עבור לתוכן
  • צור חשבון

רכישת דובסוני גדול ונייד

תגובות מומלצות

היי. 

יש לי כבר מעל עשור שנים דובסוני 12" Lightbridge של Meade. אחלה טלסקופ אבל מאוד כבד לי להתנייד איתו באופן כזה שאני מוותר על לקחת אותו לשטח הרבה פעמים. הוא פשוט שוקל עשרות קילוגרמים.

ראיתי שקיימים בשוק טלסקופים אולטרה לייט ששוקלים פחות מחצי מהלייטברידג', כאלו שנסגרים אפילו לכדי מזוודה.

ממה שניתקלתי עד כה יש את Hubble optics שגם קוסמוס משווקים (מבחינתי זה יתרון כי מכשיר גדול ויקר כזה, אני מעדיף שקוסמוס יתעסקו בייבוא. ההפרש לא גדול למול החסכון בכאב ראש והסיכונים). המינוס שלו לפחות עפ"י חוות דעת הוא craftsmanship לא מספק (לפחות ביחס לעלות).

אופציה נוספת שראיתי - sumerian optics (דגם alkaid) - יצרן הולנדי שמשווק דרך Ts optics הגרמני. הבנתי שהיצרן לא ממש נגיש לשאלות, והכל נעשה דרך TS.

אשמח לדעת אם למישהו יש אחד מהנ"ל או טלסקופ דומה קל משקל. אני מעדיף לא לעלות מ- 12 אינץ ולא לרדת מ- 10.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי נתי , בעיה ידוע של דובסונים. בארץ לדעתי אין מישהו עם sumerian ,אבל יש חברה שקנו את hubble optics,עד כמה שזוכר לא איכות הכי טובה אבל הם גם משפרים עם הזמן את הדגמים. תסתכל גם על taurus  באתר של TS,יצרן שנמצא בפולין ויחסית איכותי עם מכניקה טובה ,יש אנשים שרכשו אותו. בנוסף אם אין בעיה תקציב ויש זמן לחכות אז יש  כמה יצרנים בץמארה"ב כמו teeter, nmt,obsession

לכולם יש סקופים קומפקטיים UL ,איכותיים מבחינה אופטית ומכנית. חיסרון יקרים וזמן התמנה של חודשים ארוכים מיום ההזמנה. 

נערך היום על-ידי Misha Kon
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיה ידועה למרות שעם 12" אפשר להתנייד בקלות (יחסית כמובן)

חשוב להבין שבטלסקופים Ultra light/compact יש חשיבות עליונה למכניקה של המכשיר. ברגע שזה מובן - hubble optics יורד מהפרק. גם הרכבה לא פשוטה שתגרור שינויי קולימציה לא פשוטים וגם תנועה שתפגום בחוויית השימוש.

אני לא מכיר את sumerian optics אז לא אוכל לתת דעה אבל, אם אכן אתה מחפש 12" קל, אתה צריך להבין מה התקציב שלך ולפי זה לכוון לדגם הרצוי. כמו שמישה אמר - תתכונן לזמן המתנה לא קצר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 6 שעות נתי ה אמר:

היי. 

יש לי כבר מעל עשור שנים דובסוני 12" Lightbridge של Meade. אחלה טלסקופ אבל מאוד כבד לי להתנייד איתו באופן כזה שאני מוותר על לקחת אותו לשטח הרבה פעמים. הוא פשוט שוקל עשרות קילוגרמים.

ראיתי שקיימים בשוק טלסקופים אולטרה לייט ששוקלים פחות מחצי מהלייטברידג', כאלו שנסגרים אפילו לכדי מזוודה.

ממה שניתקלתי עד כה יש את Hubble optics שגם קוסמוס משווקים (מבחינתי זה יתרון כי מכשיר גדול ויקר כזה, אני מעדיף שקוסמוס יתעסקו בייבוא. ההפרש לא גדול למול החסכון בכאב ראש והסיכונים). המינוס שלו לפחות עפ"י חוות דעת הוא craftsmanship לא מספק (לפחות ביחס לעלות).

אופציה נוספת שראיתי - sumerian optics (דגם alkaid) - יצרן הולנדי שמשווק דרך Ts optics הגרמני. הבנתי שהיצרן לא ממש נגיש לשאלות, והכל נעשה דרך TS.

אשמח לדעת אם למישהו יש אחד מהנ"ל או טלסקופ דומה קל משקל. אני מעדיף לא לעלות מ- 12 אינץ ולא לרדת מ- 10.

הייתי בדיוק שם. החלטתי שאני רוצה כמה שפחות התעסקות וסחיבות. 

אם אתה לא עולה מעל 14 אינץ׳ לא חושב שיש פואנטה לקנות אולטראלייט. זה נראה מגניב, אבל בתכלס זה אוסף של פשרות שנובעות מאילוצי גודל. אם אין בעיה של גודל אז אין מה לפנות לפשרות.

אתן לך את אותה עצה שאני נותן לכולם. 10״ אינץ׳ גליל סגור. כל היתרונות עם מעט מאוד חסרונות בהשוואה. הצינור 12 קילו, הבסיס 12 קילו. 2 נגלות קלילות לאדם בריא, בלי פירוקים, הרכבות וקולימציה. 

הרחבתי כאן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובות.

אכן טלסקופ שהוא לא גליל זה פשרה, אבל לא מאוד גדולה. גם ה Lightbridge הוא פשרה כי צריך לתקן קולימציה אחרי כל תזוזה בערך. אבל 35 ק"ג (אפילו שמחולקים לשניים) מהבית שלי במדרגות ובחזרה - אני מרגיש את הגב עד עכשיו מיום חמישי.

יש היום טלסקופים ששוקלים חצי, עם מראות טובות יותר ורמת מכניקה לא טובה פחות (ה lightbridge רחוק מלהיות מושלם). 

העניין הוא אכן תקציב... זמן לא משנה לי. שיקח גם חצי שנה - אם זה מבטיח לי מוצר טוב ומותאם אני לא ממהר.

הסתכלתי באתר של taurus ו- ts שמשווקים אותם. התמחור הוא יחסית סביר לקטגוריית הפרימיום אבל אין הרבה מידי חוות דעת. 

נמשיך לחפש ולהשוות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הייתי אומר שטלסקופ מוטות הוא פשרה, בכלל לא אבל זה מאוד תלוי איזה טלסקופ.

טאורוס באמת נמצא במקום טוב מבחינת מחיר וממה שראיתי (14" של @Michael Lewinger) הוא מכשיר לא רע בכלל והוא בטוח יענה על הדרישה העיקרית שלך למכשיר קל לניוד לעומת הגודל. את ה TS לא מכיר.

כמובן שעדיף לבדוק טוב טוב לפני רכישה - משקלים ונוחות נשיאה, מכניקה - סופר חשוב למכשירים גדולים, איזה פוקוסר אתה משתמש, איזון עם עיניות כבדות + פיינדר ודברים בסגנון. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 0

טלסקופ - רכישה

2. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

3. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

• נושאים

• צור חדש...

Important Information