עבור לתוכן
  • צור חשבון

מדריך ל־AstroHopper

תגובות מומלצות

אחרי שבתצפית האחרונה ראיתי את ה-SSE בפעולה, ואחרי שבאמת התמחתי באסטרוהופר, אני חושב שאפשר להגיד שהאסטרוהופר לא נופלת מה-SSE. האמת, שהרבה זמן דיגדג לי לשים יד על מערכת SSE כזו, אבל עכשיו, ובמיוחד אחרי התצפית הזו, לא יודע אם כדאי לי.

יכולת העקיבה והכיוון, גודל בסיס הנתונים, כולם לטובת האסטרוהופר. ל-SSE יש יתרון אחד גדול בנושא ה-PLATE SOLVING. יתרון קטן בנושא הממשק, שלמעשה לקוח מסקיי ספרי - אבל בצורת העבודה שלי - בשילוב עם טבלט שמריץ סקי ספרי, ועם שימוש נרחב בפיינדר האופטי, אני מגיע בקלות לכל מטרה, לפעמים גם מהר יותר מאשר ראיתי את אודי עם ה-SSE. האמת, @Ehud Spiegel, נראה לי שאתה יותר מדי מסתמך על היכולת של ה-SSE להביא אותך לנקודה המדוייקת עם PLATE SOLVING.

דוקא בגלל שלאסטרוהופר יש כמעט תמיד איזו שגיאה קטנה, אם אני לא רואה את המטרה בעינית, אני מייד קופץ לפיינדר, ועם השוואה מול סקיי ספרי, אני מייד מגיע אליה. ב-SSE כנראה מפתחים נטייה להגיע לאזור המטרה ואז פשוט להמתין, עד שהוא מזהה את המיקום המדוייק עם PLATE SOLVING, ומכוון אליו במדוייק, כאשר כל תנודה קטנה של המכשיר (ובתחילת התצפית האחרונה הרוח גרמה להרבה תנודות כאלו), מתחילה את התהליך מחדש ומעכבת את התצפית.

בקיצור - באמת כל הכבוד ארתיום. הצלחת לייצר כאן משהו באמת מיוחד, ומאד מאד שימושי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה־SSE לעומת AstroHopper זה נושא לדיון. שניהם עושים פחות או יותר אותו הדבר אבל מצד שני מאוד שונים מספר הבטים

• AstroHopper דורש הכרות בסיסית עם השמיים ואיפוס לעתים קרובות מאוד (תלוי במכשיר/שדה הראיה).
  • SSE הוא לא מוצר נפרד וצריך לרכוש טלסקופ במיוחד עבורו ואז למכור אותו ללא המכשיר בחצי המחיר במקרה הטוב. זה מאוד לא פרקטי מאלו שרק באים לתחום אלא אם רוכשים ללכתחילה טלסקופ כזה (ולרוב הם לא הכי טובים שבעולם)
  • אבל בעיניי ההבדל המהותי הוא לא המחיר אלא עובדה ש־AstroHopper הוא תוכנה קוד פתוח. מה שמאפשר לפתח אותו לכל כיוון שרוצים. מה שנותן מאגר אובייקטים גדול ומאפשר להרחיב אותו לפי הצורך - מספיק שמישהו יודע תכנות Web הוא יכול לתרום לשיפור היישום.
    היישום הזה עבר דרך ארוכה מאוד. ובמידה ותתפתח קהילת מפתחים סביבו הוא יכול להפוך למשהו הרבה יותר עשיר ממה שהוא היום

העיניי AstroHopper, בהיותו יישום קוד־פתוח מייצר הבדל מהותי ביותר
נערך היום על-ידי Artyom

יישומון AstroHopper ניווט אוטומטי בלי לשבור ראש

הטלסקופים שלי: Celestron AstroMaster 102AZ, SVBony sv501p 60mm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 17 דקות Artyom אמר:

ה־SSE לעומת AstroHopper זה נושא לדיון. שניהם עושים פחות או יותר אותו הדבר אבל מצד שני מאוד שונים מספר הבטים

• AstroHopper דורש הכרות בסיסית עם השמיים ואיפוס לעתים קרובות מאוד (תלוי במכשיר/שדה הראיה).
  • SSE הוא לא מוצר נפרד וצריך לרכוש טלסקופ במיוחד עבורו ואז למכור אותו ללא המכשיר בחצי המחיר במקרה הטוב. זה מאוד לא פרקטי מאלו שרק באים לתחום אלא אם רוכשים ללכתחילה טלסקופ כזה (ולרוב הם לא הכי טובים שבעולם)
  • אבל בעיניי ההבדל המהותי הוא לא המחיר אלא עובדה ש־AstroHopper הוא תוכנה קוד פתוח. מה שמאפשר לפתח אותו לכל כיוון שרוצים. מה שנותן מאגר אובייקטים גדול ומאפשר להרחיב אותו לפי הצורך - מספיק שמישהו יודע תכנות Web הוא יכול לתרום לשיפור היישום.
    היישום הזה עבר דרך ארוכה מאוד. ובמידה ותתפתח קהילת מפתחים סביבו הוא יכול להפוך למשהו הרבה יותר עשיר ממה שהוא היום

העיניי AstroHopper, בהיותו יישום קוד־פתוח מייצר הבדל מהותי ביותר

יש משהו מאוד נוח וקל לשימוש ב-SSE, ואני גם משתמש בו עם SkySafari במקביל כדי להשוות למה שאני אמור לראות בעינית ולוודא שאני במקום. ולמרות זאת, אני חושב ש-SkyHopper הוא מוצר מעולה, שיכול לפנות לקהל הרבה יותר רחב ואינו דורש שום חומרה ייעודית מעבר לדרך לחבר את הטלפון שלך לטלסקופ. גם אם יש ל-SSE יתרון כלשהו, נראה לי שבסופו של יום ה-SkyHopper מנצח בקלות בגלל העובדה שהוא חינמי וזמין לכל אדם. בקיצור ארתיום - שאפו ענקי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 2 שעות nirzon אמר:

אחרי שבתצפית האחרונה ראיתי את ה-SSE בפעולה, ואחרי שבאמת התמחתי באסטרוהופר, אני חושב שאפשר להגיד שהאסטרוהופר לא נופלת מה-SSE. האמת, שהרבה זמן דיגדג לי לשים יד על מערכת SSE כזו, אבל עכשיו, ובמיוחד אחרי התצפית הזו, לא יודע אם כדאי לי.

יכולת העקיבה והכיוון, גודל בסיס הנתונים, כולם לטובת האסטרוהופר. ל-SSE יש יתרון אחד גדול בנושא ה-PLATE SOLVING. יתרון קטן בנושא הממשק, שלמעשה לקוח מסקיי ספרי - אבל בצורת העבודה שלי - בשילוב עם טבלט שמריץ סקי ספרי, ועם שימוש נרחב בפיינדר האופטי, אני מגיע בקלות לכל מטרה, לפעמים גם מהר יותר מאשר ראיתי את אודי עם ה-SSE. האמת, @Ehud Spiegel, נראה לי שאתה יותר מדי מסתמך על היכולת של ה-SSE להביא אותך לנקודה המדוייקת עם PLATE SOLVING.

דוקא בגלל שלאסטרוהופר יש כמעט תמיד איזו שגיאה קטנה, אם אני לא רואה את המטרה בעינית, אני מייד קופץ לפיינדר, ועם השוואה מול סקיי ספרי, אני מייד מגיע אליה. ב-SSE כנראה מפתחים נטייה להגיע לאזור המטרה ואז פשוט להמתין, עד שהוא מזהה את המיקום המדוייק עם PLATE SOLVING, ומכוון אליו במדוייק, כאשר כל תנודה קטנה של המכשיר (ובתחילת התצפית האחרונה הרוח גרמה להרבה תנודות כאלו), מתחילה את התהליך מחדש ומעכבת את התצפית.

בקיצור - באמת כל הכבוד ארתיום. הצלחת לייצר כאן משהו באמת מיוחד, ומאד מאד שימושי.

מה שאמרת לגבי ה SSE והצורך להמתין עד לזיהוי מלא זה כל כך מובהק, גם הרעידות שגורמות לעיכובים זה משהו שיכול לתסכל מאוד. אני לא נגד הטכנולוגיות האלה, להיפך, יש להן שימוש מצויין וגם אני לעיתים משתמש ב digital setting circles לטובת push to. לפי מה שראיתי, לפחות לגבי ה SSE, אני לא הייתי מסתדר איתו ודי בטוח שללא פיינדר הייתי מקפל אחרי שעה ונוסע הביתה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 1

טלסקופ - רכישה

2. 1

טלסקופ - רכישה

3. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

4. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

• נושאים

• צור חדש...

Important Information