עבור לתוכן
  • צור חשבון

הירח - מוזאיקות ותקריבים. 15 ו 16 ביולי 2021

תגובות מומלצות

בסוף השבוע האחרון יצא לי לצפות\לצלם את הירח כשלושה ימים ברצף. משהו שלא יצא לי לעשות כבר תקופה. ביחר, גם הבת שלי יצאה לצפות והסקרנות שלה שלא יודעת שובע נרגע במעט לפחות באזור של האסטרונומיה, לבינתיים.

הפעם, על מנת לנסות לקבל תמונות של כל הירח ברזולוציה גבוהה, צילמתי שתי מוזאיקות. אחת של שלושה פנלים ואחת ביום שאחרי של שמונה פנלים. בקיץ בין הלחות לבין זרמי האוויר החמים שעולים מהקרקע קשה לקבל ראות טובה, במיוחד לאובייקטים בהירים כמו הירח או כוכבי הלכת. את הירח צילמתי בסביבות 8-9 בערב, זמן שבו הקרקע עדיין פולטת חום בכמויות.

למרות כל זאת, התמונות יצאו בסדר גמור אם כי יש עוד לאן לשאוף מבחינת החדות.

התמונה מה 15 ליולי, 31.7% מואר

Lunar Moz - light

התמונה מה 16 ליולי, 43% מואר

Mosaic-sh1

בנוסף, ניסיתי קצת צילומי תקריב, אתגר לא הכי הגיוני בתנאי הראות אבל אם אני כבר בחוץ אז למה לא לנסות?

שלישיית המכתשים Theophilus, Cyrillus and Catherinas כאשר המכתש הדומיננטי מצד שמאל הוא Abulfeda, והאזור השטוח מימינם הוא Mere Nectaris

20_54_23_lapl4_ap12097_PS.tif

המכתשים מקבוצת Meton כאשר המכתש הראשי הוא הרחב מביניהם ונראה די שטוח ורדוד. קוטרו כ 122 קילומטרים ועומקו הוא 2.6 קילומטרים! נראה די רדוד בתמונה

21_00_42_lapl4_ap729_PS.tif

החיבור בין ים השלווה (מימין) לים הגשמים. לא התמונה המוצלחת ביותר אבל מראה יפה את הרי הקווקז (העליונים) והרי האפנינים בחלקו התחתון של המעבר. הרי הקווקז עוד נראים סביר והצללים שהם מטילים מעידים על גובהם

21_07_56_lapl4_ap5047_PS.tif

החלק המזרחי של ים השלווה, תמונה מעט חדה יותר שמראה יפה את המכתש Posidonius בחלק הצפון מזרחי. המכתש יחסית שטוח, בעל מכתש מרכזי נוסף ורשת נקיקים. גם כאן מדובר במכתש לא קטן, קוטר של 95 קילומטרים ועומק של 2.5 קילומטרים. על "הים" עצמו ניתן לראות קפלים שנראים כמו גלים, מספר מכתשי פגיעה קטנים יותר ובחלקו המזרחי, מתחת ל Posidonius אפשר לראות מעין מפרץ - La Monnier.

21_08_39_lapl4_ap13705_PS.tif

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 1 שעה Ilan Shapira אמר:

שלישיית המכתשים Theophilus, Cyrillus and Catherinas כאשר המכתש הדומיננטי מצד שמאל הוא Abulfeda, והאזור השטוח מימינם הוא Mere Nectaris

20_54_23_lapl4_ap12097_PS.tif

שמע שאפו, רמה גבוהה מאוד. אפשר ממש לדמיין פה איזשהו מטאור שהתפרק בדרך והחלקים נחתו בקו ישר:

image.png.002988d367ab95eaad06c97922efa04b.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

2. 4

3. 4

• נושאים

• צור חדש...

Important Information