עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה למצלמה הראשונה

Noam

תגובות מומלצות

שלום לכולם , 

אני חדש בתחום האסטרונומיה ולומד עוד מיום ליום הבנתי כמה מושך ומעניין התחום ורוצה להשתדרג בצילום מבקש את עזרת המקצוענים 🙏😄

לא מיזמן קיבלתי את הטלסקופ הראשון שלי 

150/750  skywatcher חצובה AZ 

אחרי מספר תצפיות התחלתי לצלם כוכבי לכת וירח עם הטלפון בזכות מדריך של @Guydive תודה רבה עזר ולימד המון !! (מצרף תמונות) .

אני רוצה להשתדרג בצילום וגם לצלם אובייקטים נוספים אני לא בקיא בתחום הצילום מבקש את עזרתכם להמלצה על מצלמה ייעודית, הבנתי שהחצובה מגבילה את הצילום ואצטרך מצלמה מתאימה לכך , בנוסף במהלך הצילום (זה היה עם הטלפון) הפוקוס משתנה ולגעת בטלסקופ מרעיד את הכל אצטרך פוקוס אוטומטי אם זה מתאים בכלל ? 

תודה על העזרה !!

4E18F7C4-556E-4253-9D20-381CE69C8E45.jpeg

40CD4E67-7D1B-4080-B875-C03644E0A0EF.jpeg

נערך היום על-ידי Noam
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול להתחיל עם מצלמה פלנטרית - זה סוג צילום שמתאים מאוד לחצובה שלך. אלה גם מצלמות בעלות סבירה ויאפשרו לך לצלם את הירח וכוכבי הלכת. למרות שאורך המוקד יחסית נמוך, עדיין תוכל לקבל אחלה תוצאות ( ZWO ASI120MC או ZWO ASI178MC)

בזכות אורך המוקד הנמוך יחסית של הטלסקופ, תקבל גם שדה רחב יותר ותוכל לראות ב EAA גם דברים שמעבר לכוכבי הלכת.

הפוקוס משתנה אבל זה משהו שתוכל לשנות בין הצילומים, לחכות שהרעידות יחלפו ולהמשיך לצלם. אל תרוץ לקנות פוקוסר ממונע, חכה עם זה קצת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אישית עדיין עם הטלפון, התמקדתי תחילה בתצפיות שטח איפה שחצובה דובסונית יותר נוחה ל-star hopping ואין לי את ה-waze של הרובוטית ככה שאני אלמד את השמיים לאט לאט.

המצלמות שאילן פרסם מעולות. ראיתי לא מעט תמונות שנוצרו בעזרתם.
מה גם שאם תמשיך הלאה עם התחביב בעתיד ותקנה עוד ציוד הן עדיין יוכלו לשמש אותך כמצלמות עקיבה שעוזרות לחצובה להשאר מכויילת על הנק' שלה בשמיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 5 שעות Ilan Shapira אמר:

אתה יכול להתחיל עם מצלמה פלנטרית - זה סוג צילום שמתאים מאוד לחצובה שלך. אלה גם מצלמות בעלות סבירה ויאפשרו לך לצלם את הירח וכוכבי הלכת. למרות שאורך המוקד יחסית נמוך, עדיין תוכל לקבל אחלה תוצאות ( ZWO ASI120MC או ZWO ASI178MC)

בזכות אורך המוקד הנמוך יחסית של הטלסקופ, תקבל גם שדה רחב יותר ותוכל לראות ב EAA גם דברים שמעבר לכוכבי הלכת.

הפוקוס משתנה אבל זה משהו שתוכל לשנות בין הצילומים, לחכות שהרעידות יחלפו ולהמשיך לצלם. אל תרוץ לקנות פוקוסר ממונע, חכה עם זה קצת.

היי אילן שוב שלום לך ותודה על המענה לשאלות המוזרות לפעמים שלי 🙏

לגבי המצלמות ראיתי את שני הסוגים לא ממש מבין מה אומר  ההבדל בניהים !? 

והם זמינות בקוסמוס בארץ כדי להזמין משם או מחול אתה בטח מכיר את החנות ? 

והאם אוכל לצלם גרמי שמים עמוקים יותר איתם ואו אצטרך להוסיף מתאם או עינית ? 

לגבי הפוקסר באמת אחכה אם זה עד שלפחות אגיע לתצפיות ואלמד על זה יותר מכם . 

תודה רבה על הזמן 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 11 שעות Noam אמר:

שלום לכולם , 

אני חדש בתחום האסטרונומיה ולומד עוד מיום ליום הבנתי כמה מושך ומעניין התחום ורוצה להשתדרג בצילום מבקש את עזרת המקצוענים 🙏😄

לא מיזמן קיבלתי את הטלסקופ הראשון שלי 

150/750  skywatcher חצובה AZ 

אחרי מספר תצפיות התחלתי לצלם כוכבי לכת וירח עם הטלפון בזכות מדריך של @Guydive תודה רבה עזר ולימד המון !! (מצרף תמונות) .

אני רוצה להשתדרג בצילום וגם לצלם אובייקטים נוספים אני לא בקיא בתחום הצילום מבקש את עזרתכם להמלצה על מצלמה ייעודית, הבנתי שהחצובה מגבילה את הצילום ואצטרך מצלמה מתאימה לכך , בנוסף במהלך הצילום (זה היה עם הטלפון) הפוקוס משתנה ולגעת בטלסקופ מרעיד את הכל אצטרך פוקוס אוטומטי אם זה מתאים בכלל ? 

תודה על העזרה !!

היי נועם, קודם כל ברוך הבא

שמח שמצאת את המדריך שימושי ואין ספק שהוצאת אחלה תוצאות! 

אני חושב שקודם כל לפני שאתה מתקדם הלאה עם הצילום, תתחזק עוד קצת ביסודות של תצפית. יצא לך כבר להיות עם הטלסקופ בתצפית בדרום? אתה מצליח למצוא לבד אובייקטים בשמיים (עם / בלי גו-טו?). ועוד שאלה - למדת לעשות קולימציה?

מעבר לזה, אנחנו מדי פעם עושים מפגשי תצפית EAA באיזור המרכז, מגיעים עם טלסקופים ומצלמות, ואני חושב שכדאי שתגיע למפגש כזה לפני שאתה רוכש מצלמת אסטרו. אתה יכול לחפור שעות באינטרנט, אבל מפגש אחד יעשה לך יופי של סדר בראש.

לגבי מצלמה אסטרונומית, בין אם תגיע למפגש או לא, מדובר בעולם ומלואו והמצלמות יקרות. כל מצלמה תתן ביצועים אחרים כתלות בטלסקופ שאתה עובד איתו. 

הטלקופ והחצובה שלך לא מתאימים לצילום קלאסי, אבל כן יעבדו מצויין ל EAA שיהיה אחלה התחלה. תקרא עוד קצת כאן להרחבה

עכשיו נקודה קריטית - בטלסקופ שלך (אמרת שזה הטלסקופ האדום) אין אפשרות לעשות קולימציה למראה הראשית, מה שמציב לך תקרת זכוכית מסויימת. הטלסקופ הזה עבר לי מתחת לידיים לתקופה קצרה וניסיתי לעשות איתו קצת EAA. זה אפשרי (לצערי לא שמרתי תמונות). הבעיה היא שבגלל שהקולימציה מוגבלת, התמונות יצאו בסדר בגדול, אבל לא חדות כמו שמחזיר אור רגיל עם קולימציה ייתן. זה לא מורגש בכלל בתצפית בעין, אבל במצלמה קצת יותר. 

בכל מקרה אם זה כן יעבוד לך, בטלסקופ שלך אתה לא צריך מצלמה עם חיישן גדול במיוחד בגלל אורך המוקד הקטן, וזה אומר שתוכל לקנות מצלמות רגישות יחסית בהשקעה לא הכי גדולה. הכל שאלה של תקציב:

• הכי זולה תהיה zwo120mc אבל היא תהיה קטנה מאוד. אני הייתי מדלג
  • מבחינת עלות - תועלת, ה zwo224mc תתן לך הכי הרבה רגישות ואיסוף פוטונים בחיישן בגודל סביר. 
  • אם התקציב יותר גבוה אז הייתי הולך על zwo482mc. מאוד רגישה וחיישן בגודל FullHD. ה - 178 שאילן המליץ לך גם מצויינת. היתה לי אותה בעבר, ויש לי את הגרסה הגדולה יותר שלה היום (183). ה - 482 היא חדשה בשוק לעומת זאת, ואם היתה זמינה אז כנראה שהייתי הולך עליה

פוקוסר אוטומטי זה משהו שלא ממש רלוונטי לשלב שאתה נמצא בו. עד שתגיע לשם תבזבז עוד הרבה זמן וכסף 🙂

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 22 שעות Guydive אמר:

אני חושב שקודם כל לפני שאתה מתקדם הלאה עם הצילום, תתחזק עוד קצת ביסודות של תצפית. יצא לך כבר להיות עם הטלסקופ בתצפית בדרום? אתה מצליח למצוא לבד אובייקטים בשמיים (עם / בלי גו-טו?). ועוד שאלה - למדת לעשות קולימציה?

מעבר לזה, אנחנו מדי פעם עושים מפגשי תצפית EAA באיזור המרכז, מגיעים עם טלסקופים ומצלמות, ואני חושב שכדאי שתגיע למפגש כזה לפני שאתה רוכש מצלמת אסטרו. אתה יכול לחפור שעות באינטרנט, אבל מפגש אחד יעשה לך יופי של סדר בראש.

לגבי מצלמה אסטרונומית, בין אם תגיע למפגש או לא, מדובר בעולם ומלואו והמצלמות יקרות. כל מצלמה תתן ביצועים אחרים כתלות בטלסקופ שאתה עובד איתו. 

הטלקופ והחצובה שלך לא מתאימים לצילום קלאסי, אבל כן יעבדו מצויין ל EAA שיהיה אחלה התחלה. תקרא עוד קצת כאן להרחבה

עכשיו נקודה קריטית - בטלסקופ שלך (אמרת שזה הטלסקופ האדום) אין אפשרות לעשות קולימציה למראה הראשית, מה שמציב לך תקרת זכוכית מסויימת. הטלסקופ הזה עבר לי מתחת לידיים לתקופה קצרה וניסיתי לעשות איתו קצת EAA. זה אפשרי (לצערי לא שמרתי תמונות). הבעיה היא שבגלל שהקולימציה מוגבלת, התמונות יצאו בסדר בגדול, אבל לא חדות כמו שמחזיר אור רגיל עם קולימציה ייתן. זה לא מורגש בכלל בתצפית בעין, אבל במצלמה קצת יותר. 

בכל מקרה אם זה כן יעבוד לך, בטלסקופ שלך אתה לא צריך מצלמה עם חיישן גדול במיוחד בגלל אורך המוקד הקטן, וזה אומר שתוכל לקנות מצלמות רגישות יחסית בהשקעה לא הכי גדולה. הכל שאלה של תקציב:

• מבחינת עלות - תועלת, ה zwo224mc תתן לך הכי הרבה רגישות ואיסוף פוטונים בחיישן בגודל סביר. 
  • אם התקציב יותר גבוה אז הייתי הולך על zwo482mc. מאוד רגישה וחיישן בגודל FullHD. ה - 178 שאילן המליץ לך גם מצויינת. היתה לי אותה בעבר, ויש לי את הגרסה הגדולה יותר שלה היום (183). ה - 482 היא חדשה בשוק לעומת זאת, ואם היתה זמינה אז כנראה שהייתי הולך עליה

פוקוסר אוטומטי זה משהו שלא ממש רלוונטי לשלב שאתה נמצא בו. עד שתגיע לשם תבזבז עוד הרבה זמן וכסף 🙂

גיא שוב שלום תודה רבה לך על המענה 😊

אז ככה לא יצא לי לצאת עם הטלסקופ לדרום עדין אני גר במושב בצפון יצא לי בשטחים במושב שנוחים מבחינת זיהום אור מופחת אשמח לצאת ולהצטרף אליכים וללמוד עוד כמובן אתה ואילן @Ilan Shapira מאוד עזרתם לי בשאלות ומאמין שיש לי עוד ללמוד מכם .  

אחרי שהבנתי את האפליקציה קצת יותר טוב והגוטו אני מצליח לעשות איפוס ולכוון לאובייקטים עם הגוטו (אני מצליח להגיע גם לבד לכוכבים וקבוצות כוכבים שאני מכיר וכמובן שלומד להכיר עוד מיום ליום ונעזר באפליקציה night sky)

לגבי קולימציה אני ראיתי מדריך ביוטיוב עם טלסקופ כמו שלי שמראה איך לעשות עם קולימטור לייזר ועשיתי לפי המדריך , אני לא יודע עד כמה זה מדויק והבנתי שיש עוד דרכים שאצטרך ללמוד בהמשך . 

אשמח מאוד להצטרף לתצפית וצילום עם הטלסקופ גם עם זה רק תצפית בנתיים .  

אז בעצם הטלסקופ יגביל אותי לאובייקטים עמוקים אבל המצלמה כן ממתאים עם בעתיד  ואשדרג את הטלסקופ?

וראיתי את המצלמות האלה בקוסמוס ממולץ להזמין משם או מאתרים המומלצים בחול? 

תודה רבה לך על העזרה אני מקווה שניפגש בקרוב באחד התצפיות . 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 2 שעות Noam אמר:

אז בעצם הטלסקופ יגביל אותי לאובייקטים עמוקים אבל המצלמה כן ממתאים עם בעתיד ואשדרג את הטלסקופ?

ממליץ להזמין ישירות מהאתר של ZWO. המשלוח חינם מעל 199$ ואם המצלמה במלאי היא מגיעה תוך סדר גודל של שבוע.

ב-EAA הטלסקופ לא יגביל אותך, פרט אולי לנושא החדות שגיא ציין, הוא מהיר יחסית (יחס מוקד 5) וזה מעולה. החצובה תגביל אותך בזמני החשיפה אבל ל-EAA אין בעיה. בכל מקרה תקבל שדה יחסית גדול בגלל אורך המוקד הנמוך יחסית. לצילום פלנטרי בכל מקרה עדיף יהיה להוסיף ברלו (ממש לא חובה, בטח בהתחלה).

אזרוק קצת חישובים כדי שתוכל לבדוק:

גודל שדה בדקות קשת = 3436 * גודל חיישן / אורך מוקד

יחס מוקד אופטימלי (לפלנטרי) = גודל פיקסל במצלמה * 5

למשל עם ה-178MC תקבל שדה של 0.56 מעלה על 0.38 מעלה שזה לא רע, והוספה של ברלו x2 תביא אותך קרוב ליחס אופטימלי בפלנטרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 8 שעות Noam אמר:

גיא שוב שלום תודה רבה לך על המענה 😊

אז ככה לא יצא לי לצאת עם הטלסקופ לדרום עדין אני גר במושב בצפון יצא לי בשטחים במושב שנוחים מבחינת זיהום אור מופחת אשמח לצאת ולהצטרף אליכים וללמוד עוד כמובן אתה ואילן @Ilan Shapira מאוד עזרתם לי בשאלות ומאמין שיש לי עוד ללמוד מכם .  

אחרי שהבנתי את האפליקציה קצת יותר טוב והגוטו אני מצליח לעשות איפוס ולכוון לאובייקטים עם הגוטו (אני מצליח להגיע גם לבד לכוכבים וקבוצות כוכבים שאני מכיר וכמובן שלומד להכיר עוד מיום ליום ונעזר באפליקציה night sky)

לגבי קולימציה אני ראיתי מדריך ביוטיוב עם טלסקופ כמו שלי שמראה איך לעשות עם קולימטור לייזר ועשיתי לפי המדריך , אני לא יודע עד כמה זה מדויק והבנתי שיש עוד דרכים שאצטרך ללמוד בהמשך . 

אשמח מאוד להצטרף לתצפית וצילום עם הטלסקופ גם עם זה רק תצפית בנתיים .  

אז בעצם הטלסקופ יגביל אותי לאובייקטים עמוקים אבל המצלמה כן ממתאים עם בעתיד  ואשדרג את הטלסקופ?

תודה רבה לך על העזרה אני מקווה שניפגש בקרוב באחד התצפיות . 

יוסי ענה לך על הרוב, אני רק אוסיף שכן, תוכל להתקדם עם המצלמה שתקנה הלאה לטלסקופ הבא כשיגיע היום (ובאמת שאין לך מה למהר). 

לגבי החלטה על דגם מצלמה - בוא נתחיל בשאלה מה התקציב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 3 שעות Guydive אמר:

יוסי ענה לך על הרוב, אני רק אוסיף שכן, תוכל להתקדם עם המצלמה שתקנה הלאה לטלסקופ הבא כשיגיע היום (ובאמת שאין לך מה למהר). 

לגבי החלטה על דגם מצלמה - בוא נתחיל בשאלה מה התקציב?

לא כמובן שלא ממהר כרגע עם שידרוג רק עם הצילום לח התחלה , 

התקציב למצלמה  1000-1500 אני לא ממש בקיא במחירים בשוק אבל זה בערך אוכל להשיג משהו טוב הסכום הזה ? 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 9 שעות Yossi Zamir אמר:

ממליץ להזמין ישירות מהאתר של ZWO. המשלוח חינם מעל 199$ ואם המצלמה במלאי היא מגיעה תוך סדר גודל של שבוע.

ב-EAA הטלסקופ לא יגביל אותך, פרט אולי לנושא החדות שגיא ציין, הוא מהיר יחסית (יחס מוקד 5) וזה מעולה. החצובה תגביל אותך בזמני החשיפה אבל ל-EAA אין בעיה. בכל מקרה תקבל שדה יחסית גדול בגלל אורך המוקד הנמוך יחסית. לצילום פלנטרי בכל מקרה עדיף יהיה להוסיף ברלו (ממש לא חובה, בטח בהתחלה).

אזרוק קצת חישובים כדי שתוכל לבדוק:

גודל שדה בדקות קשת = 3436 * גודל חיישן / אורך מוקד

יחס מוקד אופטימלי (לפלנטרי) = גודל פיקסל במצלמה * 5

למשל עם ה-178MC תקבל שדה של 0.56 מעלה על 0.38 מעלה שזה לא רע, והוספה של ברלו x2 תביא אותך קרוב ליחס אופטימלי בפלנטרי.

היי יוסי תודה לך על המענה 😊 

תוכל לשלוח לי קישור לאתר שלהם ? לא  הצלחתי למצוא.

ויש לי ברלו *2 אוכל להתשתמש בו במידת הצורך כמו שאמרת.

שאלה קטנה האם אצטרך מתאם או משהו בנוסף כדי שהפוקוס יהיה טוב אם המצלמה מתחברת בלי עינית לטלסקופ ?   

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 49 דקות Noam אמר:

היי יוסי תודה לך על המענה 😊 

תוכל לשלוח לי קישור לאתר שלהם ? לא  הצלחתי למצוא.

ויש לי ברלו *2 אוכל להתשתמש בו במידת הצורך כמו שאמרת.

שאלה קטנה האם אצטרך מתאם או משהו בנוסף כדי שהפוקוס יהיה טוב אם המצלמה מתחברת בלי עינית לטלסקופ ?   

https://astronomy-imaging-camera.com/

המצלמה כבר מגיעה עם מתאם "1.25. לא אמורה להיות בעיה להגיע לפוקוס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 2 שעות Yossi Zamir אמר:

https://astronomy-imaging-camera.com/

המצלמה כבר מגיעה עם מתאם "1.25. לא אמורה להיות בעיה להגיע לפוקוס.

בעיקרון כן, אבל ההמלצה היא לוודא שלא חסר פוקוס פנימה, זה משתנה בכל מני שילובים של טלסקופ ומצלמה. ביחס מוקד הקצר של הניוטוניים האלה זה יכול להיות בעיה, שפתאום לא מגיעים לפוקוס. 

בגלל זה ההמלצה לא לקנות לפני שמנסים מצלמה של מישהו אחר (או שמוצאים ברשת מישהו שכן משתמש בשילוב הזה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 3 דקות Guydive אמר:

בעיקרון כן, אבל ההמלצה היא לוודא שלא חסר פוקוס פנימה, זה משתנה בכל מני שילובים של טלסקופ ומצלמה. ביחס מוקד הקצר של הניוטוניים האלה זה יכול להיות בעיה, שפתאום לא מגיעים לפוקוס. 

בגלל זה ההמלצה לא לקנות לפני שמנסים מצלמה של מישהו אחר (או שמוצאים ברשת מישהו שכן משתמש בשילוב הזה)

אוקיי אני אבדוק עוד ובכל מיקרה אשמח להצטרף למפגש תצפית צילום שיצא . 

ואם אתה יודע כשהיה לך את הטלסקופ הזה השתמשת בדגמים האלה? לגבי חוסר פוקוס זה עשה לך בעיות ? 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 weeks later...
לפני ב-31.10.2021 at 04:54 Guydive אמר:

גיא שוב שלום בהמשך לשיחה שלנו לגבי המצלמות אני בידיוק עובר להזמין אחרי שראיתי קצת יותר עדין רק מתלבט בין ה178 ל482 שהם באותו מחיר באתר zwo ואני לא ממש יודע את ההבדל ומה יותר יתאים לטלסקופ שלי ? ואולי גם לשידרוג בעתיד

תודה🙏.   

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדלים המשמעותיים הם גודל החיישן וגודל הפיקסל. ה-482/5 יתנו שדה רחב פי 1.5 וגבוה פי 1.25. דרך אגב ה-178 זולה יותר ב-100$.

אישית אני מרגיש שהפיקסלים ב-482 קצת גדולים מידי (אצלך תקבל רזולוציה 1.6 שניות קשת לפיקסל). הייתי הולך על ה-178 או על ה-485.

Screenshot_20211117-071207_Chrome.jpg.ce6f73962a6efb02d4adafb01eae2c57.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא נתחיל מזה שמשניהן תהנה. לא תהיה לך קניה לא טובה, אז מכל החלטה שתעשה תהיה מרוצה. 

כמו שרשם יוסי, ב 178 הפיקסלים קטנים יותר, מה שעל פניו אומר רזולוציה קצת יותר גבוהה. 

עם זאת, בהנחה שאתה מתכוון להעביר את רוב זמן המצלמה שלך עם גרמי שמיים עמוקים ולא עם פלנטות, הרזולוציה הופכת לזניחה (לכולן רזולוציה מספקת למטרה הזו) והפקטורים החשובים ביותר הופכים להיות:

1. גודל הפיקסלים - ככל שגדולים יותר המצלמה רגישה יותר ואוספת יותר אור
  2. גודל החיישן - ככל שגדול יותר תקבל יותר נתח מהשמיים
  3. עומק באר (full well depth) - ככל שגדול יותר תקבל יותר טווח דינמי של צבעים 

כמו שזה נראה ה 482 לוקחת בשלושתם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב יוסי העיר את תשומת ליבי למשהו. עשיתי קצת חפירה אונליין ונראה שה 482 היא גרסת בינינג של 485. למקרה שזה סינית בשבילך כרגע, אם המחיר זהה הייתי הולך על 485, ואם 482 זולה יותר אז 482. בכל מקרה ההבדל די זניח. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פורסם (נערך)

https://agenaastro.com/articles/guides/cameras/zwo-astronomy-cameras-buyers-guide.html

היי, ממליץ לבקר בדף הזה שמסביר המון על המצלמות של zwo כולל קצת על הטכנולוגיה, על מה להסתכל וכו'. וכולל גם המלצות. לי זה עשה המון סדר. 

גם לי הייתה את אותה התלבטות כמו לך ובסופו של דבר החלטתי ללכת על ה485. גם בגלל ההמלצות מהחבר'ה פה. 

אני כרגע עם ה120 ולמרות שאני בכלל לא חושב שזו הייתה טעות לקנות אותה, והוצאתי דברים שאני מאוד מרוצה מהם. אבל היכולות שלה לeaa גבוליות מאוד אז החלטתי לשדרג. 

נערך היום על-ידי Ron Or-El
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה לכולם על המענה 🙏

@Guydive באמת המחיר זהה בין ה485 ל482 ,

ה178 יותר זולה כמו שאמר @Yossi Zamir . ולאור ההמלצות אני חושב שאלך

על ה485 ונקווה לתוצאות בקרוב . (בטוח עוד אפנה לעזרתכם שוב) . 

תודה רבה 😃

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פורסם (נערך)

למען הסר ספק - אם המטרה היא לצלם dso, אז אין הבדלן בין השניים, וה 482 תהיה קצת יותר נוחה כי מצלמים במצב של bin 1x1. היתרון של 485 מגיע אם רוצים לעשות סשן פלנטרי ואז הרזולוציה מעט יותר גבוהה, אבל כל זמן שרוצים לצלם dso רצוי לעשות את זה במצב של bin 2x2 ולזכור לשנות את ה presets. בסופו של דבר מדובר בשני סנסורים זהים עם צורת פעולה שונה

נערך היום על-ידי Guydive
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 20 שעות Guydive אמר:

למען הסר ספק - אם המטרה היא לצלם dso, אז אין הבדלן בין השניים, וה 482 תהיה קצת יותר נוחה כי מצלמים במצב של bin 1x1. היתרון של 485 מגיע אם רוצים לעשות סשן פלנטרי ואז הרזולוציה מעט יותר גבוהה, אבל כל זמן שרוצים לצלם dso רצוי לעשות את זה במצב של bin 2x2 ולזכור לשנות את ה presets. בסופו של דבר מדובר בשני סנסורים זהים עם צורת פעולה שונה

הטלסקופ מתאים יותר ל Eaa לפי שהבנתי  וחצובה לחשיפות קצרות . לדעתך זה עדיין בסדר הדגם של המצלמה 485 ? 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 3 שעות Ron Or-El אמר:

היי, כמה זמן לוקח למשלוח מZWO להגיע?

היי כמו שאמר @jonzm בערך 10 ימיים גם באתר רשום . שמעתי אבל שהגיע גם קצת לפני ניראלי זה תלוי במלאי ובהובלה 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

2. 4

3. 4

• נושאים

• צור חדש...

Important Information