עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצות לחצובה

תגובות מומלצות

פורסם (נערך)

שוב שלום חברים.

אני מעוניין לשדרג את החצובה. כרגע אני עם ה se mount של סלסטרון. 

אז דבר ראשון, סלסטרון מוכרים וודג' שהופך את החצובה הקיימת למשוונית. הדבר הזה שווה משהו או שזה מיותר? 

זה המוצר 

https://www.bhphotovideo.com/c/product/1198776-REG/celestron_93665_eq_wedge_for_nexstar.html

ראיתי גם אנשים שבונים וודג' כזה בעצמם. יש לי ידיים וכלים ואני יכול להיות אחד כזה בעצמי, השאלה אם המאמץ שווה את זה? 

במידה וההמלצה היא להחליף את החצובה כולה, מה תהיה ההמלצה שלכם בהנחה שאמורים לשבת עליה: 

sct 6 אינטש - 4.5 קילו, canon 6d - 800 גרם, ואביזרים נוספים שיגיעו בהמשך. בשלב מסוים אחליף גם את הסקופ אז זה גם שיקול. 

ראיתי שה skywatcher eq6 מאוד פופולרי אבל יקר. איך הeq5 אחיו הקטן? 

איזה עוד דגמים כדאי לשקול? בסופו של דבר המטרה היא להגיע למינימום דקה של חשיפה יציבה. אם הוודג' הזה של סלסטרון יכול לספק את זה, אעדיף להימנע מלהוציא 1000 דולר על חצובה ולהשקיע את הכסף בסקופ נוסף. 

אשמח לעזרה, תודה. 

נערך היום על-ידי Ron Or-El
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וודג׳ זה לא אידיאלי בגלל עניינים של מקלים ואיזון שלא יכולים להיות בריאים למנועים, אבל אתה יכול לנסות. לדקה חשיפה אני מאמין שתגיע. בכל מקרה לסטאפ כזה אני מאמין שגם eq5 אמור להספיק לא? כמה המשקל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי יש את הוודג', והוא עובד לי לא רע (לאחר איפוס לצפון) לחשיפות של עד דקה; אחר כך קצת יותר קשה. שים לב שבגלל האורך של הטלסקופ (אני משתמש ב-9.25) ייתכן שלא תוכל להגיע למרידיאן.

מה שכן - העבודה עם הוודג' מובילה למשקל גדול יותר על רגלי החצובה; הרגליים שמגיעות עם ה-SE הן קצת דקות, ויכול להיות שבעקבות כך תחווה רעידות וחוסר יציבות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה העיקרית עם השימוש ב Wedge בחצובות האלה, מעבר למשקל על הרגליים ונזק למנועים זה הסיכון ליצור עיוות בזרוע של ראש החצובה עצמו. ה SE בנוי ל 5.5 קילו ואתה מגיע די לקצה עם הטלסקופ ושאר הציוד. מה שמייצר עומס רב על הזרוע של ה SE והיו דיווחים של עיוותים בזרוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פורסם (נערך)

אוקיי אני מבין את הבעיות עם הוודג'.

אז לפני שאני בכלל ממשיך להסתכל על חצובות יש לי שאלה די בסיסית.

יש לי מרפסת די גדולה עם כמעט 180 מעלות של ראי. אבל הצפון מתחבא לי מאחורי בניין. ככה שאני לא באמת יכול לסנכרן לכוכב הצפון.  עריכה - במצפן יש לי ראי מדרום מזרח 120 עד צפון מערב 320.
כמה בעיה זה מהווה והאם כדאי לותר על הרעיון בכלליותו?

אני אספר קצת שאני עם בעיה נפשית כלשהי שמונעת ממני לצאת לשעות ארוכות מהבית. נסיעות למדבר הן כרגע רק בגדר חלום.
ההתעסקות החדשה הזו מהווה עבורי הזדמנות לטיפול אז אני אשמח לפתרונות שכן יעבדו עם המגבלות הקיימות לפחות לבינתיים.

שוב תודה,

נערך היום על-ידי Ron Or-El
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על השיתוף, זה לא מובן מאליו.

כמה נקודות:

מה הרמה שאליה אתה רוצה להגיע?

לטובת EAA זה לא הכי קריטי ואפילו אפשר להסתדר עם חצובה אלט אזימוט.

אם אתה רוצה להגיע לצילום, אז יש לך כמה אפשרויות:

• איפוס לפי מצפן או אפליקציה שתראה לך איפה פולאריס. תאפשר לך חשיפות ארוכות יותר מאשר חצובה אלט אזימוט ולהגיע לצילום בסיסי גם של אובייקטים מרוחקים.
  • איפוס בשיטת Drift Align שלא דורשת את פולראיס בכלל, לוקחת יותר זמן אבל נחשבת למדוייקת מאוד. אם החצובה תשאר במקומה זה יכול להיות פתרון נהדר שאם נעשה טוב (יש גם תוכנות שעוזרות בכך) יאפשר לך חשיפות ארוכות.
  • חצובה יקרה שיודעת לעזור באיפוס ללא פולאריס - מדובר בעלות מאוד גבוהה.

מה הכיוון שאליו פונה המרפסת?

אני לגמרי יכול להבין את המשיכה להתעסקות הזו ואם אתה אוהב את זה אז זה רווח נקי מכל הבחינות (חוץ מאשר לחשבון הבנק)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 34 דקות Ron Or-El אמר:

נסיעות למדבר הן כרגע רק בגדר חלום.

מדי פעם יש תצפיות באזור המרכז של "חצי לילה", ככה מהשקיעה עד חצות, בדרך כלל כשבוע לפני מולד הירח. אולי תוכל להצטרף לאחת מהן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 4 שעות Ilan Shapira אמר:

תודה על השיתוף, זה לא מובן מאליו.

כמה נקודות:

מה הרמה שאליה אתה רוצה להגיע?

לטובת EAA זה לא הכי קריטי ואפילו אפשר להסתדר עם חצובה אלט אזימוט.

אם אתה רוצה להגיע לצילום, אז יש לך כמה אפשרויות:

• איפוס לפי מצפן או אפליקציה שתראה לך איפה פולאריס. תאפשר לך חשיפות ארוכות יותר מאשר חצובה אלט אזימוט ולהגיע לצילום בסיסי גם של אובייקטים מרוחקים.
  • איפוס בשיטת Drift Align שלא דורשת את פולראיס בכלל, לוקחת יותר זמן אבל נחשבת למדוייקת מאוד. אם החצובה תשאר במקומה זה יכול להיות פתרון נהדר שאם נעשה טוב (יש גם תוכנות שעוזרות בכך) יאפשר לך חשיפות ארוכות.
  • חצובה יקרה שיודעת לעזור באיפוס ללא פולאריס - מדובר בעלות מאוד גבוהה.

מה הכיוון שאליו פונה המרפסת?

אני לגמרי יכול להבין את המשיכה להתעסקות הזו ואם אתה אוהב את זה אז זה רווח נקי מכל הבחינות (חוץ מאשר לחשבון הבנק)

המרפסת פונה לדרום מערב. ניסיתי בכמה ערבים של EAA עם Live Stacking בSharpcap. 
בנסיונות שעשיתי על אוריון, הטבעת, אנדרומדה והפליאדות ראיתי המון פרטים חדשים וזה משמח מאוד. אבל כמות הרעש בתוצר הסופי מאוד הפריע לי. אין לי ציפיות להוציא תמונות שיופיעו שבוע הבא במגזין, אבל כן משהו נקי יותר שאפשר יהיה לשתף.

אני מניח שהבעיות שלי באו משני כיוונים. אחד, זיהום אור. אני גר במקום די מיושב. חשבתי לקנות פילטר אבל המבחר גדול ומבלבל מאוד ואין לי מושג על מה להסתכל.
הבעיה השניה היא הרוטציה.
אגב, הייתה לי בעיה נוספת של רעידות בזמן שמשאיות או אוטובוסים עוברים ברחוב. פתרתי את זה על ידי לשים מתחת לחצובה ספוגים אקוסטיים שהיו לי פה. פתרון סבבה אבל לא מושלם.

קראתי וראיתי היום גם על טכניקה שלא הכרתי בעבר. Plate Solve. האם זה מהווה איזשהו פתרון למשהו עבורי?

בקיצור, יש לי תקציב של סביבות ה-3,000 ש"ח לשדרוגים הבאים. המחשבה הראשונה שלי הייתה לכיוון חצובה אבל אם יש דברים אחרים שיעזרו, אשמח לשמוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Platesolve לא עוזר עם סיבוב התמונה אלא במציאת האובייקט בצורה מדוייקת.

וויזואלית, אני מעולם לא מצאתי שימוש לפילטרים בעיר, במיוחד אחרי שצופים באובייקטים ממקום חשוך.

אבל, לצילום הם יכולים לעשות פלאים. אבל, פילטרים מוסיפים זמן חשיפה ארוך, מה שמצריך עקיבה מדוייקת ומשוונית על מנת לבטל את אפקט הסיבוב.

חצובה היא הלב של עיסוק בצילום ולפי דעתי צריכה להיות הדבר הראשון שקונים למערכות כאלה. ממה שאני מכיר, חצובות כאלה עולות מעט מעל התקציב שהקצבת.

זו לדוגמא

https://www.firstlightoptics.com/skywatcher-mounts/skywatcher-eqm-35-pro-synscan-goto-modular-mount.html

תומכת בכ 7 קילו לצילום ו 10 לצפייה. גבולי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוקר טוב, רציתי לשתף אתכם סשן EAA די מוצלח מהלילה.

השתמשי בasi120 כי אין לי t-adapter לקנון בינתיים.

בכל מקרה, זה מה שיצא ישירות מSharpcap

Stack_19frames_152s.png.228b0d78dc6271d599d5ed08834f13bb.png

ואחרי טיפה נקיון בפוטושופ

Stack_19frames_152s2-2.jpg.0c3c9cc22777d4f9f7b4d43f466e5c0a.jpg

רמת התסכול שלי ירדה בכמה רמות  הלילה. כנראה שלשפוך עוד כסף לא בהכרח מהווה תחליף לאימון.

אילן תודה, אני אחשוב על הנושא ונראה מה אעשה בעתיד.

מודה לכולכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 25 דקות Ron Or-El אמר:

בוקר טוב, רציתי לשתף אתכם סשן EAA די מוצלח מהלילה.

השתמשי בasi120 כי אין לי t-adapter לקנון בינתיים.

בכל מקרה, זה מה שיצא ישירות מSharpcap

Stack_19frames_152s.png.228b0d78dc6271d599d5ed08834f13bb.png

ואחרי טיפה נקיון בפוטושופ

Stack_19frames_152s2-2.jpg.0c3c9cc22777d4f9f7b4d43f466e5c0a.jpg

רמת התסכול שלי ירדה בכמה רמות  הלילה. כנראה שלשפוך עוד כסף לא בהכרח מהווה תחליף לאימון.

אילן תודה, אני אחשוב על הנושא ונראה מה אעשה בעתיד.

מודה לכולכם.

יפה מאוד על ההצלחה ועל ההחלטה ללמוד יותר את התחום לפני שאתה קופץ ראש להוצאה גדולה.

אנחנו כאן לכל שאלה ומחכים לעוד תמונות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 1 שעה Guydive אמר:

איזה הזמנת?

מצאתי את ה6.3 של סלסטרון בעלי אקספרס ב-400 שקל.

אבל מצאתי את הפוסט הזה שמדבר על לשלב שני 6.3 במקביל ולקבל f3.7.
או לשלב 6.3 עם 0.5 כמו זה:
https://agenaastro.com/gso-2-0-5x-focal-reducer.html ולקבל f2.8

הפוסט: https://www.cloudynights.com/topic/606759-multiple-focal-reducer-spacing/

אני מבין שככל שמוספים עוד לאופטיקה יש סיכוי טוב לדגרדציה מסויימת. אבל זה ניסוי לא יקר מדי ויכול להיות שאני אנסה את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 3 שעות Ron Or-El אמר:

מצאתי את ה6.3 של סלסטרון בעלי אקספרס ב-400 שקל.

אבל מצאתי את הפוסט הזה שמדבר על לשלב שני 6.3 במקביל ולקבל f3.7.
או לשלב 6.3 עם 0.5 כמו זה:
https://agenaastro.com/gso-2-0-5x-focal-reducer.html ולקבל f2.8

הפוסט: https://www.cloudynights.com/topic/606759-multiple-focal-reducer-spacing/

אני מבין שככל שמוספים עוד לאופטיקה יש סיכוי טוב לדגרדציה מסויימת. אבל זה ניסוי לא יקר מדי ויכול להיות שאני אנסה את זה.

מסכים שתהיה דגרגציה ומסכים שזה ניסוי לא יקר. את הרדוסר של סלסטרון סביר להניח שתצליח למכור די מהר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 1 שעה Ron Or-El אמר:

סתם שאלת המשך, מישהו נתקל בדבר הזה: 

https://starizona.com/products/hyperstar-6

שווה משהו? 

זו מערכצ שנכנסת ל - sct בתושבת של המראה המשנית ומאפשרת לצלם ב f/2. זו גרסה קצת יותר ישנה, שווה לברר כמה. גרסאות חדשות עולות באיזור 1,000 דולר. 

זה דבר נחמד כדי לצלם עם sct בשדה רחב, אבל לא הייתי מתחיל עם זה. נראה לי שרדוסר 0.63 אמור להספיק לך להרבה זמן עד שתמצה אם בכלל. שים את המשאבים במקומות אחרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 2

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

2. 2

3. 2

4. 0

מטאור ב 15.3.2024 01:20

5. 5

ZWO seestar S50

• נושאים