עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעוניין בפרטים על דובסוני 10 אינץ רובוטי למי שיש

תגובות מומלצות

שלום. מעוניין לקנות טלסקופ דובסוני 10 אינץ רובוטי. ויש לי כמה שאלות:

1. אשמח לדעת מה המשקל של הטלסקופ ומה המשקל של החצובה הרובוטית מי שיודע כי אני לא מוצא.

2. באופן כללי אשמח לקבל את חוות דעתכם עליו כי הוא עולה כ7200 שקל וזה לא זול.

3. אפשרי לנייד אותו לבד מרחק של קילומטר מהבית 2-3 פעמים בשבוע או שזה ממש כבד? נראה לי שלחצובה או לטלסקופ ארכיב רצועות כמו בתיק שאקח על הגב (אני שוקל 62 קילו) זה עדיין אפשרי להרים או שישבר לי הגב ועדיף כבר משהו קטן יותר?

4. זה נכנס לרכב קטן במושבים האחוריים כדי לנסוע איתו לדרום או לא?

תודה רבה לעונים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשובה לשאלות 3 ו 4.

3. לא הייתי חושב אפילו להרים אותו למרחקים כאלה. זה בכל זאת 25-30 קילו לפחות (נחכה לתשובה מדוייקת). מה שאתה כן יכול לעשות זה לרכוש עגלת סבלים (עם גלגלי בלון בלבד), להעמיד את הטלסקופ עליה ולאבטח אותו עם גומי סבלים

image.png.a13b659eadb4f14bd0e1ebf8ba236a

לא חייב כזו משוכללת אבל זה יכול להיות לא רע בכלל. 

image.png.de46bda08e72ac325cd71d2555d91e22.png

ככה לא תצטרך להרים את המכשיר ותהיה בטוח שהוא לא יפול בטעות. אני ככה ניידתי טלסקופ דומה של 12"

הטלסקופ אמור להכנס לרכב אבל ללא הקופסה. הצינור מתפרק מהמעמד הדובסוני אז זו לא בעיה (לא בטוח שבתמונה זה 10" אז אולי בשכיבה)

image.png.f18354570965dc34a0fbd89050e2e67f.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 4 שעות Izhak1 אמר:

שלום. מעוניין לקנות טלסקופ דובסוני 10 אינץ רובוטי. ויש לי כמה שאלות:

1. אשמח לדעת מה המשקל של הטלסקופ ומה המשקל של החצובה הרובוטית מי שיודע כי אני לא מוצא.

2. באופן כללי אשמח לקבל את חוות דעתכם עליו כי הוא עולה כ7200 שקל וזה לא זול.

3. אפשרי לנייד אותו לבד מרחק של קילומטר מהבית 2-3 פעמים בשבוע או שזה ממש כבד? נראה לי שלחצובה או לטלסקופ ארכיב רצועות כמו בתיק שאקח על הגב (אני שוקל 62 קילו) זה עדיין אפשרי להרים או שישבר לי הגב ועדיף כבר משהו קטן יותר?

4. זה נכנס לרכב קטן במושבים האחוריים כדי לנסוע איתו לדרום או לא?

תודה רבה לעונים

היי איציק, לי יש את ה 10 אינץ' רובוטי. 

1. המשקלים הם 12 ו- 13 קילו, כלומר 25 קילו יחד. יחד עם 

2. חוות דעת:

• מבחינה אופטית - אני פחות או יותר מאוהב בטלסקופ הזה. חושב שהוא נותן תמורה מעולה לכסף, הוא מספיק גדול כדי להראות הכל מהמדבר, גם אובייקטים מאוד עמומים, ומצד שני קטן יחסית וקל לניוד.
  • מבחינת בסיס ממונע - לדעתי אם אתה לא מתעסק עם EAA (סוג של תצפית בעזרת מצלמה), אז ההבסיס הממונע מיותר. חוץ מ EAA השימושים הנוספים לבסיס הממונע הם:
    • עקיבה בהגדלות גדולות מאוד אחרי כוכבי לכת ומציאה של אובייקטים - כוכבי לכת לצפייה אמיתית יש רק 2 (צדק ושבתאי), וגם הם רק כמה חודשים וזה ממצה את עצמו באיזשהו שלב. לשאר האובייקטים לא באמת צריך עקיבה.
    • מציאה של אובייקטים - בהתחלה הייתי משתמש באופציה הזו אבל מהר מאוד הבנתי שזה מנטרל חלק גדול מהכיף - חיפוש ומציאה של אובייקטים.
  • מהסיבות האלה לדעתי לא משתלם להביא את הבסיס הממונע אם לא עושים EAA. הרחבתי במדריך בחלק של החצובה. חוץ מזה אם מתחרטים אח"כ ורוצים לרכוש את הבסיס הממונע, אפשר לקנות אח"כ בנפרד וזה יעלה אותו הדבר אז אין מה לשבור את הראש בעניין

3. לא. אי אפשר לנייד אותו בסחיבה קילומטר מהבית אלא אם כן אתה שם אותו בעגלה ויש לך כביש חלק לאורך כל הדרך.

• מבחינת משקל - אמנם רק 25 קילו, אך הם פרוסים על גודל גדול ומגושם. אני לא בנאדם קטן, וגם אני לוקח אותו בשתי נגלות (בסיס ורק אז צינור) כשאני רוצה לצפות מהחצר. 
  • מבחינת ציוד - גם אם הוא בעגלה, אם יש קפיצות קשות של אבנים (או חצץ) בדרך זה לא בריא למכלולים. אז קילומטר שלם… רצוי שיהיה חלק מאוד. ובוא פשוט נסכם שאתה לא הולך לעשות קילומטר עם טלסקופ 10 אינץ בעגלה 🙂 

בקיצור לא פרקטי לסחוב למרחקים כאלה. 

4. כן. נכנס בקלות. תסתכל בנושא הזה איך זה נכנס לי לרכב, ועל הדרך על ההמלצה ללכת על צינור סגור (היה לי גם את המתקפל)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אילן וגיא תודה רבה לכם.

אם ככה לא אביא ממונע. (עכשיו,שאני חושב על זה צריך להביא מקור אנרגיה כמו מצבר למנועים שגם זה משקל). כבר אני הולך להוריד כמה גרמים מהמשקל הכולל

ולא אביא עגלה כי הדרך ממש לא חלקה.

נראה לי שארכיב רצועות על הטלסקופ או על החצובה וזה יחלק את המשקל עלי. מקסימום אעשה הפסקות בדרך.

עכשיו שאני חושב על זה, העלאתי את התקציב ל7200 שקל. אז אוכל להביא קלימטור, עיניות איכותיות ומסננים. אז אוכל ליהנות יותר מהטלסקופ ולא אחרוג מהתקציב.

תודה רבה רבה לכם!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 9 דקות Izhak1 אמר:

אילן וגיא תודה רבה לכם.

אם ככה לא אביא ממונע. (עכשיו,שאני חושב על זה צריך להביא מקור אנרגיה כמו מצבר למנועים שגם זה משקל). כבר אני הולך להוריד כמה גרמים מהמשקל הכולל

ולא אביא עגלה כי הדרך ממש לא חלקה.

נראה לי שארכיב רצועות על הטלסקופ או על החצובה וזה יחלק את המשקל עלי. מקסימום אעשה הפסקות בדרך.

עכשיו שאני חושב על זה, העלאתי את התקציב ל7200 שקל. אז אוכל להביא קלימטור, עיניות איכותיות ומסננים. אז אוכל ליהנות יותר מהטלסקופ ולא אחרוג מהתקציב.

תודה רבה רבה לכם!

איציק, כמו שרשמתי לך, זה לא ישים. זה מכשיר גדול ובסיס גדול. 

נשמע שיש לך תקציב שמאפשר הרבה אופציות, וגם רצון וסבלנות, אז בוא נלך רגע כמה צעדים אחורה כדי לעשות החלטה טובה:

1. איפה בארץ אתה גר? 
  2. אתה מתכנן לתצפת מהבית? יש לך מרפסת / חצר בבית? לאן אתה מתכוון לצעוד קילומטר?
  3. אתה מתכוון לרדת לדרום? יש לך אפשרות לרדת פעם בחודש?
  4. יצא לך להיות בעבר בתצפית אסטרונומית ולהסתכל בטלסקופ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אני גר בירושלים בשכונת קריית יובל הרחק מאיזור מרכז העיר.

2. מתכנן לצפות מהגג (קומה 4) ויש 2 מקומות טובים לתצפית ליד הבית במרחק של 700 מטר כל אחד. הם קצת חשוכים בלי כל האורות של הבתים.

3. ארד לדרום פעם ב2-3 חודשים. רוב התצפיות יהיו במרחק של 700 מטר מהבית

4. לא יצא לי אבל ראיתי סרטונים לפי הדגמים.

*דיברתי עם בן דוד שלי עכשיו. מסתבר שיש לו את הדובסוני 10". הוא אמר לי שכל פעם שהוא צריך להזיז את הטלסקופ זה כאב ראש לא קטן. הוא אמר שאם אני מתכנן להתנייד אז עדיף כבר את הקדטיופטרי כי הוא יחסית קל משקל ואפשר לנייד אותו הרבה יותר בקלות

נערך היום על-ידי Izhak1
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי אז ככה:

• צריך לעשות הבחנה בין זיהום אור כללי בשמיים לבין סינוורים ישירים לעיניים מאורות מסביב (פנסים, בתים, מכוניות). זיהום האור הכללי שבשמיים קובע מה הכי עמום שתוכל לראות. תסתכל במפה הזו - בשביל לראות אובייקטים עמומים כמו גלקסיות וערפיליות, אתה חייב במינימום להיות באזור צהוב ומטה. באזורים כחולים כבר רואים מעולה. באזורים שיותר מזוהמים מצהוב, תוכל לראות אובייקטים בהירים כמו צבירים פתוחים וכוכבי לכת. לעומת זאת הימנעות מסינוורים ישירים עוזרת לעין להגיע לתקרת הזכוכית הזו, אבל לא יותר. אם תלך לאיזור חשוך באזור ירושלים לא תראה גלקסיות. בשביל זה תצטרך לנסוע לפחות לאזור בית שמש אם לא למדבר. ככה שאם יש לך גג פתוח לשמיים הייתי מסתפק בזה (אולי עם מגבת על הראש בשביל להימנע מסינוורים), ולא צועד קילומטר לחושך כשזה לא ממש יעזור. בסופו של דבר הנוחיות זה הכי חשוב ואין יותר נוח מבבית
  • בהתחשב במה שרשמתי לך למעלה כדאי שתעשה חישוב מחדש של הצרכים שלך. אם אתה צופה בעיקר מהגג בבית ולעיתים יורד למדבר, דובסוני יהיה בחירה מעולה. הוא נותן תמונה טובה יותר משל הקטדיופטרי ועולה פחות מחצי מחצי מחיר לאותו קוטר. מדובר על אלפי שקלים הבדל.
  • אם אתה מתעקש לצעוד רחוק מהבית (ולדעתי זו טעות) אז קטדיופטרי יתאים יותר. אני מדגיש - לדעתי זו טעות, וטעות יקרה. תצפית זה לא רק טלסקופ וחצובה, תרצה ציוד נוסף כמו עיניות, מכפילים, ארגז כלים לידך וכו'. זה פחות זורם עם הליכות ברגל. ללכת ברגל לתצפית יכול להיות נחמד, אבל על בסיס קבוע זה סיוט. אם יש לך גג הרווחת, תתרכז בו
  • בקשר לשיחה עם בן דוד שלך, הוא צודק, אבל השאלה לאן לנייד. אם זה רק לגג אז אין בעיה. אם זה לנייד קילומטר אז לא, ואת זה כבר אמרנו קודם. אני פשוט לא חושב שבן דוד שלך נייד אי פעם קטדיופטרי ברגל קילומטר - זה גם לא מתאים. 
  • ממליץ לך להזמין את בן דוד שלך עם הטלסקופ שלו ולהצטרף אלינו לתצפית. תקבל המון מידע שיהיה שווה לחודשים של חפירות
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 2

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

2. 2

3. 2

4. 0

מטאור ב 15.3.2024 01:20

5. 5

ZWO seestar S50

• נושאים