עבור לתוכן
  • צור חשבון

התייעצות בעניין שדרוג טלסקופ

תגובות מומלצות

שלום לכולם. 

פעם ראשונה שלי שאני כותב פה.

ייעצו לי להעביר את השאלה שלי מקבוצת הווטסאפ לכאן. אז אני אעביר אותה לכאן, ובעקבות שאלות שנשאלתי הוספתי קצת יותר פרטים וצדדים לדיון. אמנם כבר קבעתי לדבר עם מישו, אבל עוד דעות לא יזיקו. סליחה מראש אם זה יהיה קצת ארוך.

אני דיי מתחיל בתחום האסטרונומיה. 
כרגע יש לי שובר אור 80 מ"מ מדגם meade adventure scope 80 mm.
התקציב שלי גדל לאזור ה- 4000-5000 שקל, ואני מאוד רוצה להשתדרג למשו איכותי ורציני יותר. 

יצאתי לתצפית עם שחר רייש (האהוב). אם אני לא טועה היה לו דובסוני של sky watcher בקוטר של 8''. ראיתי את ההבדלים, והבנתי שמה שיש לי, זה מה שאני רוצה. זאת בנוסף לעובדה שהחצובה לא עשתה את העבודה בכלל (רעידות וחוסר יציבות).

קראתי את המדריך (המצוין!) שנכתב על בחירת טלסקופ, אבל אני עדיין מרגיש שאני חייב עזרה.
כן, אני גם יודע שהכי עדיף לצאת לתצפית ולראות מה הכי מסתדר. גם זה יקרה.
עד אז, צריך מישו עם נסיון וסבלנות שידע לכוון לטלסקופ המתאים עבורי. 

כמובן שגם פרטים עד דגמים ספציפיים, חנויות רלוונטיות ואלמנטים אופטיים חשובים שנדרש להוסיף יעזרו הרבה. 

אני לא מקובע ומתעניין לצורך העניין גם בחצובות ממונעות, גם בסיסים דובסוניים, גם במחזירי אור ואם רלוונטי אז גם קטדיופטרי.

תודה מראש לכל העונים. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הי אור חיים,

מברוכ על הפוסט הראשון 😉

נראה לי שאתה צריך לענות לעצמך (ולנו, כדי שנוכל לעזור) על כמה שאלות:

1. ויזואלי, צילום, או משולב? נראה שאתה יותר נוטה לתצפית ויזואלית, אבל חשוב לוודא.

2. ידנית או ממונעת? כיום יש כלים טובים מאוד לניווט נתמך אפליקציות (אחד מהם הוא AstroHopper המצוין שפיתח @Artyom), כך שאתה יכול להגיע לתוצאות מעולות באמצעות חצובה ידנית. מנגד, אם אתה רוצה עקיבה, אז כמובן שתהיה חייב חצובה ממונעת.

3. כמו שכתוב במדריך לבחירת הטלסקופים, חלק משמעותי מאיכות הצפייה נובע מהעינית שיש לך. אולי כדאי לחשוב על הקצאה של חלק מהתקציב לשדרוג עיניות, אם כל מה שיש לך זה העינית שהגיעו עם שובר האור. גם כאן כמובן השמיים הם הגבול, אבל אפשר לקנות כיום בעלי אקספרס עיניות באיכות סבירה במחירים לא גבוהים.

זהו להתחלה, כמובן מוזמן להוסיף כאן התלבטויות נוספות או לי או קשר בפרטי (יש לך את הטלפון שלי).

יונתן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שאני זוכר שכתבת הנק' שלי

1. בהחלט מה שגיא אמר, דובסוני גדול 8 - 10 אינץ' מתאים לך. כמובן בהנחה שיש לך מקום לאכסן אותו אפשרות להוציא/להוביל - ראית מה גודלו כך שיש לך מושג
  2. אם אתה רוצה עקיבה - שהאובייקט לא יברח וגם לצמצם תקציב אפשר לקנות דובסוני שולחני 6" עם רובוט. הוא גם הרבה יותר קטן מבחינת אכסון. עקיבה/goto לדובסונים גדולים היא די יקרה ומוציאה אותם מהתקציב אבל כן אפשרית בהחלט עבור 6" שולחני
  3. אבל תפריד בין הצורך בעקיבה (שהאובייקט יישאר ממורכז) לבין צורך ברובוט/אוטומט למצוא דברים

אין בעיה היום למצוא דברים בצורה כמעט אוטומטית, בשביל זה לא צריך רובוט. יש פתרונות מרובים לזה, ביניהם מה שהרבה חברה עם טלסקופים דובסוניים פה משתמשים בו זו אפליקציה AstroHopper שכל מה שדורשת הכרות מאוד־מאוד בסיסית עם השמיים וטלפון חכם סביר והופכת כל טלסקופ למעין push-to (במקום goto). ראה מדריך מפורט

אגב, אם תסדר/תשדרג את החצובה שלך, יש לך אחלה לטסקופ לצפות בשדה רחב מאוד.

נערך היום על-ידי Artyom

יישומון AstroHopper ניווט אוטומטי בלי לשבור ראש

הטלסקופים שלי: Celestron AstroMaster 102AZ, SVBony sv501p 60mm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

2. 4

3. 4

• נושאים

• צור חדש...

Important Information