עבור לתוכן
  • צור חשבון

התמונה הכי טובה שלי של שבתאי - עם ארבע מתוך חמישה הירחים הגדולים ביותר שלו.

תגובות מומלצות

צילמתי הבוקר את שבתאי, התנאים היו מצויינים.

אני מצלם עם טלסקופ אוריון SkyQuest 6XT Plus ומצלמת פלנטרית של סבוני SV105 המחוברת לברלו 2X, עם עקיבה ידנית שלי אחרי האובייקט.

לקחתי בהתחלה סרטון של כ-10 דקות, בערך כ-10000 פריימים, כאשר לכל פריים זמן חשיפה של 7.8 מילי שניות.

אחר כך, לקחתי עוד סרטון קצר יותר של כ-13 שניות, עם זמן חשיפה של 62.4 מילי שניות לכל פריים.

שני הסרטונים עברו ב-PIPP.

עם AutoStakkert ערמתי קצת יותר מחצי הפריימים של כל סרטון, ואחר כך עיבוד של כל אחת מהתמונות שהתקבלו ב-Registax.

בתמונה עם זמן החשיפה הארוך דאגתי להבליט ככל שניתן את הירחים, בלי להתחשב באיך שבתאי יוצא בה.

לקבלת התוצאה הסופית פשוט הדבקתי עם GIMP את שבתאי שיצא מוצלח מאד מהסרטון הארוך על התמונה של הירחים, אחרי שמחקתי ממנה את שבתאי שהיה בה ברוויה מוחלטת.

הירחים אותם רואים בתמונה:
הבולט ביותר, מצד שמאל למטה הוא טיטאן, הירח הגדול ביותר של שבתאי. למעשה הוא במגניטודה 9.1.
ממש צמודים לשבתאי משמאל ניתן לראות למעלה את דיוני, הירח החמישי בגודלו, שהיה במגניטודה 11.1, ומתחתיו את טתיס, הרביעי בגודלו, במגניטודה 10.9.
מימין לשבתאי זהו ריאה, השני בגודלו, במגניטודה 10.2.
הירח השלישי בגודלו, יאפטוס, היה מחוץ לתמונה בזמן הצילום.

Saturn And Moons, June 23rd, 2022, 4:00AM Israel

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• nirzon changed the title to התמונה הכי טובה שלי של שבתאי - עם ארבע מתוך חמישה הירחים הגדולים ביותר שלו.

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 1

טלסקופ - רכישה

2. 1

טלסקופ - רכישה

3. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

4. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

• נושאים

• צור חדש...

Important Information