עבור לתוכן
  • צור חשבון

סקירה של כמה עיניות שדה רחב / הגדלה נמוכה

תגובות מומלצות

סקירה קצרה על כמה עיניות שניסיתי בדרך למצוא עינית ניווט/שדה רחב. השימוש והשוואה היו בעיקר בדובסוני 8" F6 ו 12" F5

העינית שדה רחב הראשונה שקניתי הייתה SkyWatcher SWA70 32mm. אחרי פלוסלים שהגיעו עם הטלסקופ זה היה שדרוג משמעותי - שדה רחב ונוחה לצפיה ובהתחלה הלהבתי ממנה מאד. הבעיה זה איכות האופטית. יש לה דיי הרבה אסטיגמטיזם (הכוכבים נמתחים לצדדים) והשדה לא ישר (הקצוות לא בפוקוס כאשר המכז כן). אם מתמקדים במרכז - אין שום בעיה, אבל החל מ 50% חיצוניים בערך התמונה מתחילה לאבד חדות ובקצוות הכוכבים נראים כמו כתמים מרוחים. דרך אגב ה 22 מ"מ מאותה סדרה נחשבת לעינית טובה מאד, הרבה מעבר למחיר שלה.

העינית הבאה - Skyrover ED 35mm. יש לה הרבה שמות אחרים: SkyWatcher Aero ED, TS Paragon, TMB Paragon, AstroTech Titan II, Levenhuk Ra ED. עינית שנותנת מקסימום תמורה למשקל. עינית קלה וקומפקטית מאד, ששוקלת 350 גרם בערך. שדה מכעט מקסימלי ל 2" - filed stop 44.5mm.  האיכות האופטית לא מושלמת, כמו העיניות המורכבות יותר, אבל טובה יותר מעיניות 2" פשוטות. התמונה חדה בערך ב 75% המרכזיים ולקראת קצוות הכוכבים מתחילים להימתח בגלל אסטיגמטיזם. זה לא פוגע בשימוש בה לניווט, כי עדיין אפשר להבדיל בין כוכבים לאובייקטים של חלל עמוק. גם לצפיה זה מפריע רק לאובייקטים שתופסים את כל שדה הראיה, וגם אז התמונה לא מתפרקת לגמרי. 

ES82/30 - עינית מצויינת מבחינה אופטית. שדה רחב - filed stop 43mm. אבל מפלצת מבחינת גודל ומשקל ששוקלת יותר מקילו - בגלל הגודל בסוף החלטתי למכור אותה. גם יקרה יותר מכל השאר.

SkyRover UFF / APM UFF/  Celestron Ultima Edge / Meade UHD 30mm . יש לי אותה בגרסת SkyRover. עינית קומפקטית, ולא כבדה מדי - 570 גרם עם פקקים.  עינית מצויינת מבחינה אופטית, חדה מקצה לקצה. נוחה לשימוש. יש אנשים שטוענים שהתמונה בה קצת כהה יותר מעיניות 30מ"מ אחרות - אני לא ראיתי את זה. filed stop 37mm.  מתאימה גם לצפיה עם משקפיים.

SkyRover UWA / SkyWatcher Nirvana/ WO UWAN / Meade PWA 28mm - רכישה אחרונה שלי. כנראה תחליף את ה 30mm UFF. קצת גדולה וכבדה יותר  - 690 גרם עם פקקים, אבל גם השדה קצת רחב יותר - filed stop 41mm. גם מצויינת מחינה אופטית. 

F/6 8" SkyWatcher Collapsible Dob; 12" F/5 Meade Lightbridge Truss Dob; SkyWatcher StarTravel 120mm F/5

EPs: SkyRover ED 35mm; SkyRover UFF 30mm, SkyRover UWA 28mm, ES68 24mm; Meade UWA 20mm, ES82 18mm; ES82 11mm; SkyRover XWA 7mm, MaxvsiOn 82 6.7mm; 7.2 - 21.5mm Hyperflex Zoom; Celstron Excel LX 2x Barlow

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה הבדל יש ביניהן בין טלסקופים מהירים (F/5) ובינוניים F/6? או אולי בדקת באיזה SCT שזה F10?

יצא לך לראות אחת של סביבוני 34ממ 72 מעלות?

נערך היום על-ידי Artyom

יישומון AstroHopper ניווט אוטומטי בלי לשבור ראש

הטלסקופים שלי: Celestron AstroMaster 102AZ, SVBony sv501p 60mm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא עשיתי השוואה מכוונת בין F5 ל F6, אבל לפי ההרגשה אין הבדל משמעותי. לא ניסיתי ב F10, אבל חוץ מ 35 מ"מ לכל השאר אין יותר מדי לאן להשתפר, הן עובדות מצויין כבר ב F5.

גם לא יצא לי לנסות את העינית של סובוני. לפי הביקורות היא זהה ל Agena SWA/ Orion Q70 32mm, שהיא קצת פחות טובה מ 35 מ"מ ED. 

F/6 8" SkyWatcher Collapsible Dob; 12" F/5 Meade Lightbridge Truss Dob; SkyWatcher StarTravel 120mm F/5

EPs: SkyRover ED 35mm; SkyRover UFF 30mm, SkyRover UWA 28mm, ES68 24mm; Meade UWA 20mm, ES82 18mm; ES82 11mm; SkyRover XWA 7mm, MaxvsiOn 82 6.7mm; 7.2 - 21.5mm Hyperflex Zoom; Celstron Excel LX 2x Barlow

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• שחר changed the title to סקירה של כמה עיניות שדה רחב / הגדלה נמוכה

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• צור חדש...

Important Information