עבור לתוכן
  • צור חשבון

מבקש חוות דעת על טלסקופ.

תגובות מומלצות

שלום,

מעוניין בטלסקופ מתחיל שאוכל לראות בהגדלה ורזולוציה סבירה את כוכבי הלכת. בתצפית עירונית מגג הבית ושאוכל לאתר אותם בקלות באמצעות הכוונת.

מצאתי טלסקופ ניוטוני 6" בעלות כוללת של כ-1000 ש"ח.

Maxvision 150/750 parabolic פרה אנטי האסטרונומי טלסקופ הגדלה גבוהה בהבחנה גבוהה EXOS מתקדם משווני mou|Monocular/Binoculars| - AliExpress

אשמח לחוות דעת.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברוך הבא. שתי שאלות:

1. אתה מייעד את הטלסקופ רק לצפייה בכוכבי הלכת ורק מהעיר? או שאתה רוצה גם לצפות מהמדבר בגרמי שמיים עמוקים כמו גלקסיות וערפיליות
  2. השתתפת פעם בתצפית שטח אסטרונומית?
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן. הכוונה לצפות בגרמי שמיים מהגג שלנו בעיר.

יש לנו טלסקופ שבירה פשוט. עם קוטר עדשה של 7 סמ, ואני והבנים שלי אוהבים להציץ לפעמים בצדק שבתאי ונגה. הבעיה שהגופים הנל נראים קטנטנים וללא כל צבע וטקסטורה. פשוט גופים לבנים.

מעוניין גם לחבר מצלמה ייעודית לטלסקופ, במקום העינית ולצפות על מסך.

רוצה טלסקופ שייתן הגדלה והפרדה טובים יותר.

כרגע, אין לי כוונה לסוע לתצפיות במדבר. ועדיין לא הייתי בתצפית כזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• לעניין שימוש במצלמה - על מנת לצפות באובייקטים על המסך, צריך טלסקופ ממונע. לא מכיר משהו כזה ב 1,000 ש"ח.
  • טלסקופ ניוטוני בגודל 6 אינץ' יתן לך יופי של פרטים והפרדה. בשביל להנות מהפרטים וההפרדה, צריך להשתמש בהגדלה גדולה, וככל שההגדלה גדולה יותר האובייקט זז ויוצא מהעינית מהר יותר, ולכן צריך עקיבה טובה. בשביל עקיבה טובה יותר צריך אחד משניים:
    • חצובה משוונית, שיש בטלסקופ ששמת בקישור. שים לב שבשביל לאפס את החצובה הזו, צריך קו מבט ישיר לכוכב הצפון. יש לך נקודה בגג שרואים ממנה את כוכב הצפון ואז גם את כוכבי הלכת בצד השני? מעבר לזה מדובר בחצובה לא ממש נוחה לשימוש ולי אישית קשה להמליץ עליה.
    • חצובה רובוטית, שתעקוב אוטומטית אחרי הכוכבים
  • הטלסקופ ששמת בקישור מצולם רק מקדימה, ככה שאי אפשר לראות אם יש לו ברג קולימציה למראה האחורית. החברה לא ממש מוכרת ככה שאין אפשרות לדעת מה איכות האופטיקה.
  • יש כרגע ניוטוני בגודל 6 אינץ' על בסיס ממונע שנמכר ב - 2600 ש"ח. לדעתי מדובר באחד הדילים האטרקטיביים ביותר שיש היום. תקרא את השרשור הזה כבר דנו שם כמעט בכל השאלות ששאלת.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חייב להוסיף, מנסיון שלי, עם דובסוני ניוטוני 6 אינטש ידני אני רואה נהדר את כוכבי הלכת. רואים שינויים בתוך הטבעות של שבתאי (רווח קסיני), וחגורות עננים על שבתאי. רואים מלא ירחים של שבתאי. בצדק רואים ממש פרטים וצבעים בחגורות העננים, את הכתם האדום, רואים את הירחים של צדק ממש בתור דיסקות ולא סתם כנקודות, רואים את הצל שהירחים מטילים על צדק, ובמצבים מסויימים ניתן אפילו לראות את הירחים עצמם כשהם עוברים מול צדק (בעיקר כשהם קרובים לקצה הדיסקה שלו). לגבי נוגה - רואים את הפאזות (כמו של הירח). לא ניתן לראות עליו פרטים.
אין לי מספיק זמן את המכשיר, אז אני לא יכול להגיד איך רואים דרכו את מאדים, אבל אני חושב שכשהוא יהיה קרוב אלינו (זה רק עוד איזה שנה), אפשר יהיה לראות את כיפות הקרח ואת ה"תעלות", כמו שקראו לפרטי השטח פעם.
קניתי גם מתאים פשוט מאד לטלפון סלולרי והצלחתי לעשות כמה צילומים נחמדים של צדק ושבתאי דרכו. כמו שאמרו, בלי מעקב רובוטי, אין טעם לקנות מצלמה ייעודית.

בידני זה נכון שאני צריך לבצע מעקב ידני, אבל זה באמת לא כזה נורא. דוקא נותן אתגר, במיוחד לילדים, להצליח לעקוב (מתחילים עם ההגדלות הקטנות, וכשהם משתלטים, עוברים לגבוהות, שם המעקב יותר עדין).

אז לאור הדרישות שלך, נראה לי שמכשיר כזה יכול מאד להתאים לך. מצד שני, עם האוכל בא התאבון... אני קצת מתחרט שלא קניתי 8 אינטש או יותר גדול. נורא בא לי מעקב רובוטי כזה. במכשיר עם מעקב רובוטי ועם מצלמה ניתן גם לראות גרמי שמיים עמומים מאד גם מהבית, באזורים עם זיהום אור - ועדיין, עדיף שיגיע התאבון מאשר להוציא מלא כסף על משהו שלא תשתמש בו, אז אני גם ממליץ להתחיל באמת עם מכשיר פחות יקר בקוטר של לפחות 6 אינטש, זה יכול להיות ידני, או הממונע שגיא כתב עליו בשרשור שהזכיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לטלסקופ יש שלושה ברגי כיוון מאחור, כפי שניתן לראות כאן. תקנו אותי, אם אני טועה.

נכון שהחצובה המשוונית מסורבלת יותר מהדובסונית. אבל היא תאפשר כיוונים עדינים ומעקב ידני אחר האוביקט.

המצלמה שברשותי היא SV105 של SVBONY. אני מחבר אותה על הגג למקרן וידאו, כך אני מקבל תמונה גדולה על הקיר, ללא צורך להצמיד את העין בטלסקופ.

האם הכוונת המסופקת עם הטלסקופ נוחה ותאפשר איתור קל של האוביקט?

לא יכול להוציא יותר מידי על טלסקופ חדש. מעדיף שלום בית. "יש לנו כבר טלסקופ. לא צריך עוד אחד".... 

הייתי שמח לקנות משומש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לטלסקופ יש שלושה ברגי כיוון מאחור, כפי שניתן לראות כאן. תקנו אותי, אם אני טועה.

בטלקסופ ששמת בקישור הזה אכן יש יש ברגי קולמציה. הוא נראה זהה לזה שאתה מתכנן לקנות אבל אל תיפול מהכיסא אם הוא יגיע בלי

נכון שהחצובה המשוונית מסורבלת יותר מהדובסונית. אבל היא תאפשר כיוונים עדינים ומעקב ידני אחר האוביקט.

זה נכון. אני ממליץ להימנע כמעט באופן גורף מחצובה משוונית, אבל זה מהמקרים הבודדים שהיא יכולה להתאים (צפייה בהגדלות גדולות). כל עוד אתה לא מתכנן לצפות מאתרים חשוכים אתה בסדר, רק שוב, תוודא שיש לך לוקיישן על הגג שרואים גם את כוכב הצפון וגם את כוכבי הלכת

המצלמה שברשותי היא SV105 של SVBONY. אני מחבר אותה על הגג למקרן וידאו, כך אני מקבל תמונה גדולה על הקיר, ללא צורך להצמיד את העין בטלסקופ.

קח בחשבון שאם מדובר בשידור "לייב" של מה שרואים במצלמה, אז איכות התמונה היא די נמוכה. בשביל תמונה באיכות גבוהה יש לאחד הרבה פריימים ולעבד אותם בתהליך שלוקח בערך 10 דק לתמונה בודדת

האם הכוונת המסופקת עם הטלסקופ נוחה ותאפשר איתור קל של האוביקט?

כן

לא יכול להוציא יותר מידי על טלסקופ חדש. מעדיף שלום בית. "יש לנו כבר טלסקופ. לא צריך עוד אחד".... 

היא תמיד צודקת...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 2

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

2. 2

3. 2

4. 0

מטאור ב 15.3.2024 01:20

5. 5

ZWO seestar S50

• נושאים