עבור לתוכן
  • צור חשבון

רושם ראשוני: משקפת SVBONY ED 10X50

תגובות מומלצות

פורסם (נערך)

ראיתי ביקורות נלהבות על הסדרה ב CN. בעקר על הדגמים הקטני יותר (8X32, 10X42). היה מבצע על 10X50 ב $154 דולר אז החלטתי לנסות את מזלי.

לשם התחלה חוייבתי במע"מ 85 ש"ח, מה שבדרך כלל לא קורה בהזמנות מעלי אקספרס (קרה לי בעבר בהזמנת סמרטפונים, אבל לא עם ציוד אסטרונומי), מה שמביא את המחיר הסופי ל $180 בערך. 

אתמול קיבלתי את המשקפת. מבחינה מכנית היא מצויינת - הכל זז חלק, נראת איכותית מאד, הזכוכית והציפויים נקיים ללא פגמים. המשקפת גם קלה וקטנה ביחס למשקפת Porro שלי.

עשיתי השוואה קצרה מול Bushnell Legacy 10x50 שאותה תכננתי להחליף. כאן הדברים פחות מרשימים. בלילה הביצועים של שתהין די דומים. הכוכבית חדים לגמרי בערך ב 50% מהשדה, אם לא מחשפים בכוונה, התמונה חדה בערך ב 75% מהשדה, משמם היא מתחילה להידרדר עד שבקצה הכוכבים נמתכים לקווים. לא היה ירח ובכוכבים לא שמתי לב שהיה בעיות צבע. קונטרסט של שתיהן די דומה.

במהלך היום התמונה פחות מחמיאה לסובוני - בערך ב 50% אחוז ממרכז השדה מתחילה להופיע הילה צבעונית מסביב לגופים עם קונטרסט גבוה (דוד שמש לבן על גג רעפים לדוגמא) - סגולה בצד אחד של השדה וצהובה בצד השני. ב 60-70% אחוז מהשדה התמונה מתחילה לאבד חדות, כנראה מצטרפים עיוותים אחרים. בבושנל התמונה חדה בערך ב 75% מהשדה ללא בעיות צבע. בושנל גם נוחה יור לאחיזה בשבילי בגלל שהיא רחבה יותר.

שורה תחתונה - היא לא טובה מספיק בשביל להחליף את הבושנל שלי. היתרון היחיד זה גודל ומשקל. היא לא גרוע, אם זה כל מה שהיה לי הייתי מאד נהנה להסתכל בא, אבל אם מתעמקים מתחילם לראות את החיסרונות. 

לדגמים קטנים יותר סובוני טוענים שיש phase coatings - ציפויים על מנסרות שאמורים למוע את בעיות הצבע שראיתי. גם הביקורות שלהן היו נרחבות יותר מביקורת אחת על 10X50, אז שם עדיין יש תקווה. לגבי 10x50 מישהו שאלת את סובוני האם גם שם יש את הציפויים וענו לו שכן, אבל ניסיון שלי מראה אחרת.

עידכון:

עשיתי מבחן של phase coating איך שמתואר כאן. לפי התוצאה המשקפת באמת phase coated. אם מסתכלים דרך משקפי שמך מקטבים לדרך העדשה של המשקפת על מסך מחשב רואים שני חציים - צהוב וסגול שמשתנים בעוצמה ומתחלפים כאשר מסובבים את המשקפיים. במשקפת ללא ציפוי אמורים לראות חצאים שחור/לבן ולא צבעים.

נערך היום על-ידי pregulla

F/6 8" SkyWatcher Collapsible Dob; 12" F/5 Meade Lightbridge Truss Dob; SkyWatcher StarTravel 120mm F/5

EPs: SkyRover ED 35mm; SkyRover UFF 30mm, SkyRover UWA 28mm, ES68 24mm; Meade UWA 20mm, ES82 18mm; ES82 11mm; SkyRover XWA 7mm, MaxvsiOn 82 6.7mm; 7.2 - 21.5mm Hyperflex Zoom; Celstron Excel LX 2x Barlow

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תתחדש
כי כייף לקבל משלוחים אסטרונומיים בלי קשר.

לגבי המשקפת - אני מאוד נהניתי כל פעם מה- 10X50 של קוסמוס (המותג שלהם).

מצער לשמוע שה-SVBONY לא עמדה בציפיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על הסיקור ועל הכנות. יש לא מעט שהיו מתעלמים מהחסרונות עם או בלי מודעות בשביל לא להרגיש שעשו רכישה פחות מוצלחת.

בכל מקרה לגבי עיוותי הצבע, נשמח לקבל בדיקה חוזרת על הירח עם תוצאות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 6 שעות Guydive אמר:

תודה רבה על הסיקור ועל הכנות. יש לא מעט שהיו מתעלמים מהחסרונות עם או בלי מודעות בשביל לא להרגיש שעשו רכישה פחות מוצלחת.

בכל מקרה לגבי עיוותי הצבע, נשמח לקבל בדיקה חוזרת על הירח עם תוצאות

עד שאני חוזר הביתה הירח עדיין נמוך מדי. עשיתי ניסוי נוסף על צדק וכוכבים בהירים. איך שהם מתחילים להתרחק ממרכז השדה ומתחילים להימתח בגלל אסטיגמטיזם, בערך ב 50% מהשדה מתחיל להופיע "זנב" אדום-סגול הפונה למרכז שדה הראיה. ב 50% עדיין לא שמים לב אם לא מחפשיםת ב 60% ה"זנב" כבר דיי בולט. בקצה של שדה הריאה כבר רואים את כל הקשת על צדק. אם להחזיק אותה ביד ולא על חצובה זה פחות בולט. הפליאדות, הצביר הכפול, הצביר הפתוח הפרסאוס נראים מצויין.

השדה של המשקפת ישר - הכוכבים בפוקוס בכל שדה הראיה (עדכמה שאפשר להגיד בגלל עיוותים אחרים). כוכבים חיוורים אפשר לזהות יותר רחוק בחלק חיצוני של השדה לעומת בושנל, שיש לה גם קצת filed curvature (הכוכבים יוצאים מפוקוס איך שהם מתקרבים לקצה של שד הראיה).

בבושל יש קצת ghosting על צדק, בסובוני אין - כלומר השחרה טובה יותר פנים.

eyecups נוחות יותר בסובוני, חוסמות טוב יותר את האור החיצוני. משנה בעיר, במדבר לא כל כך ישפיע. גם תנועת פוקוס בסובוני טובה יותר. בסך הכל מכאנית היא יותר איכותית, אופטית הן דיי אותו דבר.

אם לשפוט אותה בוואקום, בלי לחפש פגמים, רק בלהסתכל על השמים ולהתרכז במרכז השדה היא עושה רושם טוב מאד.

אני חושב להחזיר אותה, אז לא נראה לי אמשיך עם עוד ניסויים. אם לא היה לי כבר את בושנל אולי הייתי משאיר אותה.

F/6 8" SkyWatcher Collapsible Dob; 12" F/5 Meade Lightbridge Truss Dob; SkyWatcher StarTravel 120mm F/5

EPs: SkyRover ED 35mm; SkyRover UFF 30mm, SkyRover UWA 28mm, ES68 24mm; Meade UWA 20mm, ES82 18mm; ES82 11mm; SkyRover XWA 7mm, MaxvsiOn 82 6.7mm; 7.2 - 21.5mm Hyperflex Zoom; Celstron Excel LX 2x Barlow

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 1 שעה pregulla אמר:

עד שאני חוזר הביתה הירח עדיין נמוך מדי. עשיתי ניסוי נוסף על צדק וכוכבים בהירים. איך שהם מתחילים להתרחק ממרכז השדה ומתחילים להימתח בגלל אסטיגמטיזם, בערך ב 50% מהשדה מתחיל להופיע "זנב" אדום-סגול הפונה למרכז שדה הראיה. ב 50% עדיין לא שמים לב אם לא מחפשיםת ב 60% ה"זנב" כבר דיי בולט. בקצה של שדה הריאה כבר רואים את כל הקשת על צדק. אם להחזיק אותה ביד ולא על חצובה זה פחות בולט. הפליאדות, הצביר הכפול, הצביר הפתוח הפרסאוס נראים מצויין.

השדה של המשקפת ישר - הכוכבים בפוקוס בכל שדה הראיה (עדכמה שאפשר להגיד בגלל עיוותים אחרים). כוכבים חיוורים אפשר לזהות יותר רחוק בחלק חיצוני של השדה לעומת בושנל, שיש לה גם קצת filed curvature (הכוכבים יוצאים מפוקוס איך שהם מתקרבים לקצה של שד הראיה).

בבושל יש קצת ghosting על צדק, בסובוני אין - כלומר השחרה טובה יותר פנים.

eyecups נוחות יותר בסובוני, חוסמות טוב יותר את האור החיצוני. משנה בעיר, במדבר לא כל כך ישפיע. גם תנועת פוקוס בסובוני טובה יותר. בסך הכל מכאנית היא יותר איכותית, אופטית הן דיי אותו דבר.

אם לשפוט אותה בוואקום, בלי לחפש פגמים, רק בלהסתכל על השמים ולהתרכז במרכז השדה היא עושה רושם טוב מאד.

אני חושב להחזיר אותה, אז לא נראה לי אמשיך עם עוד ניסויים. אם לא היה לי כבר את בושנל אולי הייתי משאיר אותה.

הם באמת מקבלים חזרה? מה עלויות שילוח חזרה לסין?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 4 דקות Guydive אמר:

הם באמת מקבלים חזרה? מה עלויות שילוח חזרה לסין?

בחניות מסויימות יש אפשרות החזרה ללא עלות. svbony אחת מהן. החזרתי בעבר לחנות אחרת עינית פגומה. פתחתי דיספיוט, קיבלתי שטר מטען מעליאקסםרס עם כתובת בארץ. בערך שבועיים אחרי שמסרתי את החבילה הם קיבלו אותה במחסן שלהם בארץ וקיבלתי זיכוי מלא. לא שילמתי שום דבר על המשלוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 6 דקות pregulla אמר:

בחניות מסויימות יש אפשרות החזרה ללא עלות. svbony אחת מהן. החזרתי בעבר לחנות אחרת עינית פגומה. פתחתי דיספיוט, קיבלתי שטר מטען מעליאקסםרס עם כתובת בארץ. בערך שבועיים אחרי שמסרתי את החבילה הם קיבלו אותה במחסן שלהם בארץ וקיבלתי זיכוי מלא. לא שילמתי שום דבר על המשלוח.

וואלה! שמע זה הדבר הכי קרוב לחווית קניות של אמזון פריים ששמעתי עליו פה בישראל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 weeks later...

ב 10.11 בבוקר פתחתי דספיוט, אחרי כמה שעות קיבלתי שטר מטען, בערב מסרתי אותה לחברת משלוחים (הפעם זה היה buzzer ). היום קיבלתי זיכוי מלא.

עכשיו צריך להתעסק עם החזר מע"מ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

2. 4

3. 4

• נושאים

• צור חדש...

Important Information