עבור לתוכן
  • צור חשבון

שדרוגים והתקדמות

תגובות מומלצות

הגיע המפחית אורך מוקד ושדרגתי את עצמי גם עם הוודג' של סלסטרון.

קניתי את הוודג' משלוש סיבות:

1. נמאס לי לחכות שיקנו ממני את החצובה 😄
  2. לפי מה שקראתי וראיתי ASPA הוא תהליך די פשוט שנותן מענה לעובדה שאין לי קו ראיה לפולאריס.
  3. חפירה די מעמיקה במנואל ופורומים על איך להוציא את המקסימום מהשילוב הזה כולל שלבי פעולה. זאת אומרת כבר ידעתי מה לעשות במקרה שמשהו לא יעבוד כמו שצריך.
    מתוך זה, בניית ציפיות. ידעתי שאני צריך לצפות לזמני חשיפה של דקה בתנאים טובים אבל ברוב המקרים אני אקבל 30-45 שניות.

הלילה הראשון היה מאוד מוצלח מבחינתי. ישבה לי בראש פיסת מידע שאילן זרק פה פעם שצריך לאפס ל30 מעלות. אז זאת הייתה נקודת ההתחלה שלי. וודג' על שלושים מעלות ועם מצפן כיוונתי בערך לצפון.
אחרי האיפוס הראשוני, איפסתי לצפון עם ASPA ואפילו שצריך להזיז פיזית את החצובה, זה התברר כתהליך די פשוט. זה היה עם עינית של 25מ"מ.
כשחזרתי על כל התהליך שוב עם מצלמה התגלה כבר יותר קושי. איפוס החצובה עצמה בדיוק למרכז המטרה לקח לי די הרבה זמן. לפעמים היה מדובר בכמה עשרות פיקסלים שניסיתי לתקן ובטעות העפתי הכל לצד השני של החיישן. לקח לי משהו כמו חצי שעה, 45 דקות. אבל אני עקשן מספיק.

בסוף הגעתי לאיפוס שהיה נראה לי בסדר והתחלתי חשיפות נסיון. הגעתי ל15 שניות ומעבר לזה התחילו לי כבר טריילים. אז דבר ראשון שחשדתי בו הוא שהטלסקופ לא מאוזן. משכתי את הסקופ קצת אחורה לכיוון המצלמה וזה היה כמו קסם. בחשיפות הבאות הגעתי ל30 שניות. לא מושלם, עדיין קצת מריחה אבל זרמתי עם זה. כבר היה מאוחר ורציתי להתחיל.
עשיתי 50 חשיפות על M42 (כמו תמיד) שמתוכם ניפיתי איזה 20.
ככה גיליתי שיש לי דריפט למזרח. לפי מה שקראתי, זה משהו שאפשר לתקן עם Backlash Compensation. אבל אני אצטרך לנסות את זה בלילה הנקי הבא.
ויש מצב שאני צריך לעבוד קצת על BackFocus

אני ממש מרוצה ממה שיצא בהתחשב. למדתי המון ויש רק לאן להתקדם.

פרטים טכניים:
Celestron 6SE + Wegde
f/6.3 Focal Reducer
ASI485MC
Total Exposure: 15 minutes (30 times 30s) + 20 Darks + 50 Bias
ASI Deep Sky
Bin2
Gain: 0
Cropped to about 75%
Processed in PixinSight, PS and Denoise

M43 Final.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 25 דקות Ron Or-El אמר:

הגיע המפחית אורך מוקד ושדרגתי את עצמי גם עם הוודג' של סלסטרון.

קניתי את הוודג' משלוש סיבות:

1. נמאס לי לחכות שיקנו ממני את החצובה 😄
  2. לפי מה שקראתי וראיתי ASPA הוא תהליך די פשוט שנותן מענה לעובדה שאין לי קו ראיה לפולאריס.
  3. חפירה די מעמיקה במנואל ופורומים על איך להוציא את המקסימום מהשילוב הזה כולל שלבי פעולה. זאת אומרת כבר ידעתי מה לעשות במקרה שמשהו לא יעבוד כמו שצריך.
    מתוך זה, בניית ציפיות. ידעתי שאני צריך לצפות לזמני חשיפה של דקה בתנאים טובים אבל ברוב המקרים אני אקבל 30-45 שניות.

הלילה הראשון היה מאוד מוצלח מבחינתי. ישבה לי בראש פיסת מידע שאילן זרק פה פעם שצריך לאפס ל30 מעלות. אז זאת הייתה נקודת ההתחלה שלי. וודג' על שלושים מעלות ועם מצפן כיוונתי בערך לצפון.
אחרי האיפוס הראשוני, איפסתי לצפון עם ASPA ואפילו שצריך להזיז פיזית את החצובה, זה התברר כתהליך די פשוט. זה היה עם עינית של 25מ"מ.
כשחזרתי על כל התהליך שוב עם מצלמה התגלה כבר יותר קושי. איפוס החצובה עצמה בדיוק למרכז המטרה לקח לי די הרבה זמן. לפעמים היה מדובר בכמה עשרות פיקסלים שניסיתי לתקן ובטעות העפתי הכל לצד השני של החיישן. לקח לי משהו כמו חצי שעה, 45 דקות. אבל אני עקשן מספיק.

בסוף הגעתי לאיפוס שהיה נראה לי בסדר והתחלתי חשיפות נסיון. הגעתי ל15 שניות ומעבר לזה התחילו לי כבר טריילים. אז דבר ראשון שחשדתי בו הוא שהטלסקופ לא מאוזן. משכתי את הסקופ קצת אחורה לכיוון המצלמה וזה היה כמו קסם. בחשיפות הבאות הגעתי ל30 שניות. לא מושלם, עדיין קצת מריחה אבל זרמתי עם זה. כבר היה מאוחר ורציתי להתחיל.
עשיתי 50 חשיפות על M42 (כמו תמיד) שמתוכם ניפיתי איזה 20.
ככה גיליתי שיש לי דריפט למזרח. לפי מה שקראתי, זה משהו שאפשר לתקן עם Backlash Compensation. אבל אני אצטרך לנסות את זה בלילה הנקי הבא.
ויש מצב שאני צריך לעבוד קצת על BackFocus

אני ממש מרוצה ממה שיצא בהתחשב. למדתי המון ויש רק לאן להתקדם.

פרטים טכניים:
Celestron 6SE + Wegde
f/6.3 Focal Reducer
ASI485MC
Total Exposure: 15 minutes (30 times 30s) + 20 Darks + 50 Bias
ASI Deep Sky
Bin2
Gain: 0
Cropped to about 75%
Processed in PixinSight, PS and Denoise

M43 Final.png

יפה מאוד! זה הרבה מאוד פרטים יחסית ל 0 גיין. כבר בתמונה הקודמת שפירסמת היתה לי תחושה שברגע שתביא רדוסר כמות הפרטים תקפוץ למעלה. ולגבי הצבעים - זה עיבוד או הצבעים שהסנסור פלט? אם אני לא טועה בפעם הקודמת זה היה בגוון אדמדם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 13 דקות Guydive אמר:

יפה מאוד! זה הרבה מאוד פרטים יחסית ל 0 גיין. כבר בתמונה הקודמת שפירסמת היתה לי תחושה שברגע שתביא רדוסר כמות הפרטים תקפוץ למעלה. ולגבי הצבעים - זה עיבוד או הצבעים שהסנסור פלט? אם אני לא טועה בפעם הקודמת זה היה בגוון אדמדם

זה העיבוד. בתמונה הזו הצבעים יושרו PixInSight אז זה יותר קרוב לפלט של הסנסור.
התמונה הקודמת הוערמה בDSS ואז עובדה בפוטושופ. אז זה היה יותר מה שבא לי ופחות מה שנכון. 🙂

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סחטיין! ודאי לאור ראשון לוודג׳. נראה לי שעם איזון טוב אתה יכול להגיע גם לחשיפות גבוהות יותר - אני הצלחתי חשיפה של דקה עם c9.25, אבל זה היה סיוט להגיע לזה. עם שפורפרת 6״ אמור להיות יותר קל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 0

טלסקופ - רכישה

2. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

3. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

• נושאים

• צור חדש...

Important Information