עבור לתוכן
  • צור חשבון

בקשה לחוות דעת בין מקסוטוב-קסגריין 5" רובוטי של יצרנים שונים

תגובות מומלצות

היי,

הקדמה: תצפיות מהבית, באיזור מזוהם ביותר (קילומטר וקצת קו אווירי מעזריאלי, זה כמה). ממוקדות ירח וכוכבי לכת ואולי פה ושם תצפית באיזור חשוך כשיחזרו התצפיות המסודרות.

המטרה היא להעצים את החוויה.

למיטב הבנתי, למקסוטוב תמונה עם קונטרסט ובהירות תמונה מעולים לאיסוף אור שלו.
טווח המחירים מתמקד באיזור ה-3.
דובסוני וניוטוני על חצובות לא רלוונטים לי ממספר סיבות (גודל, משקל וגובה החלון בחדר המאוד צפוף ממנו מתבצעות 99% מהתצפיות, פעם אחת ירדתי לחנייה של הבניין לצפות במאדים כי לא היתה לי זוית אליו - היה נחמד.. אבל זה פחות)

יש את 3 הדגמים האלה שנמכרים בארץ (ואני אשמח שיהיה לי עם מי לדבר אם קורה משהו למנגנון האלקטרוני בשנה-שנתיים הראשונות):

SkyWatcher BK127MAK על חצובה רובוטית (2790 ש"ח)
http://www.cosmos.co.il/wfile/bundle/BK127MAK-AZGT-bundle.htm

Meade SkyNavigator 125 MAK גם רובוטי (2990 ש"ח)
http://www.cosmos.co.il/wfile/bundle/Meade-SN125-MAK-bundle.htm

ו-NexStar 127SLT על החצובה הרובוטית של סלסטרון (3180 ש"ח)
https://www.telescope-shop.com/telescopes/advanced/nexstar-127slt-detail

לציין ששני הדגמים הראשונים יהיו זמינים בדצמבר לפי קוסמוס, והדגם השלישי זמין כרגע בברקת לפי האתר שלהם.

הרבה טוענים שהחצובה הרובוטית של Meade היא זוועה, לפחות ה-Tripod עצמו.
על ה-SkyWatcher אין לי הרבה מידע.
יש המון המלצות באינטרנט על Celestron ועל החצובה הזו ספציפית.

מבחינת אופטיקה כן יש השוואה באינטרנט בין ה-Meade ל-Celestron, דוקא שם ציינו של-Meade יש אופטיקה טובה יותר אבל גם שיבחו את האופטיקה של Celestron.
מה שכן - אין לי מושג עם המראה המשנית בכל הדגמים האלה היא מתכת על העדשה הקדמית או מראה אמיתית.. והבנתי שיש לזה הרבה השפעה על התמונה - אשמח גם למידע הזה אם יש למישהו מושג.

יש מישהו כאן שצפה בשניהם ויכול לתת חוות דעת מניסיונו על הדגמים (חלקם או כולם)?

תודה והמשך יום מעולה,
ג'ו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יכול לתת חוו"ד על המיד והסלסטרון אבל יש לי את הסקייווצ'ר. בגדול מדובר בטלסקופים סבבה אבל לא משהו שיפיל אותך מהרגליים. 

עם הזמן אני מבין יותר ויותר שאין תחרות למפתח גדול - הפער בין מה שאני רואה בניוטוני 10 אינץ' למה שאני רואה במקסוטוב 5 אינץ' זה שמיים וארץ. כשמסתכלים על צדק נניח, ההבדל הוא בין כדור עם רצועות פסים לבין כדור עם פרטים רבים בתוך הפסים. ב DSO אין בכלל השוואה. 

לאן אני הולך עם זה? אני מבין שזה לא מה ששאלת, ואני מבין שזה מעל התקציב שלך, אבל בגלל שזה לא הטלסקופ הראשון שלך ובגלל שיש לך קצת ניסיון ואני בטוח שהתחלת לטפח גם קצת ציפיות אני אתן לך המלצה שונה. תנשום עמוק ותחסוך עוד קצת כסף בצד - ותלך על שמידט קסגריין 8 אינץ' דוגמאת Celestron NextStar SE8. אני מתאר לעצמי שה - 2,000 ש"ח נראים כמו חתיכת הבדל, אבל בטווח הארוך למי שבאמת משתמש בטלסקופ הרבה אין באמת שאלה. גם בבית, גם על אובייקטים בהירים - ולתצפיות שטח זה פחות או יותר ההבדל בין להיות או לא להיות. ההבדל בין 5 אינץ' ל - 8 אינץ' הוא דרמטי. 

אם אתה בכל זאת ממוקד על 5 אינץ' - מאמין שכולם בסדר. אתה מוזמן לצפות בשלי אם נוציא תצפית בקרוב (יש מצב שאולי שבוע הבא)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היתה לי הרגשה שזה יעלה... ה-6" עולה 4800 וה-8" עולה 6400 (סלסטרון).. רציתי משהו שכייף להסתכל בו, עם תמונה בהירה וחדה, המקסוטוב היה נשמע בול למטרות שעליהן הסתכלתי בכמה חודשים האחרונים..

מצד שני עם כל הנסיון שלך וההיכרות הקצרה איתי אניאשקול את מה שאמרת.

לא לעולם כוכבי לכת, והבנתי שב-6" אפשר טיפה להריח DSO ו-8" זה כבר "נורמאלי" לרוב הצרכים.. אפילו ש-Jack of all trades לא קיים.

תודה ואחלה סופ"ש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להביא אותו מארה״ב זה 5700, וזה לפני מבצעים. בספק אם השנה יהיו כאלה, אבל שווה לחכות לבלאק פראידיי. 

בכל מקרה הנקודה היא שמהמקום שאתה מגיע ממנו, כנראה שבאמת תהנה מהשדרוג ל - 5 אינץ׳, אבל לדעתי גם אותו תמצה מהר. הייתי ממליץ לך על דובסוני 8 אינץ ןמעלה אבל לפי תיאור המגבלות שלך נראה שקטדיופטרי זו הדרך. 

לגבי הגודל - שוב, ממליץ לך לחכות לתצפית לפני שאתה משתדרג

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטרף להמלצה לחכות לתצפית. אני אביא את ה SCT 8" כדי שתוכל לצפות דרכו ולקבל קנה מידה לגודל.

אני נוטה להסכים לגבי המפתח. בנוסף, יחס אורך מוקד של המקסוטוב הוא בסביבות F/12 בעוד שב SCT זה יורד ל 10. קצת יותר וורסטילי.

אני בזמנו קניתי את ה 8" ללא יותר מדי ציפיות ואני חייב להגיד שזו הייתה אחת הקניות הטובות ביותר שלי. טלסקופ מדהים לפלנטות ובמקומות חשוכים יחסית נותן מגוון גדול של אובייקטים לצפות בהם. צבירים ערפיליות ואפילו גלקסיות.

זה טלסקופ לא קטן אבל לעומת דובסוני ניתן לשימוש לפי הדרישות שלך.

זו כמובן קנייה לא זולה בכלל אבל לדעתי זו השקעה נכונה יותר ממקסוטוב 5".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי יש טלסקופ skywatcher 150 mak עם חצובה EQ5. יש לי אותו כחודשיים ואני מרוצה בינתיים. הצלחתי לראות די טוב את צדק, שבתאי ומאדים. הצלחתי גם להבין את היכולת ב-DSO באזור מואר יחסית. מאמין שבהמשך כשאסע לאזורים חשוכים יותר זה יראה די טוב גם כן.

כשקניתי לא חשבתי על אופציה של סלסטרון SCT8. בדיעבד יכול להיות ש-C8-A עם אותה חצובה שיש לי היא אופציה טובה יותר עם תוספת מחיר קטנה ובאותו מגרש מבחינת משקל ואורך.

על סמך הניסיון בינתיים עם 150mak, מצטרף להמלצה ללכת על קוטר גדול יותר מזה של 127mak. או 150mak או 8" SCT.

180mak אם אתה תוהה לדעתי כבר כבד מידי ועם אורך מוקד גדול מידי (2700) שהופך את שדה הראיה לצר מידי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 5 שעות Yossi Zamir אמר:

לי יש טלסקופ skywatcher 150 mak עם חצובה EQ5. יש לי אותו כחודשיים ואני מרוצה בינתיים. הצלחתי לראות די טוב את צדק, שבתאי ומאדים. הצלחתי גם להבין את היכולת ב-DSO באזור מואר יחסית. מאמין שבהמשך כשאסע לאזורים חשוכים יותר זה יראה די טוב גם כן.

כשקניתי לא חשבתי על אופציה של סלסטרון SCT8. בדיעבד יכול להיות ש-C8-A עם אותה חצובה שיש לי היא אופציה טובה יותר עם תוספת מחיר קטנה ובאותו מגרש מבחינת משקל ואורך.

על סמך הניסיון בינתיים עם 150mak, מצטרף להמלצה ללכת על קוטר גדול יותר מזה של 127mak. או 150mak או 8"SCT. 180mak אם אתה תוהה לדעתי כבר כבד מידי ועם אורך מוקד גדול מידי (2700) שהופך את שדה הראיה לצר מידי.

השילוב של ה Celestron 8 SCT עם ה AZEQ 5 הוא פשוט נהדר. הטלסקופ עצמו קל מספיק כדי להחשב Grab and Go ועם זאת 8" זה כבר לא טלסקופ קטן.

המקסוטוב 180ממ גם כבד יותר כמעט פי שניים, גם יקר יותר וגם כמו שציינת עם אורך מוקד ארוך מאוד.

בגלל המקום, לדעתי החצובה של SE תהיה עדיפה (גם יעלה פחות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 0

טלסקופ - רכישה

2. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

3. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

• נושאים

• צור חדש...

Important Information