עבור לתוכן
  • צור חשבון

תצפית לפני חנוכה - מצפה משואה מוצ"ש 27 לנובמבר

תגובות מומלצות

פורסם (נערך)

הי,

ב-27 לנובמר הירח זורח לקראת חצות - אפשר להשיג שעות של תצפית ועוד לישון לפני יום עובדה 🙂

מי מגיע למצפה משואה ב-27 בערב?

מי שמעוניין להצטרף מוזמן להגיב כאן.

נערך היום על-ידי רוברט
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיין קצת מוקדם, לכו תדעו איזה מזג אוויר יהיה עוד שבועיים. נקווה שיסתדר. מבחינת הירח - אכן ניתן יהיה לקיים תצפית נחמדה של כמה שעות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• רוברט changed the title to תצפית לפני חנוכה - מצפה משואה מוצ"ש 27 לנובמבר
לפני 1 שעה jonzm אמר:

אני חוגג להורי 50 שנות נישואין באותו ערב, אז אאלץ לוותר הפעם.

או... שיש לך מקום מעולה לחגוג איתם 😉

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שאני רואה בגוגל תחזית טובה. יש למישהו כלים יותר טובים לבדוק או שזה מוקדם?

אם תחזית תהיה טובה אני מגיע עם הבת שלי. אבל לא אישאר עד מאוד מאוד (בעצם תלוי בה)

יישומון AstroHopper ניווט אוטומטי בלי לשבור ראש

הטלסקופים שלי: Celestron AstroMaster 102AZ, SVBony sv501p 60mm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בודק עם Clear outside

נכון לעכשיו אכן נראה בסדר.

אפשר גם לבדוק סתם את אתרי מזג האוויר הרגילים, אין שם את הפירוט הזה, אבל אם כתוב שם שצפוי מזג אוויר בהיר זה סימן טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 3 שעות Btoash אמר:

אז יש תצפית מחר? מה בסוף? 

יש כתובת?

התחזית מאוד גבולית, זה כנראה יוכרע מחר בבוקר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מזג האוויר נראה הרבה יותר טוב, אז נראה שהתצפית מתקיימת במצפה משואה, אלא אם יהיה שינוי קיצוני של דקה 90. 

לפרטים של מיקום מדוייק שלחו לי הודעה בפרטי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פורסם (נערך)

מאחר ואף אחד לא כתב סיכום:

הגעתי עם בתי (7) וחמותי לתצפית לקראת 5. התחיל כבר להחשיך ולמען האמת היה צריך להגיע 10 דקות קודם. למזלי הציוד שלי טריוויאלי להרכבה כך שתוך מספר דקות אפשר היה להתחיל.

היו לי חששות אם הבת שלי תתחבר ולא תאבד סובלנות תוך חצי־שעה-שעה שזה הגג מה שעד עכשיו עשינו מהמרפסת/גינה מתחת לבית. היא כן עברה הכנות נרחבות כבר הכירה היטב את הירח, נגה, שבתאי וצדק, יצאה לה לראות כמה צבירים. אבל בכל זאת לא ידעתי איך היא תחזיק לאורך כל התצפית. היא הפתיעה אותי. היינו שם במשך 3 שעות עד 8 כאשר היא כבר פשוט התעייפה לגמרי ונדרמה דרך חזרה הבית כמעט מיד - מה שכבר לא אופייני לה.

כיוון שזה כבר הביקור השלישי במצפה משואה כבר ידעתי למה לצפות ובמה לצפות. הפעם הכנתי רשימה כמו שצריך מראש שבתכל'ס עברתי על רובה וויתרתי על מספר צבירים פתוחים מחמת הזמן.

התחלנו כמובן מכוכבי לכת קצת עברנו על קבוצות כוכבים. איך מוצאים פולריס, איפה קסיאופיה. המשכנו לפליאדות כולל הסיפור של כוכבים תאומים שנולדים באותו ענן וכמובן השם 7 אחריות של בנות של אוטלס שמחזיק את השמיים על גבו. והסיפור שככל הנראה פעם אפשר היה להבחין ב־7 כוכבים ולא ב־6 כמו היום  ושהסיפור הוא אחד העתיקים.

משם המשכנו לינשוף/שפרירית - ובשיא היה התלהבות של בתי כשהיא ראתה ככל נראה לווין או מטוס עובר בשדה הראיה שלה 

ראינו אנדרומדה ואלבריאו שגם הבת שלי הבחינה בצבעים שונים ולבסוף קינחנו בצביר כדורי M15... הספקנו קצת לראות את ערפילית האוריון שלמען האמת הייתה נמוכה והיה קשה מאוד לראות אותה בעין לא מנוסה.

ואז יצאנו הבית. כמובן מחרת בבוקר היו מלא סיפורים על לווין/כוכב נופל ועל שפרירית שמסתכלת ימינה וכד'

היה כיף מאוד לראות אותה מתעניינת ומצליחה לראות ולהתלהב מדברים שגם לא כל מבוגר יבין. תענוג!

נערך היום על-ידי Artyom

יישומון AstroHopper ניווט אוטומטי בלי לשבור ראש

הטלסקופים שלי: Celestron AstroMaster 102AZ, SVBony sv501p 60mm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 50 דקות Artyom אמר:

מאחר ואף אחד לא כתב סיכום:

הגעתי עם בתי (7) וחמותי לתצפית לקראת 5. התחיל כבר להחשיך ולמען האמת היה צריך להגיע 10 דקות קודם. למזלי הציוד שלי טריוויאלי להרכבה כך שתוך מספר דקות אפשר היה להתחיל.

היו לי חששות אם הבת שלי תתחבר ולא תאבד סובלנות תוך חצי־שעה-שעה שזה הגג מה שעד עכשיו עשינו מהמרפסת/גינה מתחת לבית. היא כן עברה הכנות נרחבות כבר הכירה היטב את הירח, נגה, שבתאי וצדק, יצאה לה לראות כמה צבירים. אבל בכל זאת לא ידעתי איך היא תחזיק לאורך כל התצפית. היא הפתיעה אותי. היינו שם במשך 3 שעות עד 8 כאשר היא כבר פשוט התעייפה לגמרי ונדרמה דרך חזרה הבית כמעט מיד - מה שכבר לא אופייני לה.

כיוון שזה כבר הביקור השלישי במצפה משואה כבר ידעתי למה לצפות ובמה לצפות. הפעם הכנתי רשימה כמו שצריך מראש שבתכל'ס עברתי על רובה וויתרתי על מספר צבירים פתוחים מחמת הזמן.

התחלנו כמובן מכוכבי לכת קצת עברנו על קבוצות כוכבים. איך מוצאים פולריס, איפה קסיאופיה. המשכנו לפליאדות כולל הסיפור של כוכבים תאומים שנולדים באותו ענן וכמובן השם 7 אחריות של בנות של אוטלס שמחזיק את השמיים על גבו. והסיפור שככל הנראה פעם אפשר היה להבחין ב־7 כוכבים ולא ב־6 כמו היום  ושהסיפור הוא אחד העתיקים.

משם המשכנו לינשוף/שפרירית - ובשיא היה התלהבות של בתי כשהיא ראתה ככל נראה לווין או מטוס עובר בשדה הראיה שלה 

ראינו אנדרומדה ואלבריאו שגם הבת שלי הבחינה בצבעים שונים ולבסוף קינחנו בצביר כדורי M15... הספקנו קצת לראות את ערפילית האוריון שלמען האמת הייתה נמוכה והיה קשה מאוד לראות אותה בעין לא מנוסה.

ואז יצאנו הבית. כמובן מחרת בבוקר היו מלא סיפורים על לווין/כוכב נופל ועל שפרירית שמסתכלת ימינה וכד'

היה כיף מאוד לראות אותה מתעניינת ומצליחה לראות ולהתלהב מדברים שגם לא כל מבוגר יבין. תענוג!

איזה כיף לקרוא ארטיום,

הפליאה והחדווה של ילדים בתצפיות היא חלק משמעותי מהחוויה, וגם כמובן הזמן המשפחתי. מקווה שה״חיידק״ יקנן היטב ושמעכשיו היא תוציא אותך לתצפיות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 2

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

2. 2

3. 2

4. 0

מטאור ב 15.3.2024 01:20

5. 5

ZWO seestar S50

• נושאים