עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצות לציוד מומלץ לרכישה לפני הגעת טלסקופ חדש :)

תגובות מומלצות

היי אנשים,

בשעה טובה, הזמנתי טלסקופ שאמור להגיע בתחילת ספטמבר.

אני חדשה בתחום השימוש בטלסקופים (אך חובבת אסטרונומיה מאז גיל 5 😁), ולכן, לפני שיגיע הטלסקופ, אני רוצה לעשות הזמנה של ציוד בסיסי מומלץ. 

הטלסקופ, קטדיופטרי שמידט קאסגריין, 8״ NEXSTAR 8SE של סלסטרון. 

מרבית התצפיות אמורות להיות מגג בניין / מרפסת עם שמים פתוחים מעל. בתקווה להגיע גם לתצפיות בנגב. 

מאוד מעניין אותי לצלם באיכות טובה כוכבי לכת / ירח דרך הטלסקופ, אז אשמח להמלצות למצלמות אסטרונומיות טובות במחיר שפוי (נניח עד סביבות 800 ש״ח),

וגם המלצות על עיניות שהן מאסט, וכל ציוד אחר שנראה לכם שכדאי לרכוש כציוד בסיסי. 

תודה רבה לעונים ❤️

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תתחדשי, אני מבין את הרצון העז לפנק את הטלסקופ אבל 😀 אל תקני שום דבר עד שהטלסקופ מגיע.

למה?

כי הוא עוד לא הגיע והרבה דברים יכולים לקרות. גם אחרי שיגיע, מדובר בכלי אלקטרוני, ואת רוצה לבדוק שהכל שם עובד, והמנועים בסדר, וה - goto תקין, והעקיבה תקינה, והקורקטור שלם, ושום דבר לא חסר. 90% שהכל יהיה בסדר, אבל אם לא תצטרכי להתנהל מול החנות כדי לסדר עניינים אז אין סיבה שציוד ישב מיותם בצד.

עם זאת גם לשוטט באינטרנט ולעשות window shopping באינטרנט זה כיף. יש פה כמה חברים שיש להם טלסקופ דומה ויתנו לך המלצות טובות. מבחינתי יש שני דברים שאמורים להגיע בהתחלה:

1. אם אני לא טועה המערכת הזו לא מגיעה עם חשמל, אז הדבר הראשון שאת צריכה זו מערכת חשמל (סוללה, כבלים). אין לי את הדגם הזה, אבל לכמה מהחברים פה יש אז הם בטח יודעים יותר טוב

2. הדבר השני שאני אישית הייתי קונה זה מתאם wifi. העבודה עם השלט לא מורכבת יותר מדי, אבל זה מרגיש כמו חוויה של שנות ה - 90. לעומת זאת לעבוד עם סקאיי ספארי כמו שצריך גם יותר כיף ולדעתי גם מלמד על השמיים הרבה יותר

3. מבין את הרצון לצלם, אבל באמת ממליץ בחום לתצפת קודם ולהכיר את השמיים ואת העבודה עם הטלסקופ, אפילו לצלם טיפה עם הטלפון, ורק אז להזמין מצלמה. אז אולי אולי אולי איזה מתאם לסמארטפון ב - 50 ש"ח מעליאקספרס

הייתי מחכה כרגע עם מצלמה / עיניות / דיאגונל / רדוסרים / מחממים כל הדברים האלה.

אבל זו רק דעתי, בטוח שיהיו פה גם העדפות אחרות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תתחדשי!

מצטרף להמלצה של גיא - חכי עם הקניות. אם תאהבי את התחום הן ישארו חברות מאוד טובות שלך.

יש לי את הטלסקופ הזה והוא אכן נהדר ומתאים למגוון שימושים, כולל צפייה בירח וכוכבי לכת, כוכבים כפולים וצבירים כדוריים וצילום פלנטרי ואף מעבר בתלוי החצובה.

אם אני זוכר נכון - הדגם שלך קצת שונה - ניתן לחבר לחשמל כשעובדים מהבית. מחוץ לבית חייבים מצבר כי הסוללות שניתן לשים בו לא מספיקות להרבה זמן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@Ilan Shapiraתודה רבה רבה אילן. אני אבדוק באמת את נושא החשמל במעמד התשלום כשהטלסקופ יגיע. 🙏🏻🙏🏻😃

לא כדאי להזמין מראש איזו עינית טובה או שתיים? הבנתי שהטלסקופים מגיעים עם עיניות לא להיט… 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 22 דקות Segev אמר:

לא כדאי להזמין מראש איזו עינית טובה או שתיים? הבנתי שהטלסקופים מגיעים עם עיניות לא להיט… 

העיניות סטוק שמגיעות עם הטלסקופים באמת לא להיט, אבל עיניות זה דבר מאוד אישי. יכולה להיות עינית מאוד יקרה, שהרבה אנשים אומרים עליה שהיא מצוינת, אבל לך היא לא תהיה נוחה. לכן כדאי לבדוק עיניות של אחרים בתצפית לפני שקונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שחר אמר את זה טוב יותר ממה שיכולתי לחשוב עליו. תצטרפי לתצפית, תנסי עיניות של אחרים - זה חלק מהחוויה - ורק אז תחליטי.

לא לשכוח שעיניות לשדה רחב יהיו 2" וזה ידרוש דיאגונל מתאים וזה ידרוש מתאם שנקרא Visual Back וכן הלאה. גם אם לא תנסי לעבוד עם מה שקיבלת, יהיה לך קשה להעריך את השיפור עם עינית אחרת 🙂 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הי שגב, ברוכה הבאה למועדון השווה של בעלי הקטדיופטריים! 😉

העצה של @Guydive סופר חשובה, ותחסוך לך הרבה מאוד כסף. כשיהיה לי מעט יותר זמן, אשמח לכתוב כאן את המסקנות שלי ממה כן חשוב לקנות אחרי שהטלסקופ מגיע. המאונט של הוא רובוטי לחלוטין, ולא מכיל קלאצ׳ים שיאפשרו לך לעבוד ידנית, ולכן הדבר היחיד שהייתי ממליץ להתארגן אליו כבר עכשיו, כדי שתוכלי לקחת את הטלסקופ ליציאות מחוץ לבית הוא סוללה שתוכל להפעיל אותו - שיודעת להוציא מתח מבוקר של 12v ולפחות 3amp. כל השאר יכול לחכות לאחר כך.

תתחדשי!

יונתן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@jonzmתודה על הכנסת האורחים למועדון השווה יונתן! 🤩 ותודה על העצות, אני אחכה עם הרכישות בינתיים. בתקווה שאכן יגיע בספטמבר ואוכל כבר לחקור אותו. 🙏🏻

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

2. 4

3. 4

• נושאים

• צור חדש...

Important Information