עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה למצלמה הראשונה

Noam

תגובות מומלצות

לפני 31 דקות Noam אמר:

הטלסקופ מתאים יותר ל Eaa לפי שהבנתי  וחצובה לחשיפות קצרות . לדעתך זה עדיין בסדר הדגם של המצלמה 485 ? 

כל המצלמות המוזכרות מתאימות. אני כבר לא זוכר אם רשמתי לך או למישהו אחר - הטלסקופ האדום לא באמת מיועד לצילום. הבעיה שאתה עלול להיתקל בה שלא תצליח להגיע לפוקוס כי הפוקוסר שלך הוא בפרופיל גבוה - כלומר תתחיל לפקס פנימה ואז תגיע לסוף הפוקוס ויהיו חסרים לך עוד כמה מיליטרים. הפתרון האידיאלי הוא לנסות מצלמה של מישהו אחר באחד המפגשים הקרובים. יכול מאוד להיות שנעשה מפגש במשואה בסופש הבא (יש נושא יעודי בפורום). הדבר הבא הכי טוב זה לחפור באינטרנט על השילוב של הטלסקופ הספציפי שלך עם המצלמה הזו, אם כי אני בספק אם תמצא משהו. מה שבטוח לא הייתי עושה, זה להזמין על עיוור ולקוות לטוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 weeks later...
לפני ב-18.11.2021 at 14:00 Guydive אמר:

כל המצלמות המוזכרות מתאימות. אני כבר לא זוכר אם רשמתי לך או למישהו אחר - הטלסקופ האדום לא באמת מיועד לצילום. הבעיה שאתה עלול להיתקל בה שלא תצליח להגיע לפוקוס כי הפוקוסר שלך הוא בפרופיל גבוה - כלומר תתחיל לפקס פנימה ואז תגיע לסוף הפוקוס ויהיו חסרים לך עוד כמה מיליטרים. הפתרון האידיאלי הוא לנסות מצלמה של מישהו אחר באחד המפגשים הקרובים. יכול מאוד להיות שנעשה מפגש במשואה בסופש הבא (יש נושא יעודי בפורום). הדבר הבא הכי טוב זה לחפור באינטרנט על השילוב של הטלסקופ הספציפי שלך עם המצלמה הזו, אם כי אני בספק אם תמצא משהו. מה שבטוח לא הייתי עושה, זה להזמין על עיוור ולקוות לטוב

כן אני מבין רק שהטלסקופ הזה הוא הראשון ועם עוד קצת למידה בתחום ובצילום אני בטוח אשדרג אותו. 

אני מבין שהפוקוס יעשה בעיה (בהתחלה ניסיתי עם מצלמה קנון של גיסי וראיתי את הבעיה המכפיל *2 סידר את הפוקוס) . 

ב485 (היא הגיע אתמול) ויש גשם ועננים הצלחתי לבדוק אותה עם הכפיל יש פוקוס ורציתי לשאול אם אצטרך מתאם או מאריך כדי שיהיה פוקוס טוב יותר (שוב אני מאמין שזה גם ישמש אותי בעתיד לשידרוג)? 

עוד שאלה ברשותך מכיוון שזו המצלמה הראשונה שלי אני לא ממש בקיא בתוכנה של הצילום ולומד אותה לאט לאט אם אתה מכיר מדריך להעזר בו ? 

לגבי התצפית הבנתי שבגלל מזג האוויר כנראה לא יהיה מפגש . אני מאוד מחכה למפגש צילום ללמוד לקבל עזרה מימך . 

תודה רבה על הכל וחג שמח 🙏

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לטלסקופ יש נקדות פוקוס אמיתית אחת (פריים פוקוס), היא בעצם נמצאת בקצה קונוס האור שיוצרת המראה הראשית:

image.png.a4014f0bb7ed6d62a7f16eb10f5c524b.png

בטלסקופ ניוטוני המראה המשנית פשוט מסיטה את הפריים פוקוס החוצה דרך הפוקוסר:

image.png.7fa6b3225d8a16514bba581d79f9ab93.png

כל הפואנטה היא לשים את הסנסור של המצלמה במיקום הנכון מול הפריים פוקוס.

אם אתה מגיע לפוקוס אז אתה כבר שם. אין צורך במתאם או מאריך כי הם פשוט ימקמו את המצלמה במקום שהוא לא נקודת הפוקוס. במאריך משתמשים במידה וצריך למקם את המצלמה רחוק מהטלסקופ במידה שהפוקוסר לבדו לא מגיע אליה.

לגבי התוכנה, החברים פה משתמשים ב ASI LIVE של ZWO, מאוד קל להתחיל איתה. אני משתמש ב - sharpcap pro, דורשת טיפה יותר לימוד אבל פותחת הרבה יותר אפשרויות. אעלה בקרוב מדריך מצולם לשימוש בה. בכל מקרה יש המון מדריכים באנגלית ביוטיוב לשניהם.

לגבי תצפית בוא נקווה שתהיה אחת בקרוב! אין ספק שהתחביב הזה דורש סבלנות 😉

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 4 שעות Guydive אמר:

לטלסקופ יש נקדות פוקוס אמיתית אחת (פריים פוקוס), היא בעצם נמצאת בקצה קונוס האור שיוצרת המראה הראשית:

image.png.a4014f0bb7ed6d62a7f16eb10f5c524b.png

בטלסקופ ניוטוני המראה המשנית פשוט מסיטה את הפריים פוקוס החוצה דרך הפוקוסר:

image.png.7fa6b3225d8a16514bba581d79f9ab93.png

כל הפואנטה היא לשים את הסנסור של המצלמה במיקום הנכון מול הפריים פוקוס.

אם אתה מגיע לפוקוס אז אתה כבר שם. אין צורך במתאם או מאריך כי הם פשוט ימקמו את המצלמה במקום שהוא לא נקודת הפוקוס. במאריך משתמשים במידה וצריך למקם את המצלמה רחוק מהטלסקופ במידה שהפוקוסר לבדו לא מגיע אליה.

לגבי התוכנה, החברים פה משתמשים ב ASI LIVE של ZWO, מאוד קל להתחיל איתה. אני משתמש ב - sharpcap pro, דורשת טיפה יותר לימוד אבל פותחת הרבה יותר אפשרויות. אעלה בקרוב מדריך מצולם לשימוש בה. בכל מקרה יש המון מדריכים באנגלית ביוטיוב לשניהם.

לגבי תצפית בוא נקווה שתהיה אחת בקרוב! אין ספק שהתחביב הזה דורש סבלנות 😉

הבנתי בגדול המצלמה בלי המכפיל לא מגיע לפוקוס עם המכפיל אין בעיה עוד קצת להבין את התוכנה עם המדריכים ומקווה לתוצאות בקרוב 😀 

אני ינסה באמת בasi live עם מדריכים ביוטיוב. מחכה למדריך שלך בנתיים עם המדריכים שלך הצליח לי הכי טוב חח🙏

ובאמת דורש סבלנות במיוחד עם תנאי מזג האוויר לתקופה , אני מחכה לתצפית וצילום ולהפגש עם החברה וללמוד מכם. 

תודה לך על העזרה והסבלנות שבת שלום .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 18 דקות Noam אמר:

הבנתי בגדול המצלמה בלי המכפיל לא מגיע לפוקוס עם המכפיל אין בעיה עוד קצת להבין את התוכנה עם המדריכים ומקווה לתוצאות בקרוב 😀 

אני ינסה באמת בasi live עם מדריכים ביוטיוב. מחכה למדריך שלך בנתיים עם המדריכים שלך הצליח לי הכי טוב חח🙏

ובאמת דורש סבלנות במיוחד עם תנאי מזג האוויר לתקופה , אני מחכה לתצפית וצילום ולהפגש עם החברה וללמוד מכם. 

תודה לך על העזרה והסבלנות שבת שלום .

יש סיכוי שנרד לדרום בתחילת שבוע הבא, מוזמן להצטרף

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 4 שעות Guydive אמר:

יש סיכוי שנרד לדרום בתחילת שבוע הבא, מוזמן להצטרף

אני אשמח מאוד להצטרף. 

אם כבר מדברים על שטח איך מומלץ לארוז את הטלסקופ והחצובה לנסיעה ראיתי כל מיני תיקי נשיאה אני מחפש ליציאות לשטח אתה יכול להמליץ על משהו טוב ? רצוי גם לעיניות מתחיל להצטבר חלקים וציוד והמגש בחצובה לא כזה נוח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש מגוון תיקים יעודיים לטלסקופים שונים: https://www.teleskop-express.de/shop/advanced_search_result.php?keywords=bag&suchdas=OK+

אבל אם יש לך תיק ספורט בגודל מספק זה יספיק לגמרי.

לגבי עיניות, אני משתמש בארגז כלים שבו הכנתי ספוג עם מקומות לכל עינית. יש גם ארגזי כלים מדורגים: https://www.moseri.co.il/items/1075416?gclid=Cj0KCQiAnaeNBhCUARIsABEee8X5qUGVQHg8vSLlGsW25YAqHD3VEwKL3GiyOn0MJZsSf0KaQpf8rPcaAj4wEALw_wcB עם תאים שניתן להתאים לעיניות. ל @Guydive יש דגם עדיף רק שאני לא יודע איפה קונים אותו (אם בכלל)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 16 שעות Ilan Shapira אמר:

יש מגוון תיקים יעודיים לטלסקופים שונים: https://www.teleskop-express.de/shop/advanced_search_result.php?keywords=bag&suchdas=OK+

אבל אם יש לך תיק ספורט בגודל מספק זה יספיק לגמרי.

לגבי עיניות, אני משתמש בארגז כלים שבו הכנתי ספוג עם מקומות לכל עינית. יש גם ארגזי כלים מדורגים: https://www.moseri.co.il/items/1075416?gclid=Cj0KCQiAnaeNBhCUARIsABEee8X5qUGVQHg8vSLlGsW25YAqHD3VEwKL3GiyOn0MJZsSf0KaQpf8rPcaAj4wEALw_wcB עם תאים שניתן להתאים לעיניות. ל @Guydive יש דגם עדיף רק שאני לא יודע איפה קונים אותו (אם בכלל)

היי אילן תודה רבה 🙏

אני לא חושב שיש לי תיק ספורט גדול מספיק אני מחפש מהאופציות ששלחת . לגבי הארגז כלים רצוי לחפש משהו מרופד כבר מיועד לעניות ?? 

ושאלה אחרונה לגבי החצובה צריך תיק נשיאה מתאים ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 2 שעות Noam אמר:

היי אילן תודה רבה 🙏

אני לא חושב שיש לי תיק ספורט גדול מספיק אני מחפש מהאופציות ששלחת . לגבי הארגז כלים רצוי לחפש משהו מרופד כבר מיועד לעניות ?? 

ושאלה אחרונה לגבי החצובה צריך תיק נשיאה מתאים ?

לגבי ארגז לעינית - זו אופציה מצויינת

לגבי תיק נשיאה - יש לי חצובה זהה. ממש אין צורך בתיק. פשוט קפל אותה ושים באוטו.

לגבי הטלסקופ, תיק נשיאה זה אכן נוח, אבל אם אין פשוט שים אותו באוטו במקום שלא יחבט או יתגלגל ויפול. אפשר לעטוף אותו במשהו רך כמו מגבת. הכי טוב זה לנייד אותו בקרטון בתוכו ישב בחמימות ואהבה לאורך המסע הארוך מסין לישראל. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 47 דקות Guydive אמר:

לגבי ארגז לעינית - זו אופציה מצויינת

לגבי תיק נשיאה - יש לי חצובה זהה. ממש אין צורך בתיק. פשוט קפל אותה ושים באוטו.

לגבי הטלסקופ, תיק נשיאה זה אכן נוח, אבל אם אין פשוט שים אותו באוטו במקום שלא יחבט או יתגלגל ויפול. אפשר לעטוף אותו במשהו רך כמו מגבת. הכי טוב זה לנייד אותו בקרטון בתוכו ישב בחמימות ואהבה לאורך המסע הארוך מסין לישראל. 

אחלה ארגז אני חושב שאלך על זה לעניות. 

לגבי התיק אילן נתן קישור למספר אופציות אחפש משהו מתאים ובנתיים אם תהייה יציאה לפני אעשה כמו שאמרת. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי ריפוד של ארגז עיניות יש לך המון אפשרויות.

אני השתמשתי בכזה: https://www.casesonline.co.il/product/לוח-ספוג-קשיח-לחיתוך-עצמי-פוליאטילן/ שאפשר לחתוך לפי איך שאתה רוצה, יש בכמה עוביים - החל מ 1 ס"מ ועד 5. אני לקחתי 1 והדבקתי שכבות. די סיזיפי אבל מחזיק מעמד כבר שנתיים 🙂

זה נראה ככה. מה שאני אוהב בפיתרון הזה זה שהוא מודולרי

20200519_123501.jpg.70f0970b9f76ad4e34fc100b491ecfcc.jpg

יש גם ספוג קוביות: https://www.casesonline.co.il/product/סט-ספוגים-למארז-max-300/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 9 דקות Ilan Shapira אמר:

לגבי ריפוד של ארגז עיניות יש לך המון אפשרויות.

אני השתמשתי בכזה: https://www.casesonline.co.il/product/לוח-ספוג-קשיח-לחיתוך-עצמי-פוליאטילן/ שאפשר לחתוך לפי איך שאתה רוצה, יש בכמה עוביים - החל מ 1 ס"מ ועד 5. אני לקחתי 1 והדבקתי שכבות. די סיזיפי אבל מחזיק מעמד כבר שנתיים 🙂

זה נראה ככה. מה שאני אוהב בפיתרון הזה זה שהוא מודולרי

20200519_123501.jpg.70f0970b9f76ad4e34fc100b491ecfcc.jpg

יש גם ספוג קוביות: https://www.casesonline.co.il/product/סט-ספוגים-למארז-max-300/

וואו ניראה מעולה .

אני אלך על משהו בסגנון עם תיק נשיאה לטלסקופ מהאופציות ששלחת קודם.  

האמת שזה גדול בשבילי כי עדיין אין לי כל כך הרבה ציוד 4-5 עניות מכפיל קולימטור מתאם והמצלמה . אבל לעתיד מי יודע . מה גם שרציתי להתייעץ בתצפית לגבי עינית נוספת אולי עינית זום אבל בנתיים אחכה קצת לפגוש ולהתייעץ. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

2. 4

3. 4

• נושאים

• צור חדש...

Important Information