עבור לתוכן
  • צור חשבון

מתכוון לרכוש את הטלסקופ הראשון שלי

תגובות מומלצות

אהלן 🙂

הגעתי למסקנה שזה הטלסקופ הראשון שאני רוצה לרכוש (בעתיד מתכנן להביא איזה דוב ענק וגם להיכנס לAP בתקציבים גבוהים אך כרגע אני לומד ולומד) Sky Watcher 150p Heritage Virtuoso מFLO ויש לי כמה שאלות.

1. 90% מהתצפיות יהיו מהמרפסת שלי בבורטל 8-9 והטלסקופ הזה הרי flextube, ואין באתר שלהם light shroud במלאי, יש מאיפה להביא או שאיך אני מכין? 🤔 מאמין שזה יהיה משמעותי אם הוא פתוח והאזור לא חשוך. זאת גם הסיבה שאני מביא goto.

2. ידוע לי שכל מה שאוכל לראות זה בעיקר כוכבי לכת וכמה מהערפיליות הבהירות. אך האם בכל זאת אוכל לראות יותר Dsos חוץ מערפילית או שתיים? (וכן, ידוע לי שכל מה שאראה זה בעיקר כתמים, אך אפילו זה יספק לי הנאה גדולה)

3. הבנתי הטלסקופ הזה מגיע עם סוללות ורציתי להביא גם מהאתר שלהם power tank אבל לא ניתן לשלוח לארץ מניח בגלל שזה סוללה ולא ניתן לשלוח אלינו. או שאולי אני בכלל לא אצטרך את זה בינתיים אם אני צופה בכלל מהבית? 🤔

4. כרגע אני מאמין שאסתפק ואלמד עם העיניות שמגיעות ובלי שאני אביא עוד ציוד כמו ep’s barlow’s וכו. בהמשך אני אפתח פה עוד אשכול על הצעות לאיזה עוד ציוד להביא. אך האם בכל זאת יש ציוד שאתם חושבים שאני אביא מלבד הטלסקופ עצמו? פילטרים או משהו אנאערף? מזמין מflo.

5. אה ובהמשך לשאלה 4 יש להם אולי איזה adapter לסמארטפון שיתאים ככה שיהיה לי משהו בקטנה להתחיל איתו חח?

6. וכמובן איך שחכתי, בטח צריך איזה collimator לא?

תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהלן אקסטרא גבינה 😅 קודם כל ריכזתי לך את השאלות. שתדע שגם אתה יכול לערוך את ההודעות שלך עצמאית.

לגבי הטלסקופ - את הבסיס הממונע הספציפי הזה לא יצא לי עדיין לראות בעיניים, אבל הוא נראה מאוד מבטיח. את הטלסקופ עצמו אני מכיר הוא מצויין. היה לי את גרסת החמש אינץ', ולאחד מחברי הקהילה יש את גרסת ה 6" (ידנית). אם תרצה אפנה אותך אליו להתייעצות. בגדול כמו שהמלצתי פה כבר בפורום, במחיר של טיפה פחות מ 2,000 ש"ח אני לא מכיר חבילה שנותנת כזו תמורה למתחילים.

לשאר השאלות:

1. 90% מהתצפיות יהיו מהמרפסת שלי בבורטל 8-9 והטלסקופ הזה הרי flextube, ואין באתר שלהם light shroud במלאי, יש מאיפה להביא או שאיך אני מכין? 🤔 מאמין שזה יהיה משמעותי אם הוא פתוח והאזור לא חשוך. זאת גם הסיבה שאני מביא goto.

- לא חושב שמישהו מייצר שראוד כ"כ קטן. עקרונית לא בעיה להכין מחומרים שונים בבית, זה הכי בסיסי שיש (אפילו מבריסטול שחור).

2. ידוע לי שכל מה שאוכל לראות זה בעיקר כוכבי לכת וכמה מהערפיליות הבהירות. אך האם בכל זאת אוכל לראות יותר Dsos חוץ מערפילית או שתיים? (וכן, ידוע לי שכל מה שאראה זה בעיקר כתמים, אך אפילו זה יספק לי הנאה גדולה)

- תוכל לראות צבירים פתוחים בהירים בקלות כמו Pleiades, Beehive Cluster ועוד. יש גם ירח, כוכבים כפולים ועוד כמה פינוקים. מכיוון שזה בסיס גו-טו אפשר להשתמש בו גם ל EAA שבכלל פותח את השמיים 

3. הבנתי הטלסקופ הזה מגיע עם סוללות ורציתי להביא גם מהאתר שלהם power tank אבל לא ניתן לשלוח לארץ מניח בגלל שזה סוללה ולא ניתן לשלוח אלינו. או שאולי אני בכלל לא אצטרך את זה בינתיים אם אני צופה בכלל מהבית? 🤔

- לא צריך פאוור טאנק. זה יותר מדי. תסתכל בפוסט הזה 

4. כרגע אני מאמין שאסתפק ואלמד עם העיניות שמגיעות ובלי שאני אביא עוד ציוד כמו ep’s barlow’s וכו. בהמשך אני אפתח פה עוד אשכול על הצעות לאיזה עוד ציוד להביא. אך האם בכל זאת יש ציוד שאתם חושבים שאני אביא מלבד הטלסקופ עצמו? פילטרים או משהו אנאערף? מזמין מflo.

- לא צריך שום דבר נוסף מ FLO. יש עוד כמה דברים קטנים להמשך שתוכל להזמין מעלי אקספרס מאותם יצרנים בחצי מחיר (קולמיטורים, ברלו, מתאם לסמארטפון וכו'). בכל מקרה אני ממליץ לא להזמין שום דבר נוסף, אלא להצטרף אלינו לתצפיות, ללמוד לתפעל ולנסות קצת מהציוד שלנו על הטלסקופ שלך לפני שאתה קונה. זה יחסוך לך הרבה הוצאות מיותרות. 

5. אה ובהמשך לשאלה 4 יש להם אולי איזה adapter לסמארטפון שיתאים ככה שיהיה לי משהו בקטנה להתחיל איתו חח?

ראה תשובה 4

6. וכמובן איך שחכתי, בטח צריך איזה collimator לא?

ראה תשובה 4

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על העזרה והתשובות 👍

האמת שאין לי כוח להזמין את שאר הציוד מעוד אתרים שונים עכשיו.. למעט המתאם לפלאפון.

אני אביא איתי גם את הברלו הזה:

https://www.firstlightoptics.com/barlow-eyepieces/astro-essentials-125-2x-barlow-with-t-thread.html

הפילטר הזה לירח:

https://www.firstlightoptics.com/moon-neutral-density-filters/astro-essentials-nd96-0-9-1-25-moon-filter.html

ואולי עוד איזה פילטר זול לזיהום אור/ערפילות נראה כבר..

ובקשר לקולימטורים אני פחות מבין בזה ומה אני צריך/כדאי ספציפית לסוג הטלסקופ הזה. מה אתה אומר על זה?

https://www.firstlightoptics.com/other-collimation-tools/astro-essentials-cheshire-collimating-eyepiece.html

ובקשר לטנק כוח, אני מבין שאני לא צריך. באשכול שהפנית אותי אליו יש לי בדיוק את המטען נייד שהמלצת עליו של שיאומי 20000מאך. וכנראה שאני גם לא אביא את המתאם של הבקרת כוח נטו כי אין לי כוח להזמין עכשיו גם את זה אבל נראה.

האם יש עוד משהו שהכרחי להביא, חוץ מהקולימטור?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 13 שעות XtraChiz אמר:

ובקשר לקולימטורים אני פחות מבין בזה ומה אני צריך/כדאי ספציפית לסוג הטלסקופ הזה. מה אתה אומר על זה?

https://www.firstlightoptics.com/other-collimation-tools/astro-essentials-cheshire-collimating-eyepiece.html

ובקשר לטנק כוח, אני מבין שאני לא צריך. באשכול שהפנית אותי אליו יש לי בדיוק את המטען נייד שהמלצת עליו של שיאומי 20000מאך. וכנראה שאני גם לא אביא את המתאם של הבקרת כוח נטו כי אין לי כוח להזמין עכשיו גם את זה אבל נראה.

קולימטור צ׳יישר ארוך פחות מתאים לסוג הטלסקופ שלך. אם כבר, תזמין פקק קולימציה. שהמחיר לא יטעה איתך, מדובר במוצר מעולה (תקרא את הביקורות). 

https://www.firstlightoptics.com/other-collimation-tools/rigel-aline-collimation-cap.html

לגבי המטען הנייד, אתה חייב בקר כוח כלשהו כדי להשתמש בו ( אלא אם אתה מתכנן על פתרון אחר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 10 שעות Guydive אמר:

קולימטור צ׳יישר ארוך פחות מתאים לסוג הטלסקופ שלך. אם כבר, תזמין פקק קולימציה. שהמחיר לא יטעה איתך, מדובר במוצר מעולה (תקרא את הביקורות). 

https://www.firstlightoptics.com/other-collimation-tools/rigel-aline-collimation-cap.html

לגבי המטען הנייד, אתה חייב בקר כוח כלשהו כדי להשתמש בו ( אלא אם אתה מתכנן על פתרון אחר)

סגור אח זה מה שאביא. תודה!

ובהזדמנות (בעצם אלו יהיו הרבה הזדמנויות אצטרף אליכם לתצפיות אם זה יהיה אפשרי 😉)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 1 שעה XtraChiz אמר:

סגור אח זה מה שאביא. תודה!

ובהזדמנות (בעצם אלו יהיו הרבה הזדמנויות אצטרף אליכם לתצפיות אם זה יהיה אפשרי 😉)

בשמחה. דבר איתי בפרטי  לגבי הצטרפות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 17 שעות XtraChiz אמר:

1. 90% מהתצפיות יהיו מהמרפסת שלי בבורטל 8-9 והטלסקופ הזה הרי flextube, ואין באתר שלהם light shroud במלאי, יש מאיפה להביא או שאיך אני מכין? 🤔 מאמין שזה יהיה משמעותי אם הוא פתוח והאזור לא חשוך. זאת גם הסיבה שאני מביא goto

אתה יכול להכין לבד - חפש בחנות יצירה \ לגני ילדים חומר שנקרא "מפל" בצבע שחור. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 5

שאלות בסיסיות - אסטרופוטוגרפיה

2. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

3. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

• נושאים

• צור חדש...

Important Information