עבור לתוכן
  • צור חשבון

מתעניינת ברכישת טלסקופ :)

תגובות מומלצות

לפני 1 דקה Segev אמר:

וואו נראה רעיון טוב 🙂

זו חברה שנחשבת מוכרת ואמינה בתחום?

אם הבנתי נכון - זה בעצם אומר לי איך ולאן בדיוק להזיז את הטלסקופ בשביל לצפות..?

כן, זה מה שנקרא Digital Setting Circles. אחרי איפוס הוא יודע איפה נמצאים גרמי השמיים ולאן הוא מצביע בכל רגע נתון. כשמזינים אובייקט, הוא אומר לך בדיוק לאן להזיז. יש לי מערכת דומה וזה אכן אחלה, במיוחד למקומות שבהם יש זיהום אור ואין יותר מדי כוכבים לנווט בעזרתם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 14 שעות jonzm אמר:

ולגבי כוכבי הלכת - אמנם מפתח יותר גדול משמעו הגדלה גבוהה יותר ויותר פרטים, אבל בסופו של דבר אני חושב שההבדלים במפתחים נהיים יותר ויותר קטנים ככל שמדובר על מפתחים גדולים (ההבדל בין 4״ ל-6״ הוא 50%; בין 6״ ל-8״ הוא רק 33%; וכן הלאה). מנגד, מערכת רובוטית מאפשרת לך חופש פעולה וקלות תפעול. 

יונתן

תודה שוב על המענה - אתם פשוט נהדרים!! 🙂

שאלה ברשותך,

ראיתי נגיד שיכולים להיות הבדלים בין 6 ל-8 אינץ בפרטים כמו מרווח קאסיני, שב-8 אפשר לראות.. זה נכון? 

כי אם כן - מעדיפה את ה-8 😁

והאם בתוך העיר ניתן לראות DSO דרך הטלסקופים האלה?

כי אם כן - והמערכת הרובוטית עושה גם עקיבה (או שזה לאן דווקא בא ביחד?) אז אולי כן שווה לי לרדת ל-6 אינץ בשביל הרובוטית..?

כ״כ הרבה דילמות 🤦🏻‍♀️🥲

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 1 דקה Ilan Shapira אמר:

כן, זה מה שנקרא Digital Setting Circles. אחרי איפוס הוא יודע איפה נמצאים גרמי השמיים ולאן הוא מצביע בכל רגע נתון. כשמזינים אובייקט, הוא אומר לך בדיוק לאן להזיז. יש לי מערכת דומה וזה אכן אחלה, במיוחד למקומות שבהם יש זיהום אור ואין יותר מדי כוכבים לנווט בעזרתם

מגניב!! אז באמת יכול להיות פתרון ביניים ממש טוב! תודה רבה. 🙂

הבנתי שאם מזמינים טלסקופ אסטרונומי זה לא מחוייב במכס. זה נכון?

אז לכמה עוד עלויות אני צפויה מעבר לטלסקופ עצמו ודמי שילוח..?

(סליחה על החפירות, וממש תודה על המענה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני כעת Segev אמר:

מגניב!! אז באמת יכול להיות פתרון ביניים ממש טוב! תודה רבה. 🙂

הבנתי שאם מזמינים טלסקופ אסטרונומי זה לא מחוייב במכס. זה נכון?

אז לכמה עוד עלויות אני צפויה מעבר לטלסקופ עצמו ודמי שילוח..?

(סליחה על החפירות, וממש תודה על המענה)

צריך לשלם מע"מ, על המשלוח

בחנויות ארופאיות, מנקים את המע"מ המקומי - מה שאומר שבזמן התשלום את משלמת 17-20 אחוז פחות על המוצר. את המע"מ הזה תשלמי בחזרה בארץ. בחנויות אמריקאיות אני לא בטוח שמנקים את המע"מ ככה שזה יכול לצאת יקר מהארופאיות.

https://www.firstlightoptics.com/

https://www.teleskop-express.de/shop/

על השילוח משלמים לחנות ישירות בזמן הרכישה

בנוסף יש מספר עמלות שגובות חברות השילוח:

image.png.a13d90149df1cb959d990fab7902926f.png

זו רק דוגמא. כאן ההוצאה הגבוהה היא המע"מ. עמילות זו עמלה של חברות השילוח על הטיפול מול המכס. כל השאר אלה תירוצים לגבייה נוספת... עדיין, זה יצא משתלם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 7 דקות Ilan Shapira אמר:

צריך לשלם מע"מ, על המשלוח

בחנויות ארופאיות, מנקים את המע"מ המקומי - מה שאומר שבזמן התשלום את משלמת 17-20 אחוז פחות על המוצר. את המע"מ הזה תשלמי בחזרה בארץ. בחנויות אמריקאיות אני לא בטוח שמנקים את המע"מ ככה שזה יכול לצאת יקר מהארופאיות.

https://www.firstlightoptics.com/

https://www.teleskop-express.de/shop/

על השילוח משלמים לחנות ישירות בזמן הרכישה

בנוסף יש מספר עמלות שגובות חברות השילוח:

image.png.a13d90149df1cb959d990fab7902926f.png

זו רק דוגמא. כאן ההוצאה הגבוהה היא המע"מ. עמילות זו עמלה של חברות השילוח על הטיפול מול המכס. כל השאר אלה תירוצים לגבייה נוספת... עדיין, זה יצא משתלם

וואו סכומים לא קטנים.... 

תודה רבה, המידע הזה מאוד מסייע לקבל החלטות 🙂

נערך היום על-ידי Segev
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 22 דקות Segev אמר:

והאם בתוך העיר ניתן לראות DSO דרך הטלסקופים האלה?

תלוי באיזו עיר. אם את באזור המרכז, בורטל 8 או 9, אני מאד בספק, אולי את הערפיליות הבוהקות ביותר (טבעת, אוריון), וגם זה עם פילטרים מתאימים.

אם את באזור פחות צפוף (בורטל 5 או 6), אז תוכלי לראות את הערפיליות הבוהקות גם בלי פילטר, תוכלי לראות את צביר הרקולס, וחלק מהערפיליות הפחות בוהקות עם פילטרים מתאימים (שהם גם לא יקרים במיוחד). יש כאן שרשור שפתחתי על פילטרים זולים ומה אפשר לראות איתם מזכרון יעקב (בורטל 6).

בשביל לדעת מה רמת זיהום האור אצלך, תחפשי כאן (לחיצה על האזור במפה תראה לך באיזה בורטל את נמצאת).

https://www.lightpollutionmap.info/#zoom=5.99&lat=31.4045&lon=36.2164&layers=B0FFFFFFTFFFFFFFFFF

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 1 שעה nirzon אמר:

תלוי באיזו עיר. אם את באזור המרכז, בורטל 8 או 9, אני מאד בספק, אולי את הערפיליות הבוהקות ביותר (טבעת, אוריון), וגם זה עם פילטרים מתאימים.

אם את באזור פחות צפוף (בורטל 5 או 6), אז תוכלי לראות את הערפיליות הבוהקות גם בלי פילטר, תוכלי לראות את צביר הרקולס, וחלק מהערפיליות הפחות בוהקות עם פילטרים מתאימים (שהם גם לא יקרים במיוחד). יש כאן שרשור שפתחתי על פילטרים זולים ומה אפשר לראות איתם מזכרון יעקב (בורטל 6).

בשביל לדעת מה רמת זיהום האור אצלך, תחפשי כאן (לחיצה על האזור במפה תראה לך באיזה בורטל את נמצאת).

https://www.lightpollutionmap.info/#zoom=5.99&lat=31.4045&lon=36.2164&layers=B0FFFFFFTFFFFFFFFFF

כמו שניר ציין, ערפיליות בהירות ניתן לראות רק לא לצפות ליותר מדי פרטים, במיוחד אחרי שרואים אותן ממקומות חשוכים. מה שמאוד יפה לראות ממקומות מזוהמי אור אלה צבירים פתוחים. בדיוק דיברנו על זה במהלך התצפית עם @Guydive , בעיר, בגלל זיהום האור, הכוכבים שמסביב לצבירים אלה נעלמים והצבירים בולטים יותר. לשמחתנו יש גם הרבה מהם.

לא מצאתי פילטר שממש עושה את העבודה אבל... ככל שמפתח הטלסקופ גדול יותר, הפילטרים יעילים יותר. מבורטל 8 הצלחתי לצפות אפילו בגלקסיות כמו Leo Triplet, M51, M81/82 והסומבררו דרך מפתח גדול עם פילטר UHC. רק שההצלחה בסופו של דבר מתגמדת לעומת מקום חשוך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה רגע להבהיר משהו, כי אני מזהה פער בין ההמלצות לשאלות שאת שואלת:

• כדאי שלא יהיה בלבול - מערכת ההצבעה הדיגיטלית זה מה שזה, הוא רק אומר לך לאן הטלסקופ עצמו מצביע. זה דבר שנחמד שיש כשצריך למצוא אובייקטים עמומים, אבל יש פתרונות חיצוניים, חינמיים לעניין הזה (כמו האפלקציה לטלפון שארתיום פיתח). 
  • המערכת הזו היא לא ממונעת, כלומר לא עוזרת לך בעקיבה. לתצפיות בכוכבי הלכת, 6 אינץ' (ואפילו פחות) ממונע יתן לך הרבה הרבה הרבה יותר מ - 8 אינץ' שתצטרכי לעקוב איתו ביד. עוד קצת הפרדה במרווח קסיני בין 8 ל- 6 אינץ' זה עניין מאוד זניח. את לא הולכת לראות שם רווחים חדשים או טבעות חדשות. לעומת זאת העקיבה היא קריטית. זה ההבדל בין אובייקט שנשאר יציב במרכז העינית ומאפשר לך להתרכז בפרטים, לבין הזזה ידנית שכל נגיעה קטנה מרעידה ומקפיצה לך את התמונה. 
  • לצפייה במדבר העקיבה פחות קריטית כי התצפית היא לרוב בהגדלות נמוכות והאובייקטים לא יוצאים מהר מהעינית.
  • כמו שאילן רשם, מעבר לתוספת המחיר במוצר עצמו על המערכת (שבהתחשב בנקודה הראשונה היא מעט מיותרת), יש לך גם משלוח שכנראה יעבור את ה - $200, ועל זה עוד 17% מע"מ על כל הסכום, ועל זה עמילות מכס. בסופו של דבר תגרדי את ה - 1,300$ שעושה את זה ללא ממש משתלם.
  • אני בגדול בעד דובסוני 8-10 אינץ' ידני (ללא צורך במערכות נוספות), כי אז המדבר פתוח ומספר האובייקטים הוא בלתי מוגבל. פלנטות עם פרטים לעומת זאת יש רק 3-4 (תלוי בעונה) וזה ממצה את עצמו בשלב מסוים. זה נחמד שיהיה עקיבה, אבל אני ממליץ על זה כטלסקופ שני ולא ראשי. אם זה באמת קריטי ואת לא מתכוונת להגיע למדבר וממש חשוב לך תצפית פלנטרית אז עקיבה זה חובה
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@Guydive תודה רבה על התשובה המפורטת והמושקעת!! 🙂

זה באמת עוזר לעשות קצת סדר בדברים. 

אחקור עוד קצת את הנושא ואנסה למצוא יום להשתתף בתצפית ואז אקבל החלטה. 

תודה ענקית לך ולכל החברים שהשקיעו פה בתשובות והמלצות - ממש לא מובן מאליו! אין עליכם 🙏🏻🤩

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי שוב למי שעוד פה 🙂

אשמח להתייעץ, בהמשך לכל ההמלצות מעלה, האם הייתם ממליצים על טלסקופ כזה כטלסקופ ראשון: 

http://www.cosmos.co.il/wfile/bundle/BK_Virtuoso_150P_GTI_BUNDLE.htm

דובסוני רובוטי 6״.

ושאלה נוספת, מה המשמעות של ה-F/5?

תודה רבה 🙂

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נדמה לי שזה היה אחת מהאפשרויות שהוצעו הפוסטים הקודמים. אין לי ניסיון אישי איתו, אבל הוא מקבל ביקורות מצוינות, ויש לו מערכת עקיבה רובוטית ושליטה באמצעות wifi. נשמע לי לא רע!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 2 שעות jonzm אמר:

נדמה לי שזה היה אחת מהאפשרויות שהוצעו הפוסטים הקודמים. אין לי ניסיון אישי איתו, אבל הוא מקבל ביקורות מצוינות, ויש לו מערכת עקיבה רובוטית ושליטה באמצעות wifi. נשמע לי לא רע!

תודה רבה על התשובה 🙂

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 15 שעות Segev אמר:

ושאלה נוספת, מה המשמעות של ה-F/5?

זה יחס המוקד (focal ratio), כלומר אורך המוקד של הטלסקופ חלקי המפתח. בטלסקופ שאת מדברת עליו זה 750 מ"מ אורך מוקד, חלקי 150 מ"מ מפתח. 

זה חשוב לכל מיני דברים שאני לא רוצה לסבך לגביהם, אבל f/5 זה מצוין

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי שוב,

לאור הרבה תגובות ותובנות,

נראה לי שאהנה הרבה יותר מטלסקופ 8״ רובוטי. 

מצאתי את זה באתר שהומלץ כאן: 

https://www.bhphotovideo.com/c/product/1599591-REG/sky_watcher_s11800_flextube_8_f_6_collapsible.html

1. האם הגיוני שזו העלות? מרגיש לי זול מדי..

2. הבנתי שהמשלוח כמובן בתשלום. השאלה שנשאלת היא - האם יש לי דרך לדעת כמה עוד אצטרך לשלם, מעבר לעלות המשלוח, כדי שהקסם הזה יגיע אליי ארצה בבטחה?

3. האם יש לכם המלצות / תובנות נוספות לגבי השאלה שלי פה? 🙂 תודה ענקית שוב! 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 2 שעות Segev אמר:

היי שוב,

לאור הרבה תגובות ותובנות,

נראה לי שאהנה הרבה יותר מטלסקופ 8״ רובוטי. 

מצאתי את זה באתר שהומלץ כאן: 

https://www.bhphotovideo.com/c/product/1599591-REG/sky_watcher_s11800_flextube_8_f_6_collapsible.html

1. האם הגיוני שזו העלות? מרגיש לי זול מדי..

2. הבנתי שהמשלוח כמובן בתשלום. השאלה שנשאלת היא - האם יש לי דרך לדעת כמה עוד אצטרך לשלם, מעבר לעלות המשלוח, כדי שהקסם הזה יגיע אליי ארצה בבטחה?

3. האם יש לכם המלצות / תובנות נוספות לגבי השאלה שלי פה? 🙂 תודה ענקית שוב! 

1. כן, זו העלות

2. עלויות... משלוח זה עם האתר ממנו קונים. ב B&H זה יוצא 287$. בארץ תצטרכי לשלם מע"מ + עמלות לחברת השילוח כמו עמילות מכס שיכולה להיות בסביבות 500-600 שקלים (פלוס מינוס) ועוד אגרות יחסית זולות יותר.

3. יופי של טלסקופ, גודל שמאפשר מגוון גדול של מטרות ומנוע שיאפשר עקיבה אחרי ירח וכוכבי לכת בהגדלות גבוהות. אם זה נכנס בתקציב ואת יכולה לשנע אותו (כדאי שתגיעי לראות מכשירים כאלה בתצפית) אז זו בחירה טובה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 49 דקות Ilan Shapira אמר:

1. כן, זו העלות

2. עלויות... משלוח זה עם האתר ממנו קונים. ב B&H זה יוצא 287$. בארץ תצטרכי לשלם מע"מ + עמלות לחברת השילוח כמו עמילות מכס שיכולה להיות בסביבות 500-600 שקלים (פלוס מינוס) ועוד אגרות יחסית זולות יותר.

3. יופי של טלסקופ, גודל שמאפשר מגוון גדול של מטרות ומנוע שיאפשר עקיבה אחרי ירח וכוכבי לכת בהגדלות גבוהות. אם זה נכנס בתקציב ואת יכולה לשנע אותו (כדאי שתגיעי לראות מכשירים כאלה בתצפית) אז זו בחירה טובה

תודה רבה על המענה המפורט 😁

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 1 שעה Segev אמר:

בעיקר מהמרפסת, כן.. אבל מדי פעם גם באזורים חשוכים יותר.. למה?

ככה חשבתי.

כי דובסוני במרפסת יכול להיות טריקי מפאת הגודל, ולפעמים גם לא להתאים ולהסתיים במפח נפש יקר. תתארי קצת את המרפסת.

• לאיזה כיוונים פונה
  • מה הגודל שלה
  • איזה גובה מעקה 
  • יש תקרה מעל או שפתוח
  • אם יש תמונה שאת יכולה לצרף אז בכלל עדיף
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על הרצינות במענה @Guydive!!! מעריכה מאוד! 🙏🏻

אז ככה:

1. פונה לכיוון דרום, ואפשר לראות ממנה גם את כיוון מערב בלי הפרעות באופק. 

2. גודל - 12 מ״ר. 

3. מעקה בגובה 120 ס״מ. 

4. ללא תקרה - שמים פתוחים מעליי 🙂

5. מצ״ב תמונה: 0BC4845B-07A7-4C4B-9672-088C74BB90E9.jpeg.6b60de4d92906e8da1093e6c8a9dcd77.jpeg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, ההחלטה להוסיף את המרפסת הזו היתה הברקה של לפני הסגרים חחח

טוב, אם נקנה דירה אחרת, הטלסקופ יקבל משקל בהחלטה כמו כל בן בית אחר 😆 אדאג שיהיו לו תנאים נאותים. ☺️

אגב, כמה דבר כזה שוקל..? אתם שומרים את הטלסקופים שלכם תמיד במרפסות או מוציאים רק לתצפיות? 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 1

טלסקופ - רכישה

2. 1

טלסקופ - רכישה

3. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

4. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

• נושאים

• צור חדש...

Important Information