עבור לתוכן
  • צור חשבון

קולימציה לדובסוני/ ניוטוני

תגובות מומלצות

אחרי שעברתי לדובסוני של  12 אינץ מ8 אינץ עיניין של שלקולימציה הפך ליותר קריטי . מראה כבדה יותר יוצת יותר מהר מהאיזון. חיפשתי ברשת כמה דברים לשיפור הנושא. אז קודם כל רוצה עכשיו להחליף את הקפיצים במראה הראשית , בנוסף ראיתי בcn שממליצים לשים פקק פלסטי בין הברגים למראה המשנית , מה שאמור לתת קולימציה יותר מדוייקת וקלה וגם תחזיק יותר זמן.מישהו ניסה את זה? באמת עוזר?

Screenshot_20201004-225235_Chrome.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני הוספץי טבעת טפלון דקה מתחת לברגים לקולימציה של המראה המשנית. לא ממש מרגשי הבדל. לדעתי המנגנון גם לפני זה עבד טוב.

ב 8" שלי החלפתי את הגומיות שהיו במקום קפיצים ב 8x16x0.4 Bellville Washers - שלוש בטור על כל בורג. עובד טוב - אפשר לעשות קולימציה רק ע"י שיחרור או הידוק של סט אחד של ברגים. יש לו 3 ברגים לכיוון הקולימציה ולכל אחד בורג נעילה. עם קפיצים חזקים מספיק אין צורך בנעילה. בין סשנים אני צריך רק נגיע קטנה בקולימצה.

הזמנתי גם כאלה ל 12". מחכה שיגיעו.

F/6 8" SkyWatcher Collapsible Dob; 12" F/5 Meade Lightbridge Truss Dob; SkyWatcher StarTravel 120mm F/5

EPs: SkyRover ED 35mm; SkyRover UFF 30mm, SkyRover UWA 28mm, ES68 24mm; Meade UWA 20mm, ES82 18mm; ES82 11mm; SkyRover XWA 7mm, MaxvsiOn 82 6.7mm; 7.2 - 21.5mm Hyperflex Zoom; Celstron Excel LX 2x Barlow

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי 12" של מיד ואותו גודל מתאים גם בשבילו (בדקתי עם כמה שנשארו לי אחרי שידרוג של 8 ). אני חושב שגם קצת קטן יותר או גדול יותר יתאים, אבל את הגודל הזה ניסיתי ואני יודע שהוא עובד.

נערך היום על-ידי pregulla

F/6 8" SkyWatcher Collapsible Dob; 12" F/5 Meade Lightbridge Truss Dob; SkyWatcher StarTravel 120mm F/5

EPs: SkyRover ED 35mm; SkyRover UFF 30mm, SkyRover UWA 28mm, ES68 24mm; Meade UWA 20mm, ES82 18mm; ES82 11mm; SkyRover XWA 7mm, MaxvsiOn 82 6.7mm; 7.2 - 21.5mm Hyperflex Zoom; Celstron Excel LX 2x Barlow

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 0

מטאור ב 15.3.2024 01:20

2. 5

ZWO seestar S50

3. 5

ZWO seestar S50

4. 5

ZWO seestar S50

5. 5

ZWO seestar S50

• נושאים