עבור לתוכן
  • צור חשבון

המאבק שלי בשמש

תגובות מומלצות

אז בגלל @Alexander Vyssokii שדרך הלונט שלו צפינו בשמש לפחות פעמיים בבוקר של אחרי תצפיות, מאוד רציתי את היכולת לצפות בשמש.

אחרי מחקר והתייעצויות, הגעתי ל Daystar Quark, פילטר שמש שמתחבר לטלסקופים "רגילים" ומאפשר במחיר סביר להשתמש בטלסקופים גדולים יותר.

מבחינת הטלסקופ, הזמנתי 127ממ של ברסר, אבל בסופו של דבר התברר שזה טלסקופ שמגיע עם ארבע עדשות - דובלט מקדימה ועוד זוג עדשות לפני הפוקוסר. זה לא טוב כי מגודל של 80ממ, צריך להשתמש בפילטר חוסם אנרגיה אחרת ממיסים כל מה שנמצא לפני הפילטר חוסם האנרגיה (UV-IR Cut). שתי העדשות הנוספות של הברסר השאירו אותו בחנות.

בינתיים הזמתי Explore Scientific 102. אכרומט נחמד שמגיע עם דיאגונל של 2", פוקוסר Dual Speed, טבעות עם Dovetail וידית נשיאה. לא רע לטלסקופ של 450$.

לשמש, אפשר להסתדר עם אכרומט כי גם ככה הפילטר מסנן את רוב האור ונשארים עם רוחב גל אחד. כל עניין ה chromatic aberration הוא פחות מהותי. (על מי אני עובד, הרי בסוף יגיע אפו...)

גם את החצובה אלט-אז של סלסטרון החלפתי ב AZ EQ 5 שתאפשר שימוש בשובר אור בלי לדאוג שהדיאגונל יפגע בבסיס, פרוייקט 🙂 

אשמור את כל הפירוט לבלוג, שיתווסף בקרוב, אבל אחרי שראיתי תמונות שניתן לצלם עם שילוב של טלסקופ כזה והפילטר, רכשתי מצלמה (נכון, צבע, פחות מתאים) שמיועדת לא רק לשמש אלא לכניסה לקצת צילום, וניסיתי לצלם את השמש.

לא הגעתי לפוקוס, לא משנה מה עשיתי.

מי שבא לעזרתי היה @Deddy Dayag, שמרחוק עשה לי המון סדר בכל הסיפור הזה ושם דגש על הפוקוס העדין שהעבודה עם ה Quark דורשת וההתמודדות עם העובדה שהמצלמה צבעונית. תודה רבה 🙂 

image.png.a38015bc92b557c7e0eb19241fa6c17f.png

אז נכון, תמונות עדיין אין לי, אבל כתם שמש דרך המסך ראיתי גם ראיתי ואמשיך לנסות בימים הקרובים לייצר משהו מכל הסיפור הזה.

מה נשאר?

- לשלוט על החצובה מהמחשב (מאוד מאוד רוצה להיות במקום מוצל ולא להתבשל ולהפסיק להשתמש באלתורים כדי לקבל צל על המסך). כבל יש, תוכנות הותקנו מחר אנסה לחבר את הכל.

- להעביר את החצובה למוד של EQ - לפני שעה עשיתי polar alignment די פרטאץ בפעם ראשונה, ה GOTO עובד, הכוכב שכיוונתי אליו נשאר במרכז כבר 30-40 דקות, לא רע.

- כבל מאריך למצלמה

- מנוע לפוקסר עם שליטה מרחוק

- מצלמת מונו (בינתיים נסתדר עם מה שיש)

- ללמוד עיבוד את נושא עיבוד התמונה

מה המסקנה העיקרית שלי? יש כאן קהילה נהדרת, וצריך לשאול שאלות 🙂 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

2. 4

3. 4

• נושאים

• צור חדש...

Important Information