עבור לתוכן
  • צור חשבון

בחירת רפרקטור ל EAA

תגובות מומלצות

שלום לכולם,

לפי עצה שלכם חברים, השגתי חצובה AZ-GTI עם כושר נשיאה 5 ק"ג.
חיברתי לחצובה את הניוטוני SW HERITAGE 150P, וזה עובד טוב בתצפית ויזואלית.

אבל, לניוטוני הזה יש פוקוסר משונה "מתברג". אפשר להסתדר איתו בצפיה ויזואלית, אבל לחבר אליו מצלמה ומחשב זה סיפור מתסכל.

לכן, חשבתי לקנות רפרקטור, וההתלבטות היא בין:
1.  SKYWATCHER EVOSTAR 72ED     עם השדה הרחב ופחות יכולת הגדלה 

2.  Skywatcher EVOSTAR ED80      שבא עם חבילת אבזור נחמדה, אבל חסר במלאי באתרים שבדקתי 

3.  TS-Optics ED APO 80 mm     כנראה עם איכות חומר הכי טובה מבין השלושה

האם מישהו התנסה ויכול להמליץ ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך עוד מלא אפשרויות חוץ מאלה, יש טלסקופים של SharpStar שהם טריפלט מלא 60ממ במחיר ממש שווה וגם של SkyRover.. אני בהתלבטות בעצמי בנושא הזה ומה שמכוון אותי כרגע זה הכיס והמשקל (החצובה שלך תהיה הרבה יותר מדוייקת כשאתה לא מעמיס עליה את המקסימום משקל האפשרי).

אני קניתי כבר עיניות ומוצרים קצת יקרים באלי אקספרס ומאוד מפתה המחיר שמציעים שם על טלסקופים שהם doublet ED (שתי עדשות שאחת מהן היא Extra low Disperssion) או Triplet שהן בכלל אמורות לתת תמונה חדה בלי אברצייה כרומטית..

אשמח לשמוע מה בחרת בסוף ומאיפה קנית, בהצלחה!

אגב בלוח של מכירת ציוד אסטרונומי בפייסבוק מישהו כרגע מוכר 80ממ Evostar (אם לא מכר כבר).. אם יד שנייה לא מפריע לך כשהציוד שמור זו אפשרות מעולה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שים לב שכושר הנשיאה הוא לצפייה, לא לצילום. רשמית ה-AzGTi לא מיועד לצילום והחברה לא מתחייבת לכלום.

מצד שני אני מאוד מרוצה מה- AZ-GTi שלי עם WO 72mm עליו.

מצד שלישי, הדרישות שלי מצילום די נמוכות - אני רק מתחיל 🙂

איזו תשובה אתה מצפה לקבל? שלושת הטלסקופים הם בגבול העליון של מה שה-AZGTi יחזיק, שלושת הטלסקופים טובים.
זה בעיקר עניין של תקציב/זמינות של הציוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוברט, הוא שאל על eaa, שם הדרישות סלחניות הרבה יותר מצילום קלאסי. מה שכן אני מסכים איתך שבחצובה הזו המשקל כן קריטי. 

אני הייתי הולך על 72 ממ מכמה סיבות:

1. בצילום יחס המוקד חשוב הרבה יותר מהמפתח, ורצוי שיהיה כמה שיותר נמוך. ל 72 יש יחס מוקד f/5.9, לעומת ה 80ממ עם  f/7.5. התוספת 8ממ לא שווה את הקפיצה ביחס המוקד  

2. ה 72 שוקל כולה 2.5 קילו. מאוד חשוב בחצןבה כמו ה gti

3. ה 72 יותר זול. משאיר עודף בכיס לשדרוגים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה לחזק את מה שגיא אמר - גם אני הייתי לוקח את ה 72 בזכות המחיר, השדה והמשקל. ממש בלי תחרות. ללכת על מפתח גדול יותר זה תמיד מפתה אבל... ל EAA זה פחות רלוונטי כי גם עם טלסקופ 60ממ קיבלתי פרטים נהדרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 weeks later...
לפני ב-18.2.2022 at 13:52 samer salman אמר:

כמו שאמרת, הזמנתי את ה Sky watcher Evostar 72ED

תודה 🙋

להלן עדכון:
4 ימים אחרי שהזמנתי ב FLO, המוצר הגיע לארץ ב 22.2.22 ונכנס לשלב שחרור מהמכס.
עבר יום, עברו יומיים, עבר שבוע, עברו שבועיים וביום 13.3.22 מקבל הודעה מ DHL שהמוצר שוחרר מהמכס.
סופסוף אחרי 20 יום תמימים ושלמים.... ב DHL סיפרו שהחבילה "עוכבה לבידוק בטחוני".

אממה, כעת אני מהסס לקבל את המשלוח. למה? כי:

1. הם מבקשים סכום לא קטן שכולל "דמי אחסנה" סה"כ 665 ש"ח כאשר כל התשלום ל FLO היה 1300 ש"ח כולל משלוח.

2. אני לא בטוח אם הטלסקופ עבר "התעללות" בבדיקה ואם העדשות לא יצאו מקולימציה (בעיה לקלמץ רפקרטור). האם אקבל טלסקופ שמיש או כלי נוי לסלון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בזמן האחרון המכס מעכב לא מעט חבילות, כבר לא מתרגש.

ניטול, אחסנה ושאר ירקות תמיד לוקחים. זה במקום שאתה תגיע למכס לשחרר את החבילה ולריב איתם בעצמך.

לא חושב שהם יגעו בעדשה ולהוציא שובר אור מקולימציה דורש כישרון 😀

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 11 שעות samer salman אמר:

1. הם מבקשים סכום לא קטן שכולל "דמי אחסנה" סה"כ 665 ש"ח כאשר כל התשלום ל FLO היה 1300 ש"ח כולל משלוח.

2. אני לא בטוח אם הטלסקופ עבר "התעללות" בבדיקה ואם העדשות לא יצאו מקולימציה (בעיה לקלמץ רפקרטור). האם אקבל טלסקופ שמיש או כלי נוי לסלון?

665 ש"ח דמי אחסנה של משהו כל כך קטן לכמה ימים זה לא ריאלי, אז כנראה שזה לא דמי אחסנה בלבד.

אם הטלסקופ עלה 1300 ש"ח עם משלוח, אז חברת השילוח גובה ממך 17% מע"מ על כל הסכום הזה (כ - 250 ש"ח) , ובנוסף עמילות מכס (עוד 250 ש"ח), ואז.. דמי אחסנה. כל הדבר הזה כנראה מסתכם לך לסכום שאתה מדבר עליו.

לא חושב שיש לך מה לפחד לקבל את המשלוח כמו שאילן אמר. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני ב-14.3.2022 at 23:47 Guydive אמר:

665 ש"ח דמי אחסנה של משהו כל כך קטן לכמה ימים זה לא ריאלי, אז כנראה שזה לא דמי אחסנה בלבד.

אם הטלסקופ עלה 1300 ש"ח עם משלוח, אז חברת השילוח גובה ממך 17% מע"מ על כל הסכום הזה (כ - 250 ש"ח) , ובנוסף עמילות מכס (עוד 250 ש"ח), ואז.. דמי אחסנה. כל הדבר הזה כנראה מסתכם לך לסכום שאתה מדבר עליו.

לא חושב שיש לך מה לפחד לקבל את המשלוח כמו שאילן אמר. 

וחוץ מזה - FLO חנות סופר הגונה. אם משהו לא בסדר עם המכשיר, הם ידאגו שתהיה מסודר ושמח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 month later...

עברו ימים, עברו שבועות ובסוף הודעתי ל dhl  שאני מסרב לקבל את החבילה של ה evostar72ed.

וכל הכבוד ל FLO: הם החזירו לי את כל הכסף, כולל דמי המשלוח! 

ועכשיו?

אני עומד לשלם עוד קצת וללכת על 

https://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/language/en/info/p8866_TS-Optics-Doublet-SD-Apo-72-mm-f-6---FPL53---Lanthanum-Glass-Objective.html

מקווה שהסיפור עם המכס לא יחזור על עצמו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 weeks later...

סופסוף הגיע!

https://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/language/en/info/p8866_TS-Optics-Doublet-SD-Apo-72-mm-f-6---FPL53---Lanthanum-Glass-Objective.html

איכות חומרים מצויינת. 

בנסיון ראשון של צפיה ויזואלית ישירה דרך עינית 25 מ"מ, מצאתי שלא מגיעים לפוקוס גם אם מאריכים את כל הפוקוסר עד הסוף. דרושים עוד 2-3 ס"מ ואז רואים נהדר. בשביל זה משכתי את העינית טיפה החוצה מהעוגן, וגם את המתאם של 2" > 1.25".

לדעתי זה לא יפריע כשמחברים מצלמה. אבל את זה עוד לא ניסיתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 10 שעות samer salman אמר:

סופסוף הגיע!

איכות חומרים מצויינת. 

בנסיון ראשון של צפיה ויזואלית ישירה דרך עינית 25 מ"מ, מצאתי שלא מגיעים לפוקוס גם אם מאריכים את כל הפוקוסר עד הסוף. דרושים עוד 2-3 ס"מ ואז רואים נהדר. בשביל זה משכתי את העינית טיפה החוצה מהעוגן, וגם את המתאם של 2" > 1.25".

לדעתי זה לא יפריע כשמחברים מצלמה. אבל את זה עוד לא ניסיתי.

יש לי שובר אור דומה  71/419.

לצפייה בעינית כנראה בונים על זה שנשתמש בדיאגונל. בצילום עם מפחית אורך מוקד אין בעיה.

בצילום ללא מפחית אני משתמש במאריך 2 אינץ' כי אחרת צריך לקחת את הפוקוסר החוצה עד הסוף וגם שהמתאם של המצלמה יוזז קצת אחורה. עם מאריך אני יודע מה נקודת הפוקוס ויכול לחזור אליה בשינוי סטאפ או בהחלפת מצלמה.

Screenshot_20220521-085930_Dropbox.jpg.403fc0a4754a3ab29e1030e63acc0b81.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 5 שעות Guydive אמר:

תתחדש! מחכים לתמונות ראשונות

תודה גיא... מאשר לי זמן למידה? 😉

לפני 4 שעות Yossi Zamir אמר:

יש לי שובר אור דומה  71/419.

לצפייה בעינית כנראה בונים על זה שנשתמש בדיאגונל. בצילום עם מפחית אורך מוקד אין בעיה.

בצילום ללא מפחית אני משתמש במאריך 2 אינץ' כי אחרת צריך לקחת את הפוקוסר החוצה עד הסוף וגם שהמתאם של המצלמה יוזז קצת אחורה. עם מאריך אני יודע מה נקודת הפוקוס ויכול לחזור אליה בשינוי סטאפ או בהחלפת מצלמה.

תודה על המידע יוסי.
הזמנתי דיאגונל, והטלסקופ הגיע לפניו.
לגבי קורקטור / רידיוסר: כל האתרים שמוכרים את הטלסקופ מציינים את הצורך באביזר כזה. אמרתי לעצמי שאקנה תוך כדי למידה. 

מה שכן, מעוניין לצאת לשטח - יותר בשביל להכיר אנשים, ואנשים שיכירו לי יותר טוב את הציוד. 🙃

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

2. 4

3. 4

• נושאים

• צור חדש...

Important Information