עבור לתוכן
  • צור חשבון

תפעול טלסקופ חדש

תגובות מומלצות

שלום לכולם,

אז אחרי שתי תצפיות בדרום ומחקר אינטרנטי רכשנו טלסקופ חדש- skywatcher Heritage 150 GOTO.

החלטתי שלבנתיים לא אשתמש במערכת ה-GOTO ואעבוד ידנית.

בשלוש לילות האחרונים עליתי לגג, צפיתי בירח וניסיתי לצפות בצדק ובשבתאי. כאשר כיוונתי את הטלסקופ לצדק כל מה שראיתי היה השתקפות של החלק העליון של הטלסקופ (שלוש המוטות היוצאות מן המרכז של העיגול העליון). לא ברור לי מה אני עושה לא בסדר. הירח נראה נפלא, אך לעבר צדק ובשבתאי רואים את ההשתקפות הזו. פיינדר מאופס ובדקתי גם קילמוץ והוא מקולמץ. אני מרגיש שאני מפספס משהו די בסיסי...

אשמח להכוונה

תודה !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תתחדש! אני כמעט רכשתי כזה בעצמי..

לגבי ההשתקפות, כיסית את האיזור הנפתח מסביב בבד או כיסוי קשיח כלשהו?
אורות מהעיר נכנסים מהצד ויכולים להפריע מאוד.

עם איזה עינית אתה משתמש? יכול להיות שלא היית בפוקוס? הספיידר, המוטות שמחזיקים את המראה המשנית נראים בבירור כשלא נמצאים בפוקוס..

לפי מה קילמצת? יש לך ניסיון קודם עם מחזירי אור?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 5 דקות ori shalev אמר:

שלום לכולם,

אז אחרי שתי תצפיות בדרום ומחקר אינטרנטי רכשנו טלסקופ חדש- skywatcher Heritage 150 GOTO.

החלטתי שלבנתיים לא אשתמש במערכת ה-GOTO ואעבוד ידנית.

בשלוש לילות האחרונים עליתי לגג, צפיתי בירח וניסיתי לצפות בצדק ובשבתאי. כאשר כיוונתי את הטלסקופ לצדק כל מה שראיתי היה השתקפות של החלק העליון של הטלסקופ (שלוש המוטות היוצאות מן המרכז של העיגול העליון). לא ברור לי מה אני עושה לא בסדר. הירח נראה נפלא, אך לעבר צדק ובשבתאי רואים את ההשתקפות הזו. פיינדר מאופס ובדקתי גם קילמוץ והוא מקולמץ. אני מרגיש שאני מפספס משהו די בסיסי...

אשמח להכוונה

תודה !

תתחדש! רכשתי כזאת בדיוק לפני כ3 שבועות.

אני לא מבין גדול בתחום, למעשה אני לא מבין כלום, אבל נשמע שאתה פשוט לא בפוקוס עם העינית 🙂

פשוט תסובב את העינית בהברגה עד שתגיע לפוקוס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 2 דקות Joe אמר:

תתחדש! אני כמעט רכשתי כזה בעצמי..

לגבי ההשתקפות, כיסית את האיזור הנפתח מסביב בבד או כיסוי קשיח כלשהו?
אורות מהעיר נכנסים מהצד ויכולים להפריע מאוד.

עם איזה עינית אתה משתמש? יכול להיות שלא היית בפוקוס? הספיידר, המוטות שמחזיקים את המראה המשנית נראים בבירור כשלא נמצאים בפוקוס..

לפי מה קילמצת? יש לך ניסיון קודם עם מחזירי אור?

תודה רבה ותודה על התשובה,

לא כיסתי את האיזור הנפתח. אני מירושלים אז יש אור..

השתמשתי בעינית 25 ושיחקחתי עם הפוקוס ושום דבר לא השתנה.

אין לי ניסיון עם מחזירי אור והשתמשתי רק עם צ'שר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 4 דקות Btoash אמר:

תתחדש! רכשתי כזאת בדיוק לפני כ3 שבועות.

אני לא מבין גדול בתחום, למעשה אני לא מבין כלום, אבל נשמע שאתה פשוט לא בפוקוס עם העינית 🙂

פשוט תסובב את העינית בהברגה עד שתגיע לפוקוס

תודה רבה. האמת ששיחקתי עם הפוקוס.

אנסה שוב

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בהחלט נשמע כאילו הפוקוס לא תואם את העינית.. אחרי כל החלפה של עינית צריך לכוון את הפוקוס מחדש, לפעמים עם אותה עינית פתאום עוברים לאוביקט מוכר ורואים שאנחנו צריכים עוד לכוון, קצת לפה או לשם... נסה לעבור עם הפוקוס (הגלגל שלייד העינית) מההתחלה ועד הסוף ותבדוק אם מסתדר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יש תאורה מהצד - שווה מאוד לנסות לכסות את האיזור הפתוח או לחסום את האור איכשהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 1 דקה Joe אמר:

זה בהחלט נשמע כאילו הפוקוס לא תואם את העינית.. אחרי כל החלפה של עינית צריך לכוון את הפוקוס מחדש, לפעמים עם אותה עינית פתאום עוברים לאוביקט מוכר ורואים שאנחנו צריכים עוד לכוון, קצת לפה או לשם... נסה לעבור עם הפוקוס (הגלגל שלייד העינית) מההתחלה ועד הסוף ותבדוק אם מסתדר.

תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם לא, אגב, אז כנראה שהקולימציה לא ממש מיושרת.. אבל אם השתמשת בצ'שייר ואתה חושב שהכל מדוייק אז קודם נסה עם הפוקוס.
אתה לא אמור לראות את הספיידר בעינית בכל אופן, וזה סקופ מעולה להתחלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 13 דקות Joe אמר:

אם לא, אגב, אז כנראה שהקולימציה לא ממש מיושרת.. אבל אם השתמשת בצ'שייר ואתה חושב שהכל מדוייק אז קודם נסה עם הפוקוס.
אתה לא אמור לראות את הספיידר בעינית בכל אופן, וזה סקופ מעולה להתחלה.

אוקי . מסתבר שיש עוד מקום לשחק עם הפוקוס! בעיה נפתרה!

תודה רבה לכולם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ד"א לצדק שבתאי ופלנטות רצוי הגדלות גדולות .  לטלסקופ שלך אורך מוקד 750 ועינית 25, ההגדלה x30.כמעט לא תבחין בפרטים. באופן אישי לפלנטות אני מתחיל( עם דובסוני 200 מ"מ )ב x150 ומטפס ל x240. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 5

שאלות בסיסיות - אסטרופוטוגרפיה

2. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

3. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

• נושאים

• צור חדש...

Important Information