עבור לתוכן
  • צור חשבון
  • רדוסר חלופי F6.3 ל-SCT של סלסטרון

nirzon

ב-11.11 האחרון קניתי במסגרת המבצעים רדוסר חלופי F6.3 עבור ה-Nextsar 5SLT שלי - SCT חמישה אינטש של סלסטרון.

סלסטרון מוכרת רדוסרים כאלו לצורך הפיכת מכשירי ה-SCT שלה בגדלים שונים מ-F10 ל-F6.3, מה שעוזר מאד בצילומים, וגם בתצפית נותן שדה רחב יותר.

הרדוסר המקורי של סלסטרון עולה בסביבות 160-170 דולרים, עוד לפני משלוח ומיסים לישראל.

להלן קישורים לרכישת הרדוסר של סלסטרון:

https://www.amazon.com/Celestron-6-3-Reducer-Corrector-Telescopes/dp/B00009XVHZ

https://www.bhphotovideo.com/c/product/202121-REG/Celestron_94175_f_6_3_Reducer_Corrector.html

אני חיפשתי חלופה קצת זולה יותר, ומצאתי את הרדוסר הזה של Angeleyes, שמבחינה חיצונית (לפי התמונות), נראה בדיוק כמו הרדוסר של סלסטרון:

https://www.aliexpress.com/item/1005005923584666.html

ב-11.11 האחרון הצלחתי לרכוש אותו במחיר מצחיק של 44 דולרים.

לפני מספר ימים הרדוסר נחת אצלי בבית, והתפנתי לבדוק אותו עם ה-SCT שלי.

ולהלן המסקנות שלי:

הרדוסר מתחבר ישירות לגוף הטלסקופ, ואליו מתחבר ה-Visual Back, בדיוק כמו הרדוסר המקורי. ההברגה חלקה וקלה, ואין שום בעיה של תאימות פה.

image.jpeg.679f1d602ab4d580e9daf8d9673984ac.jpeg

בתצפית ויזואלית לא ראיתי שום עיוותים או תופעות של קומה. לקחתי גם את הטלסקופ למדבר (לעזוז), ושם הצלחתי לתצפת איתו בצורה ויזואלית בלי בעיות בכלל.

התמונות הבאות, עבור הפליאידות ושלישיית לאו, מראות את שדה הראיה עם ובלי הרדוסר על ה-Nextstar 5SLT שלי עבור העינית הרחבה ביותר שלי, ES24/68 וכן את השדה שנכנס בסנסור של המצלמה שלי SVBONY SV705C, עם ובלי הרדוסר. אגב, שני האובייקטים הללו נראים נהדר בתצפית ויזואלית במדבר עם הטלסקופ הזה והרדוסר.

WhatsAppImage2023-12-17at09_12_34.jpeg.7889f979b04fac0cecfab22e8ce638be.jpegimage.jpeg.4c41723a850148dc1823e0e70ad73614.jpeg

אני מצרף כאן שתי תמונות שעשיתי עם הטלסקופ והרדוסר בתצפית EAA, של גלקסיית המשולש, M33, וגלקסיית הפסל, NGC 253, התמונות מעובדות ב-SIRIL ו-GIMP וחתוכות קצת בגלל הסיבוב שתצפית כזו ב-ALT AZ מכניסה לתמונה, אבל עדיין, רואים שעם הרדוסר מקבלים שדה יפה מאד על האובייקטים הללו (בלעדיו, גלקסיית המשולש פשוט חורגת מגבולות הסנסור של המצלמה שלי), וגם ניתן לראות בתמונה שאין שום בעיות של קומה.

image.jpeg.49f8b05da0cb66bc896ccb35a95d9dbe.jpeg

image.jpeg.888d025704853d0825eb5c1e7f4b3c1b.jpeg

ועוד פעם, תמונה מתוך הסקיי ספרי שמראה איך M33 נכנסת לסנסור של המצלמה - בהשוואה לתמונה רואים שהחישוב התאורטי של גודל השדה מדוייק לחלוטין:

image.jpeg.156bcff2c601c081a44a54dbe0652689.jpeg

לסיכום

אני מרוצה ביותר מהרכישה של הרדוסר הזול הזה. מכל הבדיקות שעשיתי נראה שהוא עושה את העבודה בצורה מצויינת. גם בצילום וגם בתצפית ויזואלית.

לא השוותי אותו ישירות מול רדוסר מקורי של סלסטרון. אולי עוד נעשה את זה בעתיד, אבל לפי מה שאני מרגיש, הוא נותן בדיוק את מה שהוא אמור לתת.

ההרגשה האישית שלי היא שהרדוסר ממש שדרג משמעותית את ההנאה שלי מהשימוש בטלסקופ. כשהייתי איתו במדבר, למעשה השארתי את הרדוסר כל הזמן מורכב, וככה צפיתי איתו, אפילו בהגדלות גבוהות על כוכבי הלכת, שנראו נהדר עם עינית איכותית של 4.7 מ"מ, שנותנת איתו הגדלה של 167. עינית, שללא הרדוסר אני לא מסוגל להשתמש בה בטלסקופ הזה, כי בלעדיו, היא מביאה אותו להגדלה גבוהה מדי, שמעבר ליכולות האופטיות שלו.

תגובות משתמשים

תגובה מומלצת

@Guy - הרגשתי משהו כזה כשתצפתתי איתו טרסטריאלית, כשנכנס המון אור. זה לא היה מורגש במיוחד, ושמתי לב לזה, כי חיפשתי את התופעה הזו בכח.

בתצפית עצמה בלילה, או בצילום, לא.

קישור לתוכן
    שתף באתרים אחרים

מעניין. אם מישהו רואה אותו ב-$44 שוב, נא לומר לי :). התוצאה לא אמורה להיות כל כך אפקטיבית על מקסוטוב 127ממ שלי, אבל עדיין אפשר לחברו ולבדוק. אמור להיות יותר vignette. זה לא אמור להיות אפקטיבי במידה דומה אל המקוסטוב - מוקד 1500ממ, יתן מוקד אפקטיבי של 945. עדיין שדה צר למדי. אז לדעתי הרבה יותר מתאים ל-5slt. 

קישור לתוכן
    שתף באתרים אחרים

לפני 1 שעה givoly אמר:

מעניין. אם מישהו רואה אותו ב-$44 שוב, נא לומר לי :). התוצאה לא אמורה להיות כל כך אפקטיבית על מקסוטוב 127ממ שלי, אבל עדיין אפשר לחברו ולבדוק. אמור להיות יותר vignette. זה לא אמור להיות אפקטיבי במידה דומה אל המקוסטוב - מוקד 1500ממ, יתן מוקד אפקטיבי של 945. עדיין שדה צר למדי. אז לדעתי הרבה יותר מתאים ל-5slt. 

לא אתה כתבת איפשהו שזה לא מתאים למאק?

בכל מקרה רדיסר/פלטנרים כאה תפורים ליחד אורך מוקד מסוים. גם field flattnes הוא שונה בסוגי טלסקופים. אז לא בטח שזה יעבוד.

בכל מקרה טוב לדעת. אני מתלבט אם להזמין ל־C8 שלי. כי למען האמת כדי לצלם עם C8 צריך סנסורים קצת יותר גדולים ממה שיש לי וגם צריך אולי goto יותר מדויק מה־NexStar SE במיוחד לשדה הקטן

קישור לתוכן
    שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
    Add a comment...

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 0

שיטת "קולימצית זיתים", לבית העדשה הקדמית של רפרקטור

2. 1

טלסקופ - רכישה

3. 1

טלסקופ - רכישה

4. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

5. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

• צור חדש...