עבור לתוכן
  • צור חשבון

רעידות בזמן כיוון פוקוס? כיוון עדין של דובסוני?

תגובות מומלצות

הי, שתי שאלות של מתחיל עם ידע מועט שכרגע עדיין צופה בעיקר בכוכבי לכת ובצבירים פתוחים שברורים מספיק בתאורת עיר. יש לי טלסקופ דובסוני 8 אינץ', סלסטרון סטארסנס אקספלורר.

1. בעיית רעידות בזמן כיוון פוקוס. בהגדלה גבוהה של פי 150, כשאני מכוון פוקוס, עצם המגע שלי בפוקוסר גורם לרעידות שמקשות עלי לכוון את הפוקוס. אני עובד עם עדשת זום 8-24  מ"מ של סלסטרון, שמצריכה כיוון פוקוס מחדש לכל זום, כך שאינני יכול פשוט לכוון בהגדלה נמוכה ולשכוח מזה. הפוקוסור הוא קרייפורד, מהירות אחת. יש שיטה להתגבר על הבעיה הזאת?

2. בעיית כיוון עדין של הטלסקופ. שוב, בהגדלה גדולה, העצמים כמובן זזים במהירות (סיבוב כדוה"א), ויוצאים לי משדה הראיה בלי עקיבה ידנית. הבעיה גדולה עוד יותר כשאני רוצה לחבר טלפון עם מתאם כדי לצלם (זאת תהיה רמת הצילום שלי בעתיד הנראה לעיין, לא מתכוון להיכנס מעבר לזה כרגע). אני מרפה כמעט לגמרי את ברגי ההידוק של המעמד הדובסוני כדי לקבל שליטה קלה, ומהדק אותם כשאני מגיע לנקודה הרצויה, אבל עדיין נתקל בתופעות של תזוזת הטלסקופ "קצת בחזרה" אחרי ההידוק. יש שיטות להתגבר על הבעיה הזאת? הרי כמעט כל מי שיש לו דובסוני עוקב ידנית, ורבים מסתכלים על כוכבי לכת בהגדלה גבוהה. זאת פשוט מיומנות נרכשת? יש איזה שיטה?

תודה רבה מראש!

ירון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רעידות בזמן פוקוס זה מאוד הגיוני. במיוחד בהגדלות גבוהות.

פוקוסר 2 מהירויות יכול לשפר את הנוחות של כיוון הפוקוס, אבל הוא לא חובה. אפשר להזיז קצת את הפוקוס, לעזוב, לתת לרעידות להירגע ואז לבדוק אם הפוקוס השתפר.

באופן כללי ככל שנוגעים יותר חזק הרעידות חזקות יותר, אז תנסה לעשות את הדברים בעדינות.

לפני 4 שעות ירון אמר:

בעיית כיוון עדין של הטלסקופ

זה נקרא "backlash", וזו בעיה מוכרת. יכול להיות שאיזון טוב יותר של הטלסקופ ישפר את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• צור חדש...

Important Information