עבור לתוכן
  • צור חשבון

סוף סוף קצת הצלחה ב-EAA באמצעים דלים

תגובות מומלצות

משתף, כי בטח יש עוד אנשים במצבי - עדיין ללא כל הציוד המתאים (יש מצב שבו מפסיקים לשדרג? 🙂)

אתמול המשכתי עם הנסיונות שלי להשתפר ב-EAA ובאמצעים דלים - כלומר, בלי טלסקופ. בלי מצלמה אסטרונומית, ובלי חצובה עוקבת. רק DSLR (רגיל, לא מוסב) עם עדשות וחצובה קבועה ו-sharpcap. ברור שזה רק סם כניסה ואני רואה עתיד קרוב שאשדרג. אבל הנה מה שראיתי כשכיוונתי Canon T7i עם עדשת פריים 50ממ לעבר אנדרומדה. כך זה נראה על המסך אחרי כ-3 דקות חשיפה סה״כ (סכימה של חשיפות 5 שניות למנוע מריחה). זה ללא flat או dark. רק פשוט יחסית. כיוון עדשה לעבר האזור, וידוא שהגלקסיה במרכז.858745755_Screenshot(8).png.2e1bdf4d2d7d315fa29dc67b4ea884d5.png

אז הבוקר לקחתי את התוצאה הזו פשוט לטיפה פוטושופ, וזה מה שיצא (שוב, בלי עיבוד מחדש של הפריימים הבודדים וה-dark ו-flat שכבר לקחתי מאז):

1810541444_Stack_36frames_180sedited.png.9aa63fb7065a21b85f94396057126d05.png

אז ב-3 דק חשיפה (אינטגרציה של פריימים של 5 שניות על חצובה קבועה) אפשר לעשות משהו נחמד. אעבד לדעתי את הכ-100 פריימים שיש לי ואת ה-dark ו-flat שיש לי ב-deep sky stacker ונראה מה אצליח להפיק מזה. בטוח שיצא עוד הרבה יותר טוב... כי התמונה הזו היא רק 3 דק וללא כיול כלל... 

מסקנות ראשוניות:

• בעדשה 50ממ אפשר לראות לא מעט בסנסור של DSLR רגיל.
  • חשיפה של 5 שניות על חצובה קבועה לא מורח (תודה, photopills).
  • אפשר להכפיל רזולוציה בשימוש ב-100ממ שיש לי. אבל אז צריך קצת יותר לרדוף אחרי האובייקט. ב-50ממ פשוט יכולתי לשבת על המחשב ולצפות בלי לרדוף.
  • לא הצלחתי לעשות את זה על הרבה אובייקטים... אז צריך לשפר מאוד את היכולות שלי לשלוט בהיסטוגרמות וב-curves של sharpcap - כי העיבוד הזה היה רק על הפריים הסופי. וחבל שלא יכולתי לראות את זה כך בלייב. לא רואה סיבה שלא יהיה כך ב-EAA. הרי זה היה עיבוד סטטי לתוצאה של ה-live stack הסופי...
  • קרוב לוודאי שאקנה משהו לעקוב כדי להעלות חשיפה עד ל-30 שניות.
  • ובכלל, השיטה הזו עם העדשות של המצלמה שלי והמצלמה יוצא EAA בכלל לא רע אם מכיילים נכון... העדשות 50ממ ו-100ממ שלי מהירות (f/1.8 ו-f/2.8 בהתאמה). 

אבל בטח רק מגדיל תאבון...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 23 שעות Ilan Shapira אמר:

יפה מאוד טל. אכן התקדמות. אין ספק שהשקעה בציוד מתאים, גם אם הוא בסיסי מאוד תקפיץ לך את התוצאות בצורה מדהימה.

אפילו תפסת כאן את אחת מהאחיות הקטנות של אנדרומדה.

השאלה שלי היא מה הציוד הבא. לדעתי עוקב יכול לשמש אותי יותר טוב מטלסקופ חדש. ואז מתלבט באיזה ראש עוקב לשים על החצובה. MSM (ולהשתמש בו עד 135ממ שיש לי בעדשות פריים) או משהו יותר בשרני... אבל זו לדעתי הקניה הפשוטה ביותר להגיע ל-EAA ברמה טובה. לא טלסקופ... מה אתה חושב הקניה הראשונה שצריך? גם אגב מצלמה אסטרונומית לא רואה צורך מידי. לא רואה למה ה-DSLR לא מספיק. הסנסור שלי ביעילות (QE) של 54%. אז די טוב מבחינה זו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תלוי מה הפואנטה. מדובר במערכת מורכבת עם הרבה משתנים אז אין תשובה בשלוף. QE של 54% אולי יספיק לאובייקטים בהירים אבל לא לעמומים. לחשיפות קצרות תרצה כבר 70% ומעלה. בהינתן שלא יהיה על הריג טלסקופ שיעזור לך באיסוף אור, בשביל לפצות על ההבדל תצטרך חשיפות ארוכות יותר שאולי הטרקר ייתן לך, אבל אז אתה כבר פחות ב EAA ויותר ב AP. 

אני חושב שאתה יכול לעבוד יעיל יותר בתכנון של הריג - החשיבה איך מפיקים את המקסימום מהמינימום צריכה לבוא אחרי הגדרה של תקציב, ולא לפני. אח"כ מתחשבים בציוד הקיים וחושבים מה לשדרג ומה להשאיר, בהתאם לתקציב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 5

שאלות בסיסיות - אסטרופוטוגרפיה

2. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

3. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

• נושאים

• צור חדש...

Important Information