עבור לתוכן
  • צור חשבון

הטלסקופ החדש הגיע!

תגובות מומלצות

בשעה טובה, גם אני וגם הטלסקופ הגענו ארצה 😉

את הטלסקופ החדש הזמנתי בתחילת ספטמבר אחרי שהגעתי למסקנה שאני צריך טלסקופ עם שדה ראיה רחב יותר שישלים את ה-SCT 9.25 שלי.

אחרי לא מעט התלבטויות, החלטתי ללכת על ה-AstroTech AT102ED, טלסקופ ״חצי״ אפוכרומטי עם מפתח של 4״ ויחס מוקד של f/7.

באותו שלב, המשלוח של Astronomics של הטלסקופים היה עוד תקוע במכס, ולקח לו עד אמצע חודש אוקטובר כדי להשתחרר. תוך יומיים הסקופ נשלח אלי ל-UShops, ואז התחילה הסאגה.

למי שלא יודע, משלוח משלמים או על משקל החבילה, או על המשקל הנפחי שלה - חישוב כלשהו של מידות החבילה. במקרה של הטלסקופ שלי, ״זכיתי״ בפינוק רציני כיוון שאמנם משקל החבילה היה כ-8 ק״ג, אבל המשקל הנפחי שלה היה - מוכנים? - קרוב ל-35 ק״ג, והתשלום בהתאם. ניסיתי להשתמש בשירות של Ushops לבצע אריזה מחודשת וחסכונית, אבל קיבלתי הודעה מהם שלא ניתן לעשות זאת. למזלי, התחילו כבר מבצעי המשלוחים לקראת Prime Day, כך שבסוף קיבלתי 40% הנחה על מחיר המשלוח, שעדיין עלה 170$...

מסקנה - ודאו היטב לפני שאתם משתמשים בכתובת משלוח את עלות המשלוח ביחס לחבילה הקונקרטית שאתם מזמינים.

כשפתחתי את הארגז, הבנתי למה לא ניתן היה לבצע אריזה מחדש. - הארגז הכיל המון קלקרי אריזה קטנים שהגנו על הקרטון של הטלסקופ עצמו!IMG_7442.jpg.7995b2d97d2644fa8110e737b8373fcd.jpg

בדיעבד, אני מאוד שמח שהם לא ניסו לשלוח את הטלסקופ בלי האריזה הזו, כי אם חס וחלילה היה קורה לו משהו, זה היה חבל מאוד.

הקופסה הגדולה והקופסה הקטנה:

IMG_7444.jpg.806431d84985fda4e1f5910a5badebdb.jpg

ועכשיו, לגבי הטלסקופ עצמו - עוד לא השתמשתי בו, אלא רק בדקתי שהוא מתלבש יפה על ראש החצובה שלי (Celestron Evolution); לא רציתי להתבחבש עם טלסקופ חדש בתצפית השטח שהיתה הערב, אז העדפתי לעשות איתו אור ראשון בהמשך השבוע, מהבית. הטלסקופ נראה איכותי מאוד, עשוי היטב, ומגיע עם פוקוסר Rack&Pinion  של 2 אינץ׳ עם גלגל רגיל וגלגל עדין (יחס 1:11) ששניהם מרגישים איכותיים. יש לו כבר תושבת לפיינדר, והוא מגיע עם שתי טבעות שמחוברות למסילת Vixen ומגן לחות מובנה. בקיצור - לא יכול לחכות לשימוש הראשון...

הנה כמה תמונות בינתיים:

IMG_7445.jpg.691d764a5d52aa34673ff121566a1563.jpgIMG_7447.jpg.e2d0c23852c171f6f6286f449d767bfa.jpgIMG_7451.jpg.f824b4948cdb06be211bc7ffb3b70d64.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תתחדש! שמיים צלולים!

נראה שיצא לך לעשות unboxing פעמיים 🙂

איזה עיניות תשלב לקבלת החדות המדהימה שאתה יכול לקבל ממנו?

מקווה שתהנה ממנו, זה טלסקופ מעולה לתצפיות שטח עם שדה רחב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה!

בשלב ראשון אני לא מתכנן לקנות עיניות נוספות - יש לי Hyperion 36mm, 17mm, 10mm, ומכפיל מרחק מוקד של ES.

הדבר היחידי שחסר לי הוא עינית 24 מ״מ, ולחבר שלי שבקנדה יש אחת עודפת שיביא לי בפעם הבאה שיהיה כאן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 2

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

2. 2

3. 2

4. 0

מטאור ב 15.3.2024 01:20

5. 5

ZWO seestar S50

• נושאים