עבור לתוכן
  • צור חשבון

מערכת GUIDING לצילום EAA עם NEXSTAR 8SE

תגובות מומלצות

שלום חברים,

מה אתם חושבים על ה ZWO ASI120MM Mini  and SVBONY SV106 60mm כמערכת GUIDING לטלסקום NEXSTAR 8SE ומצלמה SONY?

היחס לפי https://astronomy.tools/calculators/field_of_view הוא 5.1

מצלמה ראשית + טלסקופ + REDUCER

image.png.df5249e01f302b28849c378d8f0f6d8b.png

GUIDER

image.png.ef22f32798363e8de2c49449273563d0.png

נערך היום על-ידי Yossi
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באופן כללי לא נדרשת עקיבה אוטומטית (guiding) ל-EAA. הרוב מסתפקים בעקיבה של החצובה (tracking), משוונית או אלט-אזימוטלית. במקרה של חצובה אלט-אזימוטלית בכל מקרה החשיפה מוגבלת בגלל סיבוב השדה. מה הסיבה שבגללה אתה רוצה עקיבה אוטומטית?

אני עם מערכת יחסית איטית (f/7.5) ושגיאה מחזורית גדולה מאוד של החצובה המשוונית (100 שניות-קשת מקצה לקצה, בערך 10% מגובה השדה). לכן עברתי לעקיבה עם ZWO 30mm guider+290MM Mini. אני עם יחס 5.7 עד 11.4 (בלי או עם binning 2x2) וזה מבחינתי עובד מעולה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי כמה סיבות

1. אני רוצה לצלם מהמרפסת - אני גר בקומה גבוע, אבל עם הרבה בניינים, כבישים ואורות מסביב. מכווה שחשיפה ארוכה תוכל לעזור....
  2. בצלום של יותר מ5-8 שניות הכוכבים נמרחים אצלי, כך שאו הרבה מאוד תמונות וSTACKING , או פתרונות אחרים
  3. יש תוכנית לבנות WEDGE בשביל לשחק קצת, אבל בסוף אני מתכוון לעבור ל Sky-Watcher AZ EQ5-GT   או Sky-Watcher AZ EQ6-GT  ,לא להחליף את הטלסקופ עצמו, רק חצובה
  4. ללמוד עוד משהוא, ולנסות דברים חדשים 🙂
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סיבות טובות 🙂

מניח שעם העקיבה האוטומטית תוכל להגיע לחשיפות של 20 שניות או קצת יותר לפני שסיבוב השדה יתחיל להפריע. אולי מישהו שמשתמש בחצובה אלט-אזימוטלית יוכל להעריך יותר במדויק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הי יוסי,

אני עובד עם Evolution 9,25, ומצליח להוציא פריימים של 10-15 שניות בלי תזוזה, אחרי כיול של 3 stars. אגב, גיליתי שהכיול באמצעות SkySafari יותר מדויק מאשר כיול באמצעות לוח המקשים.

קיבלתי לאחרונה Off Axis Guider של ZWO, אבל עוד לא יצא לי לבדוק אותו; ה-Evolution לא מגיע עם פורט AutoGuider, כך שאני צריך לחבר אותו למחשב (או ל-ASIAir) כדי לגרום לו לעבוד, וכרגע אני מתמקד בלימוד יכולות אחרות. ברגע שאדע יותר, אשמח לעדכן במסקנות שלי בעניין.

בכל אופן, בגלל מגבלות המשקל של המאונט, הייתי מציע גם לך לבדוק אפשרות של OAG, במקום תוספת המשקל ששימוש בשפורפרת נוספת מחייב.

בהצלחה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הי Jon,

ב NEXSTAR 8SE אין WIFI מובנה.

אפשר לקנות, או לבנות WIFI אם GPS בעצמי יחסית בזול (כ 25 USD)  - נורא בה לי לבנות, אבל עוד לא הגעתי לזה :-)...

חקרתי את ה OAG ויש כמה בעיות עם זה -

1 - לא מספיק אור למצלמת GUIDING 

2 - שדה ראיה קטן מאוד יחסית לפתרונות אחרים

3 - הרבה משקל לעזור האחורי של הטלסקופ - כן זה לא בדיוק פותר את הבעיה של המשקל אלה "מזיז" אותה....

4 - ממש לא זול (יחסית לטלסקופ קטן) 

מחכה לעדכון על ה  Off Axis Guider של ZWO  🙂

תודה רבה על התגובה.

נערך היום על-ידי Yossi
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 month later...
לפני ב-20.9.2021 at 10:53 Yossi אמר:

יש לי כמה סיבות

1. אני רוצה לצלם מהמרפסת - אני גר בקומה גבוע, אבל עם הרבה בניינים, כבישים ואורות מסביב. מכווה שחשיפה ארוכה תוכל לעזור....
  2. בצלום של יותר מ5-8 שניות הכוכבים נמרחים אצלי, כך שאו הרבה מאוד תמונות וSTACKING , או פתרונות אחרים
  3. יש תוכנית לבנות WEDGE בשביל לשחק קצת, אבל בסוף אני מתכוון לעבור ל Sky-Watcher AZ EQ5-GT   או Sky-Watcher AZ EQ6-GT  ,לא להחליף את הטלסקופ עצמו, רק חצובה
  4. ללמוד עוד משהוא, ולנסות דברים חדשים 🙂

אם אתה מתכנן לקנות חצובה חדשה, עם guiding, הייתי ממליץ לך לקנות ioptron ולא skywatcher.

כי יש להן הרבה פחות בקלאש.

לי יש ioptron cem25 ואני מאד מרוצה.

לטלסקופ שלך כנראה צריך את הדגם הגדול יותר cem40 או gem45

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

2. 4

3. 4

• נושאים

• צור חדש...

Important Information