצד אחד הוא מספיק חשוך לתצפיות איכותיות ומצד שני הוא קרוב לכביש ולציווילזציה, ויש שם קליטה מלאה. 

מעבר לציוד קמפינג סטנדרטי אילן די כיסה את זה. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 2

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

2. 2

3. 2

4. 0

מטאור ב 15.3.2024 01:20

5. 5

ZWO seestar S50

• נושאים