עבור לתוכן
  • צור חשבון

נוגה- שעות ניראות מעל קו האופק

תגובות מומלצות

הי, לפני יומיים שמתי לב שהשעה הייתה כמעט 11 (3:25 שעות אחרי שקיעת השמש) בלילה ונוגה עוד לא שקעה. היה לי מוזר שככ הרבה שעות אחרי השקיעה עדיין רואים אותה, שכן רדיוס הקפת השמש של נוגה קטן משל כדור הארץ כך שבאופן כללי נוגה תמיד נצפית בכיוון כללי של השמש. רציתי לבדוק מה השעה הכי מאוחרת שניתן לראות את נוגה מישראל אז עשיתי סיקצה עם מיקום השמש נוגה והארץ במבט על (נתוני מע' השמש כפי שניתן למצוא באינטרנט) בתוכנת SolidWorks בקנ"מ אחיד, תמונה מצורפת, על פי מה שרואים בסקיצה יצא לי שניתן לראות את נוגה מישראל 3:05 שעות לכל המאוחר אחרי שקיעת השמש שכן אחכ היא כבר אמורה להיות מתחת לקו האופק, למרות זאת היא נצפתה על ידי כמעט שלוש וחצי שעות אחרי השקיעה. אשמח להסבר אם מישהו יודע כיצד תופעה זאת אפשרית.

venus from israel.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני ב-25.5.2023 at 10:10 Uri Epstein אמר:

הי, לפני יומיים שמתי לב שהשעה הייתה כמעט 11 (3:25 שעות אחרי שקיעת השמש) בלילה ונוגה עוד לא שקעה. היה לי מוזר שככ הרבה שעות אחרי השקיעה עדיין רואים אותה, שכן רדיוס הקפת השמש של נוגה קטן משל כדור הארץ כך שבאופן כללי נוגה תמיד נצפית בכיוון כללי של השמש. רציתי לבדוק מה השעה הכי מאוחרת שניתן לראות את נוגה מישראל אז עשיתי סיקצה עם מיקום השמש נוגה והארץ במבט על (נתוני מע' השמש כפי שניתן למצוא באינטרנט) בתוכנת SolidWorks בקנ"מ אחיד, תמונה מצורפת, על פי מה שרואים בסקיצה יצא לי שניתן לראות את נוגה מישראל 3:05 שעות לכל המאוחר אחרי שקיעת השמש שכן אחכ היא כבר אמורה להיות מתחת לקו האופק, למרות זאת היא נצפתה על ידי כמעט שלוש וחצי שעות אחרי השקיעה. אשמח להסבר אם מישהו יודע כיצד תופעה זאת אפשרית.

venus from israel.jpg

היי,

קודם כל, ברוך הבא לפורום!

אני לא בטוח שזה מסביר את הפער, אבל יכול להיות שההתייחסות למסלולים כמעגלים מושלמים עם מרכז משותף היא העניין? בפועל הם קצת אליפטיים. ההתייחסות לכדור הארץ כאל נקודה היא בסדר, זה באמת זניח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הי יוסי, תודה על התגובה.

אני בהזדמנות אבדוק את זה עם הנתון של המרחק המקס של נוגה מהשמש מול הנתון של המרחק המינימלי של הארץ מהשמש. זה בעצם, להבנתי, יתן את מקס הזמן האפשרי שניתן לראות את נוגה אחרי השקיעה או לפני הזריחה. 

יש אולי אתר או אפליקציה מומלצים עם הנתונים הללו? ואולי גם נתונים של זמני זריחה ושקיעה של גרמי השמיים השונים?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 8 שעות Uri Epstein אמר:

הי יוסי, תודה על התגובה.

אני בהזדמנות אבדוק את זה עם הנתון של המרחק המקס של נוגה מהשמש מול הנתון של המרחק המינימלי של הארץ מהשמש. זה בעצם, להבנתי, יתן את מקס הזמן האפשרי שניתן לראות את נוגה אחרי השקיעה או לפני הזריחה. 

יש אולי אתר או אפליקציה מומלצים עם הנתונים הללו? ואולי גם נתונים של זמני זריחה ושקיעה של גרמי השמיים השונים?

תודה

אני משתמש באפליקציה Skysafari. יש בה הרבה מידע והיא מראה מפת שמיים לפי מיקום וזמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 5

שאלות בסיסיות - אסטרופוטוגרפיה

2. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

3. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

• נושאים

• צור חדש...

Important Information