עבור לתוכן
  • צור חשבון

התלבטות לגבי חצובה ALT AZ (לא ממונעת בינתיים) לטלסקופ שובר אור גדול

תגובות מומלצות

חצובה ALT AZ היא פריט ציוד שאני רוצה לרכוש במיוחד בשביל צפייה באמצעות הטלסקופ שובר האור הגדול שלי.

הטלסקופ שוקל כ 8 קילוגרמים אבל מעבר לזה, הוא די ארוך, אורך המוקד שלו הוא 975 מה שדורש חצובה מאסיבית יותר ממה שיש לי כרגע. את רוב הבעיה אני פותר על ידי שימוש בשלט לפוקוסר - מתפקס ללא מגע אבל אני מחפש משהו שאוכל לקחת לתצפיות בנגב בלי להתעסק בחשמל ולתצפיות זריזות  - Grab and Go לא ממונעת (בתור התחלה), ושתיתן לי יציבות מקסימלית.

מצאתי כמה אפשרויות שלושתן מסוגלות לסחוב שני טלסקופים:

1. http://www.desertskyastro.com/DSV-3.html חצובה שיכולה לסחוב טלסקופים עד 1000mm אורך מוקד עד 20LB - כ 9 קילו, די גבולי. מה שיפה אצלם שהחצובה יודעת לסחוב שני טלסקופים ומאפשרת לכוון אותם כך שיצביעו לאותו האובייקט. מנועים ושלט ניתן כנראה להוסיף בעתיד - מחכה לתשובה מהחברה.

2. http://www.losmandy.com/AZ8.html. כאן מדובר כבר על כושר נשיאה של עד 35LB - כ 15 קילו. מדובר בחברה שמייצרת מוצרים איכותיים ביותר. לחצובה חיסרון אחד - הכפתור slow motion האזימוטלי לא מסתובב ביחד עם הטלסקופ. לא ברור אם זה אפשרי להוסיף מנועים ובקר אחרכך. עדיין לא שאלתי לגבי שדרוג מנועים ובקר.

3. http://www.rowanastronomy.com/productsa6.htm חברה שמייצרת את השדרוג לחגורת ההינע לחצובות SkyWatcher שמוריד את ה Backlash למינימום ומשפר עקיבה. במפרט מצויין שהחצובה תומכת במכשירים של 15-20 קילו מכל צד ו slow motion שתמיד מופנה כלפי הצופה. גם כאן אני מחכה לתשובת החברה האם ניתן להוסיף מנועים ובקר בשלב מאוחר יותר.

אשמח אם יש למישהו המלצה על אחת מהן או על חצובה אחרת שלא עלתה לי במחקר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צריך בכלל משהו עם קיבולת משקל כ"כ גבוהה? קח בחשבון שהחוק של 70% נכון בעיקר לצילום, לא כ"כ חשוב לויזואלי...

יש לך את ה SkyWatcher Skytee 2 ברבע מחיר ממה שממת למעלה ולא בטוח שהוא נופל - יש לך קלאצ'ים וידיות סלואומושן. אתה יכול לשים אותו על החצובה של ה AZEQ5

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האתגר כאן זה לא המשקל, זה האורך. בכל החצובות מדברים על זה שהמשקל משתנה וזה בהתאם לאורך הטלסקופ. ככל שהטלסקופ ארוך יותר דרושה חצובה מסיבית יותר.

היום, עם ה AZEQ5 הדבר הזה מורגש כאשר נוגעים בפוקוסר. אני לא בטוח שה Skytee 2 זה הראש המתאים ביותר בשבילי. בצפייה בשמש, יש את הפילטר שמש שהוא די כבד ובנוסף יגיע בינוויואר לא בעתיד הממש רחוק. כל זה מביא אותי אל מעל ה 10 קילו בשקט כשהמקסימום של הראש הזה זה 13 קילו. בנוסף גם שם הכוונון AZ העדין לא נשאר בכיוון המשתמש וזה די מבאס.

מצד שני זו הולכת להיות חצובה משנית אז אולי המחיר של 330 יורו כן שווה את זה. מה שכן זה חייב לקבל שדרוג של ה Dovetail Clamp כי זה מגיע עם אחד מאוד קטן - ולא יציב בעליל. זה עוד 150$ לפחות.

חומר למחשבה, תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 weeks later...

אחרי התלבטות לא פשוטה וחפירה עמוקה אני אלך על ה Rowan. 

מכל הבחינות היא עולה על כל שאר ראשי החצובות. יכולת נשיאת משקל, שני טלסקופים, יציבות, כוונון עדין, יכולת לכוון שני טלסקופים לאותה הנקודה והתאמה לחצובת ה AZEQ5 שלי.

בנוסף, בתוספת של encoders ניתן להוסיף את ה Nexus DSC ולקבל digital setting circles יחסית מדוייק.

מה עוד שבבירור עם Rowan מסתבר שהם מתכננים להציע שדרוג של מנועי עקיבה ואולי אפילו GOTO בהמשך השנה. יהיה מעניין. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 1

טלסקופ - רכישה

2. 1

טלסקופ - רכישה

3. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

4. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

• נושאים

• צור חדש...

Important Information