עבור לתוכן
  • צור חשבון

פיינדר אופטי/נקודה אדומה

תגובות מומלצות

לאחרונה קניתי sv501p 60/400 שבא עם פיינדר אופטי שיש כאלה שמגדירים אותו חסר תועלת, זבל או סתם למה צריך אותו. ובאמת הזמנתי נקודה אדומה והוא הגיע אתמול אבל בכל זאת עבדתי איזה כמה חודשים עם הפיינדר שכנראה נחשב שאחד הגרועים

• אופטיקה 24x5 בפועל וראים field stop בפנים ואולי זה 15מ"מ במקרה הטוב.
  • אין השחרה בפעמים שגורמת להשתקפויות חזקות אם יש אורות בסביבה (של בניינים)
  • עדשות הן singlet עם CA נוראי
  • אין filed stop לעינית
  • שדה ראיה שבדקתי משהו כמו 5.5-6.0 מעלות
  • המחזיק שלו הוא מזעזע שאכיוון היחיד שאפשר לעשות זה להזיז את הצינור בפועל
  • לפעמים עם דיאגונל מסובב זה מפריע לקרב עין לפיינדר

אבל מה שמתי לב - כשאני צופה מהמרפסת:

1. אני רואה הרבה יותר כוכבים בתנאי זיהום אור - למשל אם רואה רק vega מתוך לירה, בפיינדר אופטי אני רואה את בטא וגמה לירה גם כן. בזנב של עקרב בקלות מבחין בשני כוכבים קרובים. מעומת זאת RDF דווקא מכהה כוכבים
  2. הגדלה של פיינדר מגדילה את הסיכוי למצוא את האובייקט ישר בתוך עינית אפילו בהגדלה גבוהה (כמו כוכבי לכת) בלי צורך להחליף עיניות והאמת הגדלה זה באמת נחמד

זה יתרונות לא זניחים אפילו שמדובר בפיינדר שנחשב זבל.

אפילו חשבתי שאולי בתנאי העיר עדיף להשאיר את הפיינדר האופטי ורק לקחת את הנקודה האדומה לשמיים חשוכים.

ואני רק תוהה מה באמת אפשר לעשות עם פיינדר נורמלי גם 30x6 עם שדה ראיה של 7.5 מעלות. או 50x8...

נערך היום על-ידי Artyom

יישומון AstroHopper ניווט אוטומטי בלי לשבור ראש

הטלסקופים שלי: Celestron AstroMaster 102AZ, SVBony sv501p 60mm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני זוכר כשהתחלתי, היה לי רק נקודה אדומה בטלסקופ, חיפשתי מטרות מהחצר בבית, וניסיתי לקחת משקפת קטנה שיש לי (12X25), וגיליתי שאיתה הרבה יותר קל לי.

אחרי שסיפרתי את זה ל@Guydive, הוא אמר לי שאני חייב לקנות פיינדרסקופ נורמלי. באמת קניתי RACI 9X50, ומאז החיים הרבה יותר נוחים. אני משתמש קבוע בשניהם לצורך ניווט ולא מסוגל בכלל לדמיין חזרה לימים של שימוש רק בנקודה האדומה. מצד שני - אני משתמש בשניהם, ולא הייתי מוותר על העזרה במציאת המיקום הראשוני עם הנקודה, למרות שהיום אני כבר מסוגל לכוון רק עם הפיינדרסקופ.

אני חושב שמי שמתחיל ומקבל טלסקופ רק עם פיינדרסקופ, ובטח אחד שהופך את התמונה הוא די מסכן. עדיף להתחיל עם הנקודה האדומה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים עם ניר. פיינדר ישר זה תקלה קשה. בתנאי זיהום אור, פיינדר RACI משפר את איכות החיים.

שימוש דואלי מאוד עוזר למציאת דברים חיוורים שלא ניתן בכלל לראות בנקודה אדומה\טלרד.

מצד שני במקומות חשוכים, אני מוצא שהטלרד מספיק. כן, אולי פיינדר אופטי היה מקצר חלק מהניווטים אבל לא היו אובייקטים שלא מצאתי גם בלי. שימוש דואלי בהחלט יכול מאוד לעזור וזה כבר עניין של הרגל.

היום אני מסתדר יופי רק עם טלרד (לא עם נקודה אדומה) אבל אין שום אפשרות להסתדר רק עם פיינדר אופטי לבד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 0

טלסקופ - רכישה

2. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

3. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

• נושאים

• צור חדש...

Important Information