עבור לתוכן
  • צור חשבון

כוכב מרצד בצפייה וצילום באמצעות דובסוני "6

תגובות מומלצות

הערב ניסיתי להתביית על Arcturus.
גם בצפייה ישירה וגם כשחיברתי מצלמת ZWO ASI - הוא כל הזמן ריצד. לא הצלחתי לראות או לקבל תמונה ברורה.
הפעלתי "מעקב" בטלסקופ שעבד טוב, כלומר הכוכב היה כל הזמן במרכז.
לא היתה רוח.
האם ככה זה אמור להיות בטלסקופ הזה? או איך אני יכול לייצב את התמונה?

לגבי המצלמה - אם מישהו מכיר את הטלסקופ הזה עם הפוקוסר הבעייתי 🤒 - האם יש איזו שיטה לעשות פוקוס בצורה יעילה בזמן שהמצלמה מחוברת אליו?

ועוד שאלה - לפעמים התמונה שהתקבלה במצלמה היא כזו, שרואים בה את ההשתקפות של ה.. (לא יודע איך קוראים לזה) שבחזית הטלסקופ. מה זה אומר?
694832437_WhatsAppImage2022-07-24at23_35_15.jpeg.a1c268534ef67f9d48b817a78972a39f.jpeg

הציוד:
טלסקופ דובסוני "6 ממוחשב -  Sky-Watcher Heritage Virtuoso 150P GTI עם SynScan
עיניות סטנדרטיות שמגיעות עם הטלסקופ - 25מ"מ / 10 מ"מ
מצלמה ZWO ASI178MC + עדשת Barlow x2 (בלי הבארלו אני בכלל לא מצליח להתפקס)

תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מהתמונה נראה שאתה ממש לא בפוקוס. אתה אמור לראות אותו (ובאופן כללי כל כוכב) בתור נקודה.

ריצודים קורים בגלל הפרעות אטמוספריות. באיזה גובה הוא היה כשצילמת אותו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 1 דקה שחר רייש אמר:

מהתמונה נראה שאתה ממש לא בפוקוס. אתה אמור לראות אותו (ובאופן כללי כל כוכב) בתור נקודה.

ריצודים קורים בגלל הפרעות אטמוספריות. באיזה גובה הוא היה כשצילמת אותו?

הצלחתי לפקס, רק בדרך לפוקוס קיבלתי את התמונה שצירפתי.  רציתי לדעת אם זה נורמאלי..
לגבי הגובה - כ-20° 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 2 דקות galsarig אמר:

הצלחתי לפקס, רק בדרך לפוקוס קיבלתי את התמונה שצירפתי.  רציתי לדעת אם זה נורמאלי..

זה נורמלי, אתה רואה את המראה הראשית ואת החור של המשנית.

לפני 3 דקות galsarig אמר:

לגבי הגובה - כ-20° 

בגובה כזה יש יחסית הרבה אטמוספירה בינך לבין האובייקט, ולכן הוא לא יהיה יציב. ככל שהוא נמוך יותר, הוא ירצד יותר. תנסה לעשות את אותו דבר על כוכב שנמצא באזור הזניט - ויהיו הרבה פחות ריצודים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני כעת שחר רייש אמר:

זה נורמלי, אתה רואה את המראה הראשית ואת החור של המשנית.

בגובה כזה יש יחסית הרבה אטמוספירה בינך לבין האובייקט, ולכן הוא לא יהיה יציב. ככל שהוא נמוך יותר, הוא ירצד יותר. תנסה לעשות את אותו דבר על כוכב שנמצא באזור הזניט - ויהיו הרבה פחות ריצודים.

אני מבין.
תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק להוסיף על מה ששחר אמר, בצילום ההעדפה היא לצלם מעל ל 30 מעלות במיוחד בעיר שבה בנוסף יש המון זרמי אוויר חמים שעולים מהקרקע ומוסיפים לריצודים.

לגבי הבארלו, למצלמה לרוב חסר פוקוס החוצה ועל כן אתה יכול להשתמש במתאם שמוסיף אורך לפוקוסר. זה עדיף על בארלו ויתן לך רוחב שדה כפול.

כאשר אתה לא בפוקוס והכוכב נראה כמו בייגלה עם החור של המשנית במרכז אתה יכול לבדוק את הקולימציה שלך בצורה מאוד מדוייקת, זה נקרא star test.

אתה צריך להגיע למצב שבו העיגול מופרד לתת מעגלים כמו בתמונה והמטרה היא להגיע למצב השמאלי שבו העיגול הוא סימטרי לחלוטין. זה אומר שהאופטיקה שלך מיושרת בצורה מצויינת

image.jpeg.78d984605787770add66728c4c4134db.jpeg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 1 שעה Ilan Shapira אמר:

רק להוסיף על מה ששחר אמר, בצילום ההעדפה היא לצלם מעל ל 30 מעלות במיוחד בעיר שבה בנוסף יש המון זרמי אוויר חמים שעולים מהקרקע ומוסיפים לריצודים.

לגבי הבארלו, למצלמה לרוב חסר פוקוס החוצה ועל כן אתה יכול להשתמש במתאם שמוסיף אורך לפוקוסר. זה עדיף על בארלו ויתן לך רוחב שדה כפול.

כאשר אתה לא בפוקוס והכוכב נראה כמו בייגלה עם החור של המשנית במרכז אתה יכול לבדוק את הקולימציה שלך בצורה מאוד מדוייקת, זה נקרא star test.

אתה צריך להגיע למצב שבו העיגול מופרד לתת מעגלים כמו בתמונה והמטרה היא להגיע למצב השמאלי שבו העיגול הוא סימטרי לחלוטין. זה אומר שהאופטיקה שלך מיושרת בצורה מצויינת

image.jpeg.78d984605787770add66728c4c4134db.jpeg

תודה. 
תוכל לשלוח לי לינק למתאם שמוסיף אורך לפוקוסר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 1 דקה galsarig אמר:

תודה. 
תוכל לשלוח לי לינק למתאם שמוסיף אורך לפוקוסר?

לא הגיע אחד כזה עם הטלסקופ? הרבה פעמים מגיע.

אם לא, המאריך הזה אמור לעבוד, רק שאני לא יודע איזה אורך אתה צריך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 7 שעות Guydive אמר:

רגע נראה לי שחל פה בלבול קל. 

גל, אתה מצליח להגיע עם המצלמה לפוקוס ללא ברלו?

לא.
ללא ברלו אני לא מצליח להגיע לפוקוס.

ההרגשה היא שהמצלמה רחוקה מידי  מהעדשה המשנית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 5 שעות galsarig אמר:

לא.
ללא ברלו אני לא מצליח להגיע לפוקוס.

ההרגשה היא שהמצלמה רחוקה מידי  מהעדשה המשנית

אם ככה אז אתה לא צריך מאריך, אלא את ההיפך. המזל שלך הוא שהמוטות של הטלסקופ מתקפלים. קצר טיפה את הטלסקופ ותוכל להגיע לפוקוס.

ככה במקום לקרב עוד את המצלמה למראה המשנית, אתה מקרב את המשנית לראשית ודוחף את קונוס האור עוד קצת החוצה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם במקרה אתה לא מחבר את המצלמה נכון? ה-178mc יכולה להכנס בשני אופנים - אחד בהברגה m42 או m48 (לא זוכר איזה מהם), ואחד פשוט במקום עינית - ולא בהברגה. במקרה של עינית, הוא מגיע לפוקוס כמעט כמו כל עינית רגילה. האם חיברת אותה כמו עינית 1.25״ פשוט במקום עינית? כי אז אני לא ממש מבין איך אתה לא מגיע לפוקוס. (יש לי את המצלמה הזו, ויש לי לא מעט טלסקופים, והיא נבדקה על 5-6 טלסקופים ומגיעה לפוקוס בקלילות). 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 8 שעות givoly אמר:

האם במקרה אתה לא מחבר את המצלמה נכון? ה-178mc יכולה להכנס בשני אופנים - אחד בהברגה m42 או m48 (לא זוכר איזה מהם), ואחד פשוט במקום עינית - ולא בהברגה. במקרה של עינית, הוא מגיע לפוקוס כמעט כמו כל עינית רגילה. האם חיברת אותה כמו עינית 1.25״ פשוט במקום עינית? כי אז אני לא ממש מבין איך אתה לא מגיע לפוקוס. (יש לי את המצלמה הזו, ויש לי לא מעט טלסקופים, והיא נבדקה על 5-6 טלסקופים ומגיעה לפוקוס בקלילות). 

אני מחבר את המצלמה במקום העינית.
לפי מה שקראתי ושמעתי, זו בעיה ידועה עם הטלסקופ הזה, וצריך לאלתר פתרונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 19 שעות Guydive אמר:

אם ככה אז אתה לא צריך מאריך, אלא את ההיפך. המזל שלך הוא שהמוטות של הטלסקופ מתקפלים. קצר טיפה את הטלסקופ ותוכל להגיע לפוקוס.

ככה במקום לקרב עוד את המצלמה למראה המשנית, אתה מקרב את המשנית לראשית ודוחף את קונוס האור עוד קצת החוצה

את זה ניסיתי, ולא הצליח לי..
אתן לזה עוד ניסיון 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי לא הייתה בעיה של פוקוס פנימה אלא בדיוק ההפך. זה כנראה דורש מאריך. אפשר לבדוק על ידי הוצאה עד הסוף של הפוקוסר. אם הכוכב קטן, צריך עוד פוקוס החוצה וזה יפתר על ידי מאריך.

שאלה מטופשת אבל חייב לשאול, האם המוטות נפתחות עד הסוף? 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 1 דקה Ilan Shapira אמר:

לי לא הייתה בעיה של פוקוס פנימה אלא בדיוק ההפך. זה כנראה דורש מאריך. אפשר לבדוק על ידי הוצאה עד הסוף של הפוקוסר. אם הכוכב קטן, צריך עוד פוקוס החוצה וזה יפתר על ידי מאריך.

שאלה מטופשת אבל חייב לשאול, האם המוטות נפתחות עד הסוף? 

אצלי הפוקוס הכי טוב (אבל כאמור לא מושלם לחלוטין) זה כשהפוקוסר עד הסוף פנימה.
המוטות פתוחים עד הסוף

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

image.png.7a07ddadce457d2165624fa079c08f0e.png

גל, מה זה החלק שבין המצלמה לפוקוסר? זה חלק מהפוקוסר עצמו?

אם הפוקוסר הוא 2", אתה יכול להפטר מה nosepiece והמצלמה תשב בכיף ישירות על הפוקוסר. זה יקרב אותה למראה המשנית, בדיוק מה שאתה צריך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 12 דקות Ilan Shapira אמר:

image.png.7a07ddadce457d2165624fa079c08f0e.png

גל, מה זה החלק שבין המצלמה לפוקוסר? זה חלק מהפוקוסר עצמו?

אם הפוקוסר הוא 2", אתה יכול להפטר מה nosepiece והמצלמה תשב בכיף ישירות על הפוקוסר. זה יקרב אותה למראה המשנית, בדיוק מה שאתה צריך

זה חלק מהפוקוסר, זה החלק שמסתובב כדי לפקס. כרגע הוא פנימה עד הסוף. אולי באמת אפשר להוציא אותו, וככה ארוויח עוד איזה רבע ס"מ. אבדוק.
במחשבה שניה עליו יש את הברגים שמחזקים את המצלמה לפוקוסר, אז לא חושב שאפשר לוותר עליו 😞
הפוקוסר זה 1.25"

אני לא חושב שאפשר לוותר על ה-nosepiece כי אז למצלמה לא יהי איך להיתפש.

נערך היום על-ידי galsarig
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 9 דקות galsarig אמר:

זה חלק מהפוקוסר, זה החלק שמסתובב כדי לפקס. כרגע הוא פנימה עד הסוף. אולי באמת אפשר להוציא אותו, וככה ארוויח עוד איזה רבע ס"מ. אבדוק.
במחשבה שניה עליו יש את הברגים שמחזקים את המצלמה לפוקוסר, אז לא חושב שאפשר לוותר עליו 😞
הפוקוסר זה 1.25"

אני לא חושב שאפשר לוותר על ה-nosepiece כי אז למצלמה לא יהי איך להיתפש.

אם ככה אז מה שגיע אמר - לפתוח מעט פחות את המוטטת זה הפתרון שלך - ממש בס"מ אחד או שניים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני ב-26.7.2022 at 00:09 Guydive אמר:

אתמול עשיתי את הניסיון וקיצרתי את המוטות של הטלסקופ בכ-1 ס"מ..
זה בהחלט שיפר, אבל עדיין לא הצלחתי לקבל תמונה ברורה לחלוטין.
אמשיך לשחק עם זה - אולי לקצר קצת יותר, או לשחק עם כל מיני פרמטרים בתוכנה.

אגב - אם מקצרים את המוטות ב-1-2 ס"מ - כדאי/צריך לעשות קולמינציה מחדש?

תודה!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 2

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

2. 2

3. 2

4. 0

מטאור ב 15.3.2024 01:20

5. 5

ZWO seestar S50

• נושאים