עבור לתוכן
  • צור חשבון

שימוש בחצובה עם ראש צילום באופן ידני

תגובות מומלצות

הי לכולם,

לפני כמה זמן קניתי חצובת סיבי פחמן Innorel RT90C (לינק לעלי כאן) כדי להוריד את המשקל שאני צריך לסחוב לתצפיות שטח. 

המשפחה שלי שומרת שבת, כך ששימוש במאונט שלי בלילות שישי הוא יותר בעייתי, וחשבתי שאני יכול לעשות שימוש בראש החצובה שהגיע כחצובה ידנית (גם אם לא כדי להצביע איתה לזניט). האם מישהו יכול להמליץ על אוכף vixen שיודע להתחבר לברגי 1/4 ו-3/8?

מצאתי את זה של svbony , אבל לא בטוח שזה מתאים וגם חיפשתי אוכף קצת יותר ארוך מזה. מאוד אשמח להמלצות.

נערך היום על-ידי jonzm
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 29 דקות Guydive אמר:

למה לא להשתמש במאונט של ה Evo? אתה יכול לשחרר את הקלאצ'ים ולעבוד ידנית

זה מה שאני עושה בינתיים. שתי סיבות עיקריות:

1. בלי ידיות, ההזזה של הטלסקופ מאוד לא מדויקת ולא נוחה.

2. התכנון הוא שכשאקנה את ה-rst-135, ה-evo יעבור דרך קבע להורים שלי בבנימינה, ככה שאצטרך לסחוב פחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לעבודה ידנית מהירה וחלקה אני משתמש בראש חצובה של Stellarvue -  https://www.stellarvue.com/m2/ - עובד חלק מאוד, לא צריך slow motion cables - הדיוק בידני הוא בערך 0ץ1 מעלה. הראש יכול לשאת 25 פאונד. צריך גם להתאים מתאם. הם הנחו אותי מה להזמין, הגיע תוך שבוע ותוך דקב כבר היה מחובר על החצובה שלי. אם אתה מעוניין אתן לך פרטי קשר שם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 27 דקות jonzm אמר:

1. בלי ידיות, ההזזה של הטלסקופ מאוד לא מדויקת ולא נוחה.

2. התכנון הוא שכשאקנה את ה-rst-135, ה-evo יעבור דרך קבע להורים שלי בבנימינה, ככה שאצטרך לסחוב פחות.

לפי דעתי אם זה המהלך שעומד לקרות, הייתי קודם כל מנסה לפרק את הידית מראש המצלמה ולחבר אותה לטלסקופ או הדאבטייל איכשהו, די סוגר לך את הפינה. 

אם זה לא עובד הייתי מתרכז "ביום שאחרי" ומחפש מאונט מתאים שיעבוד בשבתות בזמן שהאבו אצל ההורים. המאונט ש @Ehud Spiegelהזכיר ממש אחלה לתפקיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 3 דקות Ehud Spiegel אמר:

לעבודה ידנית מהירה וחלקה אני משתמש בראש חצובה של Stellarvue -  https://www.stellarvue.com/m2/ - עובד חלק מאוד, לא צריך slow motion cables - הדיוק בידני הוא בערך 0ץ1 מעלה. הראש יכול לשאת 25 פאונד. צריך גם להתאים מתאם. הם הנחו אותי מה להזמין, הגיע תוך שבוע ותוך דקב כבר היה מחובר על החצובה שלי. אם אתה מעוניין אתן לך פרטי קשר שם.

תודה, הרעיון שלי היה הוצאה כמה שיותר קטנה, ולא להשקיע בראש חדש וייעודי.

פירקתי את המתאם vixen שיש לי ל-Asiair והצלחתי לחבר אותו לראש החצובה שהגיע עם החצובה, אבל בגלל שאין לו חורים ייעודיים לברגי 3/8 או 1/4״, המתאם יכול היה להסתובב. בגלל זה אני מחפש משהו מעט יותר יציב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 1 דקה Guydive אמר:

לפי דעתי אם זה המהלך שעומד לקרות, הייתי קודם כל מנסה לפרק את הידית מראש המצלמה ולחבר אותה לטלסקופ או הדאבטייל איכשהו, די סוגר לך את הפינה. 

אם זה לא עובד הייתי מתרכז "ביום שאחרי" ומחפש מאונט מתאים שיעבוד בשבתות בזמן שהאבו אצל ההורים. המאונט ש @Ehud Spiegelהזכיר ממש אחלה לתפקיד.

לא בטוח שהבנתי - מחבר אותה לדאבטייל? אבל בלי ציר הסיבוב של ראש המצלמה, איך זה אמור לעבוד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 1 דקה jonzm אמר:

לא בטוח שהבנתי - מחבר אותה לדאבטייל? אבל בלי ציר הסיבוב של ראש המצלמה, איך זה אמור לעבוד?

הטלסקופ יושב על המאונט של האבו, והידית לדאבטייל של הטלסקופ

M002C_with_handle__18435.1598310393.jpg?c=2

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא כל כך חלק שאני עוקב בקלות אחר לווינים ומטוסים, ורזולוציית ההזזה שמדדתי באמצעות ה-SSE (כלומר בניקוי backlash של המנגנון והקפיץ הנועל) הוא 0.1-0.2 מעלה - מתאים לכל צורך מעשי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובות. אני כרגע מנסה לחסוך כמה שיותר כדי להתכונן להוצאה הלא קטנה של ה-RST, אז עד כמה שה-Stellarvue נראה מעולה, אני אנסה להתאפק 😄 נראה אם אצליח...

לגבי השימוש ב-Evo עם הידית של חצובת הצילום - זה אכן יכול להיות פתרון טוב לתקופת הביניים, אבל ברגע שה-evo יעבור לבנימינה, אצטרך למצוא פתרון אחר.

הזמנתי לי מתאם ויקסן של SVBONY מעלי, נראה איך זה יעבוד - מבחינת משקל אני בדיוק על הקצה אם אני משתמש ב-C9.25.

אעדכן אחרי שאקבל ואנסה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 0

טלסקופ - רכישה

2. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

3. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

• נושאים

• צור חדש...

Important Information