עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש אפשרות להתנסות

תגובות מומלצות

שלום, אני לפני קניה של טלסקופ ראשון ואשמח להכיר אנשים ולהצטרף ללילה אם אפשרות לראות כמה טלסקופים (בעיקר של מתחילים). אני מתלבט בין 5-6" דובסון ובין 90-102מ"מ רפרקטור.
אני מאשדוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדרך הפשוטה ביותר זה להצטרף לתצפית האגודה הישראלית לאסטרונומיה שפעם בחודש מוציאות תצפית מאורגנת בדרום.  כך תוכל לראות גם מגוון טלסקופים וגם להבין מה רואים באמת לפני הרכישה.

קח בחשבון שבנגב תנאים תצפית הם מאוד טובות, יש שם חושך ממש. ואפשר לראות עולם ומלואו. בתנאי העיר יכולת צפייה באובייקטים חלל עמוק עמומים תהיה הרבה יותר מוגבלת. אבל עדיין יש הרבה דברים שאפשר לראות מהעיר: כוכבי לכת, ירח, לפצל כפולים ואפילו חלק מגרמי חלל עמוק בהירים ביותר.

לגבי הבדל בין דובסוני 5" לשובר אור 102 - ההבדל הוא בעיקר ובעיקר צורת ונוחות השימוש ומחיר. אני משער שאתה מתייחס לטלסקופ שולחני לעומת טלסקופ על חצובה. איזו חצובה? כמובן שאם מסתכלים על 6" לעומת 90ממ אז ההבדל יותר משמעותי מבחינת רמת הפרטים שתוכל לראות, אבל הנוחות בעיניי היא גורם משמעותי מאוד - לקחת את זה ברצינות. 

אז ההחלטה מה עדיף לך דובסוני שולחני, דובסוני קלאסי שיושב על הריצפה או שובר אור על חצובה - זה נושא מאוד אישי ופרקטי. פה באמת מה שחשוב זה התנאים שלך - מה הנוף מהמרפסת (כמה הוא פתוח) כמה אתה צריך ללכת כדי למקם את הטלסקופ או שאתה מתכנן בעיקר לרדת דרומה לתצפיות.

יישומון AstroHopper ניווט אוטומטי בלי לשבור ראש

הטלסקופים שלי: Celestron AstroMaster 102AZ, SVBony sv501p 60mm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

2. 4

3. 4

• נושאים

• צור חדש...

Important Information