עבור לתוכן
  • צור חשבון

מתעניינת ברכישת טלסקופ :)

תגובות מומלצות

היי אנשים 🙂 

קיבלתי המלצה חמה להתייעץ פה אתכם לפני שאני קונה טלסקופ חדש.

מדובר על טלסקופ ראשון, למתחילים.

עקרונית, מה שהכי מעניין אותי זה תצפית בכוכבי לכת, ערפיליות, ירח וצבירים למיניהם. רוצה גם לצלם אבל לא ברמה מקצועית, אלא יותר מהסמארטפון בשלב ראשון.  

מרבית התצפיות יהיו מאיזור העיר (מרפסת גג), ובתקווה גם לקחת אותו לתצפיות במקומות חשוכים מחוץ לעיר אחת לתקופה. לכן צריכה משהו לא כבד או מסורבל מדי.. 

בשיחה עם יגאל מקוסמוס, המליץ לי לרכוש את הטלסקופ הזה:

http://www.cosmos.co.il/wfile/bundle/150pollux-750-bundle.htm

Bresser Pollux 150/750 EQ3

כמה שאלות שמעניינות אותי:

1. האם זה מספיק איכותי מבחינת מה שניתן לראות דרכו? הבנתי שהוא 6״. אולי עדיף 8״?

2. האם לא כדאי להשקיע קצת יותר ולרכוש טלסקופ רובוטי? (התקציב שאני רוצה להוציא באיזור 3,000 פלוס מינוס) - בשיחה עם יגאל אמר שאין צורך בהתייחס למה שאני מחפשת מהטלסקופ... 

3. האם חצובה משוונית מסורבלת כמו שהיא נשמעת? 😞

4. האם יש לכם המלצות / דיס המלצות לגבי הטלסקופ הספציפי הזה?

5. האם יש לכם המלצות על טלסקופים אחרים? 

מודה מראש לעונים, כל דיעה / תשובה (גם אם חלקית) - תעזור לי מאוד לקבל החלטה.

אשמח לתגובות 🙏🏻🤩

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברוכה הבאה שגב,

כמה דברים:

1. לפני הכל - לא יודע אם קראת או לא, אבל יש לנו מדריך לרכישת טלסקופ ראשון שמכסה לא מעט מהשאלות ששאלת. מומלץ להתחיל איתו.
  2. לדעתי, נקודת ההתחלה האידיאלית היא הצטרפות לתצפית אסטרונומית (רצוי בדרום) שבה ניתן לראות טלסקופים מסוגים וגדלים שונים, להתרשם מגודלם וממה שניתן לראות דרכם. רכישת טלסקופ תבוא רק אח"כ, כהחלטה מושכלת. ערב אחד של תצפית יחסוך לך שעות ארוכות של חיפושים, קריאה והתלבטויות. ממה שאני רואה, מי שמנסה לעשות ההיפך, בדרך כלל יחליף את הטלסקופ הראשון שלו די מהר. אנחנו יוצאים לתצפיות במרכז ובדרום כמה פעמים בחודש ואת מוזמנת להצטרף.
  3. לצלם מהסמארטפון, כמעט כל טלסקופ יאפשר, רצוי רק שהחצובה תהיה יציבה.
  4. אם עדיף 8 אינץ? הוא כנראה יראה יותר דברים אבל גם הוא טיפה יותר גדול או יקר. כמו שכבר הבנת את רוח הדברים, רצוי להתרשם במציאות מהגודל ורק אז להחליט.
  5. לגבי הטלסקופ הספציפי שהבאת - הטלסקופ עצמו מבחינה אופטית הוא בסדר גמור, אבל החצובה תבאס לך את החיים. חצובה גרמנית ידנית היא לא הדבר הכי נוח באופן כללי, אבל עם טלסקופ מחזיר אור עליה זה כבר סיוט. בפרק 3 של המדריך הסברתי למה. אז מבחינתי - דיס. ניר צירף לך לינק לדיון דומה
  6. יש הרבה המלצות לטלסקופים אחרים, והתקציב שלך יאפשר הרבה מהם. אבל את צריכה להחליט אם את יוצאת לתצפית לפני רכישה. אם כן - המלצות על דברים שונים סתם יעשו לך בלבול.
  7. אם את לא מעוניינת להצטרף לתצפית ולרכוש על עיוור - בתקציב שהקצית  לדעתי דובסוני בגודל 6-8 אינץ' יהיה לך אידיאלי. אם אין מלאי בארץ אפשר בקלות גם להזמין מחו"ל
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 11 שעות nirzon אמר:

קראת את זה? יש שם תשובות להרבה מהשאלות שלך. גם לנושא החצובה, גם התייחסות לדגם הספציפי.

היי 🙂

עכשיו קראתי. תודה רבה על המענה ועל ההפנייה לנושא הרלוונטי. 🙂 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 11 שעות Guydive אמר:

ברוכה הבאה שגב,

כמה דברים:

1. לפני הכל - לא יודע אם קראת או לא, אבל יש לנו מדריך לרכישת טלסקופ ראשון שמכסה לא מעט מהשאלות ששאלת. מומלץ להתחיל איתו.
  2. לדעתי, נקודת ההתחלה האידיאלית היא הצטרפות לתצפית אסטרונומית (רצוי בדרום) שבה ניתן לראות טלסקופים מסוגים וגדלים שונים, להתרשם מגודלם וממה שניתן לראות דרכם. רכישת טלסקופ תבוא רק אח"כ, כהחלטה מושכלת. ערב אחד של תצפית יחסוך לך שעות ארוכות של חיפושים, קריאה והתלבטויות. ממה שאני רואה, מי שמנסה לעשות ההיפך, בדרך כלל יחליף את הטלסקופ הראשון שלו די מהר. אנחנו יוצאים לתצפיות במרכז ובדרום כמה פעמים בחודש ואת מוזמנת להצטרף.
  3. לצלם מהסמארטפון, כמעט כל טלסקופ יאפשר, רצוי רק שהחצובה תהיה יציבה.
  4. אם עדיף 8 אינץ? הוא כנראה יראה יותר דברים אבל גם הוא טיפה יותר גדול או יקר. כמו שכבר הבנת את רוח הדברים, רצוי להתרשם במציאות מהגודל ורק אז להחליט.
  5. לגבי הטלסקופ הספציפי שהבאת - הטלסקופ עצמו מבחינה אופטית הוא בסדר גמור, אבל החצובה תבאס לך את החיים. חצובה גרמנית ידנית היא לא הדבר הכי נוח באופן כללי, אבל עם טלסקופ מחזיר אור עליה זה כבר סיוט. בפרק 3 של המדריך הסברתי למה. אז מבחינתי - דיס. ניר צירף לך לינק לדיון דומה
  6. יש הרבה המלצות לטלסקופים אחרים, והתקציב שלך יאפשר הרבה מהם. אבל את צריכה להחליט אם את יוצאת לתצפית לפני רכישה. אם כן - המלצות על דברים שונים סתם יעשו לך בלבול.
  7. אם את לא מעוניינת להצטרף לתצפית ולרכוש על עיוור - בתקציב שהקצית  לדעתי דובסוני בגודל 6-8 אינץ' יהיה לך אידיאלי. אם אין מלאי בארץ אפשר בקלות גם להזמין מחו"ל

היי היי ותודה על הכנסת האורחים הנעימה 🙂 

האמת שבהתחלה קראתי את המדריך לרכישת טלסקופ וקצת הלכתי לאיבוד.. אבל ככל שחקרתי יותר בנושא,

ואחרי שראיתי את הסרטונים - שבאמת מסבירים בצורה מאוד פשוטה וברורה, התחלתי להבין קצת יותר את העולם הזה ומה שחשוב באמת. 

אז קודם כל - תודה ענקית על המענה המפורט לשאלותיי, זה מאוד מאוד עוזר! 

ברשותך, אשמח לשאול עוד קצת.. 😄 

1. איפה אפשר לעקוב אחרי מידע על תצפיות קבוצתיות שלכם? אשמח לנסות להצטרף לאחת התצפיות.

2. תודה על ה"דיס המלצה" - זה באמת מידע מאוד חשוב! עוד יותר תודה על החידוד לגבי החצובה הגרמנית שאני מבינה שבהחלט לא תתאים לי.. 😉 

3. האם זה בטוח מספיק להזמין מחו"ל? אם יש מידע בפורום הזה לגבי רכישות מחו"ל, אשמח אם תוכל להפנות אותי אל הפורום הרלוונטי.

שוב תודה רבה! 

שגב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי שגב,

לגבי רכישות מחו"ל: 

רוב הציוד שלי ושל אחרים הגיע מחו"ל ואני יכול להגיד רק דברים טובים על המבחר, המחירים והתגובתיות של החנויות משם.

חלק מהתצפיות מפורסמות כאן ובקבוצת הפייסבוק שלנו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 1 שעה Segev אמר:

היי היי ותודה על הכנסת האורחים הנעימה 🙂 

האמת שבהתחלה קראתי את המדריך לרכישת טלסקופ וקצת הלכתי לאיבוד.. אבל ככל שחקרתי יותר בנושא,

ואחרי שראיתי את הסרטונים - שבאמת מסבירים בצורה מאוד פשוטה וברורה, התחלתי להבין קצת יותר את העולם הזה ומה שחשוב באמת. 

אז קודם כל - תודה ענקית על המענה המפורט לשאלותיי, זה מאוד מאוד עוזר! 

ברשותך, אשמח לשאול עוד קצת.. 😄 

1. איפה אפשר לעקוב אחרי מידע על תצפיות קבוצתיות שלכם? אשמח לנסות להצטרף לאחת התצפיות.

2. תודה על ה"דיס המלצה" - זה באמת מידע מאוד חשוב! עוד יותר תודה על החידוד לגבי החצובה הגרמנית שאני מבינה שבהחלט לא תתאים לי.. 😉 

3. האם זה בטוח מספיק להזמין מחו"ל? אם יש מידע בפורום הזה לגבי רכישות מחו"ל, אשמח אם תוכל להפנות אותי אל הפורום הרלוונטי.

שוב תודה רבה! 

שגב.

בשמחה.

בנוסף למאמר המצויין של ליהוא, שאילן צירף לך, יש גם קצת מידע בחלק חמישי של המדריך. 

תרגישי חופשיה להמשיך את השרשור הזה אם יש לך עוד שאלות לגבי רכישה של טלסקופ / דגמים

לגבי הצטרפות לתצפיות אפשר לדבר בפרטי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי הצעה "מהפכנית"... סתם בצחוק, אבל זו המלצה למי שיש לו קצת אורך רוח.

במקום להשקיע מייד הרבה כסף בטלסקופ, ובנוסף להצטרפות לתצפית - תשקיעי כ-100 ש"ח בספר טוב.

אני עשיתי את הדרך ההפוכה. קודם קניתי טלסקופ, ועכשיו קניתי ספר, אבל אני קצת מתחרט על זה.

אני ממליץ על הספר NightWatch, של Terence Dickinson. הוא מאד מומלץ.

קישור לתאור הספר בויקיפדיה: https://en.wikipedia.org/wiki/NightWatch
קישור לספר באמאזון: https://www.amazon.com/NightWatch-Practical-Guide-Viewing-Universe/dp/155407147X - משם אפשר לקנות אותו בכ-46$ כולל משלוח לארץ, שזה יוצא כמעט 150 ש"ח.

אני קניתי אותו מהאתר הזה: https://www.bookdepository.com/Nightwatch-Terence-Dickinson/9781554071470 - כאן זה עולה 104 ש"ח. הגיע תוך כשבועיים בערך.

נערך היום על-ידי nirzon
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 8 שעות Ilan Shapira אמר:

היי שגב,

לגבי רכישות מחו"ל: 

רוב הציוד שלי ושל אחרים הגיע מחו"ל ואני יכול להגיד רק דברים טובים על המבחר, המחירים והתגובתיות של החנויות משם.

חלק מהתצפיות מפורסמות כאן ובקבוצת הפייסבוק שלנו

תודה רבה על הלינק והמענה!! 🙂 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי שגב

אני ממליץ לך:

1. ללכת לתצפית

2. ללכת לתצפית

3. nirzon המליץ על ספר, אני גם ממליץ על ספר בשם turn left at orion שבשילוב עם אפלקציית sky safari (גרסת פלוס) עוזר לי מאוד להתמצא בשמיים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני ב-4.8.2021 at 09:45 ellevy12 אמר:

היי שגב

אני ממליץ לך:

1. ללכת לתצפית

2. ללכת לתצפית

3. nirzon המליץ על ספר, אני גם ממליץ על ספר בשם turn left at orion שבשילוב עם אפלקציית sky safari (גרסת פלוס) עוזר לי מאוד להתמצא בשמיים

תודה רבה על ההמלצות 🙂 במיוחד סעיפים 1 ו-2! 😅

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני ב-3.8.2021 at 23:50 Guydive אמר:

בשמחה.

בנוסף למאמר המצויין של ליהוא, שאילן צירף לך, יש גם קצת מידע בחלק חמישי של המדריך. 

תרגישי חופשיה להמשיך את השרשור הזה אם יש לך עוד שאלות לגבי רכישה של טלסקופ / דגמים

לגבי הצטרפות לתצפיות אפשר לדבר בפרטי

היי שוב 🙂

לאור היד החופשית שקיבלתי להמשיך להתייעץ פה, אשמח שוב להיעזר בכם 🙏🏻

אחרי שראיתי את סרטוני ההדרכה על בחירת טלסקופ ראשון... 

מה שהכי נראה לי שיתאים לי בשלב זה יהיה טלסקופ מחזיר אור דובסוני, 8 אינץ׳, עם חצובה רובוטית. 

1. האם יש באמת תמהיל כזה או שהמצאתי משהו? 🤣

2. האם נראה לכם שזו תהיה בחירה טובה כטלסקופ ראשון, כשמה שהכי מעניין אותי הוא תצפיות בעיקר מהעיר, אבל גם מהנגב כשיתאפשר לי...

3. האם ידוע לכם אם ניתן למצוא טלסקופ כזה בטווח מחיר של 3,000 ש״ח פלוס מינוס, והאם יש לכם המלצות ספציפיות עבורי?

תודה רבה רבה רבה לעונים 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הי שגב,

יש חיה כזו - לפי ביקורות (לא ראיתי בעצמי), הטלסקופ של skywatcher טוב ואמין, והוא כרגע זמין במלאי ב-b&h. לא ראיתי אותו במקום אחר במלאי.

הבעיה - הוא קצת מעל לתקציב שרצית - הוא יעלה לך קצת פחות מ-1,500$ לפני מיסים (כולל משלוח). מיסים של 17% ודמי עמילות בטח יביאו את המחיר לאזור ה-1800$, כלומר באזור ה-6,000 ש״ח.

אם את רוצה חצובה ממוחשבת בתקציב יותר נמוך, כנראה תצטרכי להסתפק במפתח קטן יותר. אפשרות אחרת היא ללכת על חצובה ידנית ולהשתמש באפליקציית star hopping כדי למצוא מטרות. אפשרות ביניים היא משהו כמו סדרת ה-StarSense Explorer של סלסטרון, שמגיעה עם מעמד ומראה לסמרטפון ובעזרת אפליקציה מכווינה אותך אך המטרה, לדוגמא StarSense Explorer 102mm (טלסקופ שובר אור קלאסי, מחיר לפני משלוח ומיסים 400$), ואת שאר התקציב להשקיע באביזרים דוגמת עיניות, דיאגונל וכו׳.

אם את רוצה להשאר על מפתח גדול, אז דובסוניאני ידני הוא הכיוון.

961BB527-C59C-4228-8C77-B978565C92E9.jpeg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שרשם @jonzm, ה - 8 אינץ' הרובוטי זה קפיצה בתקציב. 

אם את סגורה על התקציב הזה ורוצה רובוטית, אז יש ליין חדש של סקופים של SkyWatcher. מדובר בדובסונים מתקפלים 6 אינץ' רובוטיים. אם מזמינים מחו"ל אפשר להנחית אותם פה בקצת פחות מ 2,000 ש"ח ומדובר בתמורה מעולה לכסף

https://www.firstlightoptics.com/heritage/skywatcher-heritage-150p-flextube-virtuoso-gti.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 13 שעות jonzm אמר:

הי שגב,

יש חיה כזו - לפי ביקורות (לא ראיתי בעצמי), הטלסקופ של skywatcher טוב ואמין, והוא כרגע זמין במלאי ב-b&h. לא ראיתי אותו במקום אחר במלאי.

הבעיה - הוא קצת מעל לתקציב שרצית - הוא יעלה לך קצת פחות מ-1,500$ לפני מיסים (כולל משלוח). מיסים של 17% ודמי עמילות בטח יביאו את המחיר לאזור ה-1800$, כלומר באזור ה-6,000 ש״ח.

אם את רוצה חצובה ממוחשבת בתקציב יותר נמוך, כנראה תצטרכי להסתפק במפתח קטן יותר. אפשרות אחרת היא ללכת על חצובה ידנית ולהשתמש באפליקציית star hopping כדי למצוא מטרות. אפשרות ביניים היא משהו כמו סדרת ה-StarSense Explorer של סלסטרון, שמגיעה עם מעמד ומראה לסמרטפון ובעזרת אפליקציה מכווינה אותך אך המטרה, לדוגמא StarSense Explorer 102mm (טלסקופ שובר אור קלאסי, מחיר לפני משלוח ומיסים 400$), ואת שאר התקציב להשקיע באביזרים דוגמת עיניות, דיאגונל וכו׳.

אם את רוצה להשאר על מפתח גדול, אז דובסוניאני ידני הוא הכיוון.

961BB527-C59C-4228-8C77-B978565C92E9.jpeg

וואו תודה רבה על התשובה המפורטת!! 🙂

זה נראה טלסקופ מדהים אבל בהחלט מעל התקציב... 

מתלבטת אם לוותר על החצובה הרובוטית לטובת מפתח גדול יותר (כדוגמת 8״) ואז לפחות להנות מאיכות גבוהה יותר.... 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 9 שעות Guydive אמר:

כמו שרשם @jonzm, ה - 8 אינץ' הרובוטי זה קפיצה בתקציב. 

אם את סגורה על התקציב הזה ורוצה רובוטית, אז יש ליין חדש של סקופים של SkyWatcher. מדובר בדובסונים מתקפלים 6 אינץ' רובוטיים. אם מזמינים מחו"ל אפשר להנחית אותם פה בקצת פחות מ 2,000 ש"ח ומדובר בתמורה מעולה לכסף

https://www.firstlightoptics.com/heritage/skywatcher-heritage-150p-flextube-virtuoso-gti.html

גיא ממש תודה על התגובה 🙂

הטלסקופ ששלחת בלינק נראה ממש אחלה. השאלה שלי, בגלל עניין התקציב, אולי שווה לי לוותר על הרובוטית לטובת מפתח של 8״...?

מכיר טלסקופים דובסונים במפתח של 8״ בתקציב של נניח עד 3,000 ש״ח?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי שהשאלה היא מה יגרום לך יותר לתצפת - גישה קלה לאובייקטים (שאז חצובה רובוטית עדיפה(, או מפתח גדול יותר. אגב, אני עבדתי שנים עם SCT ידני עם מפתח 4״ לפני שעברתי למפלצת הנוכחית שלי (SCT 9.25), והייתי מרוצה ממנו עד הגג. יותר קטן גם יותר נוח לנשיאה.

לגבי דובסוניאני 8״ ידני, אפשר למצוא אותם בערך ב-500-600$ (לא כולל משלוח ומסים; יש אפילו כמה אתרים עם מלאי זמין מיידית).

נערך היום על-ידי jonzm
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבדקי את זה:

בדקתי עכשיו, ה-6 אינטש (כמו שלי) זמין כרגע במחיר סופי של 2085 ש"ח. ה-8 אינטש לא זמין.

רק קחי בחשבון שיש כאן איזה "טריק" שהאתר הזה, buy america, לא עלה עליו. יש סיכוי שתזמיני ושהם יעלו על זה שהמשלוח שהם מציעים יותר מדי זול ויבטלו את הרכישה (במקרה כזה הם יזכו אותך). חוץ מזה - לי לקח כמעט חודשיים לקבל את הטלסקופ, כי לקח זמן עד שבאמאזון הוא הפך להיות זמין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 6 שעות jonzm אמר:

נראה לי שהשאלה היא מה יגרום לך יותר לתצפת - גישה קלה לאובייקטים (שאז חצובה רובוטית עדיפה(, או מפתח גדול יותר. אגב, אני עבדתי שנים עם SCT ידני עם מפתח 4״ לפני שעברתי למפלצת הנוכחית שלי (SCT 9.25), והייתי מרוצה ממנו עד הגג. יותר קטן גם יותר נוח לנשיאה.

לגבי דובסוניאני 8״ ידני, אפשר למצוא אותם בערך ב-500-600$ (לא כולל משלוח ומסים; יש אפילו כמה אתרים עם מלאי זמין מיידית).

היי 🙂

זו שאלה באמת טובה!

כי בשלב הראשון אני בטח ממש אתלהב מצפייה בכוכבי לכת. אבל ככל שאלמד להשתמש בו בטח יגדל לי התיאבון ואז ארצה לצפות בגרמי שמיים עמוקים יותר. 

מה שהכי מעניין אותי בשלב זה - הוא לראות כמה שיותר פרטים בכוכבי הלכת.. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצעה נוספת שהיא באמצע:

ל-Orion יש סדרת דובסוניאנים עם מערכת PushTo. זו לא מערכת רובוטית, אבל יש מחשב שאחרי שמכילים אותו אומר לך לאן להזיז את הטלסקופ כדי להגיע למטרה שאת רוצה. המחיר של ה-8״ (לפני שילוח ומיסים) הוא 850$, כך שזה יהיה בדיוק קצת מעל התקציב שלך, אבל גם לא כולל אביזרים נוספים שבטח תרצי לקנות.

מוזמנת להסתכל בכתובת https://www.telescope.com/mobileProduct/Telescopes/Dobsonian-Telescopes/Dobsonian-Telescopes-with-Free-Shipping/Orion-SkyQuest-XT8i-IntelliScope-Dobsonian-Telescope/pc/1/c/12/sc/398/102012.uts

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולגבי כוכבי הלכת - אמנם מפתח יותר גדול משמעו הגדלה גבוהה יותר ויותר פרטים, אבל בסופו של דבר אני חושב שההבדלים במפתחים נהיים יותר ויותר קטנים ככל שמדובר על מפתחים גדולים (ההבדל בין 4״ ל-6״ הוא 50%; בין 6״ ל-8״ הוא רק 33%; וכן הלאה). מנגד, מערכת רובוטית מאפשרת לך חופש פעולה וקלות תפעול. 

יונתן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צפייה בכוכבי לכת עושים בהגדלות גדולות, ופה יכולת העקיבה חשובה מאוד, לכן עדיף רובוטי. לדובסוני 8 אינץ' ידני (לא רובוטי) תהיה יכולת איסוף אור טובה יותר לגרמי שמיים עמוקים במדבר, אבל תצפיות פלנטריות יהיו פחות נוחות. 

בהתחשב בכל מה שרשמת, למטרה הזו ה 6" הרובוטי ששמתי לך למעלה יעשה יופי של עבודה. הוא ייתן לך קצת פחות איסוף לגרמי שמיים עמוקים אבל לא הרבה פחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 14 שעות jonzm אמר:

הצעה נוספת שהיא באמצע:

ל-Orion יש סדרת דובסוניאנים עם מערכת PushTo. זו לא מערכת רובוטית, אבל יש מחשב שאחרי שמכילים אותו אומר לך לאן להזיז את הטלסקופ כדי להגיע למטרה שאת רוצה. המחיר של ה-8״ (לפני שילוח ומיסים) הוא 850$, כך שזה יהיה בדיוק קצת מעל התקציב שלך, אבל גם לא כולל אביזרים נוספים שבטח תרצי לקנות.

מוזמנת להסתכל בכתובת https://www.telescope.com/mobileProduct/Telescopes/Dobsonian-Telescopes/Dobsonian-Telescopes-with-Free-Shipping/Orion-SkyQuest-XT8i-IntelliScope-Dobsonian-Telescope/pc/1/c/12/sc/398/102012.uts

וואו נראה רעיון טוב 🙂

זו חברה שנחשבת מוכרת ואמינה בתחום?

אם הבנתי נכון - זה בעצם אומר לי איך ולאן בדיוק להזיז את הטלסקופ בשביל לצפות..?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 2

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

2. 2

3. 2

4. 0

מטאור ב 15.3.2024 01:20

5. 5

ZWO seestar S50

• נושאים